Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 10. 000. -ft-om van hó végéig....

10. 000. -ft-om van hó végéig.5. -én lesz fizetés. Hogy jöjjek ki ennyiből? Csak élelmiszerre kellene, a tisztálkodó-és egyéb szereket már beszereztem.

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:

20:27 - Nem tudom, nekem a szalonban mondták, hogy így jobb :) Úgy látszik, hol ezt mondják, hol azt.


Amúgy ezt a fürdővízzel vécé leöblítést én is szoktam csinálni :D Csak elég béna vagyok, mindig melléöntök valamennyit. Amúgy egyszer olvastam róla, hogy a japánoknál meg szokták csinálni, hogy a mosdókagyló lefolyójából a vécé tartályba folyik a víz. Ez szerintem nagyon megérné, mert valóban a vécé lehúzással rengeteg ivóvíz meg pocsékba.

2010. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
Még egy spórolós.Én a fürdővízzel szoktam felmosni vagy pedig a mosógép öblítő vizével. /nálunk nem a falba megy a víz/
2010. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim válasza:
74%

Kedves kérdező,

Sajnálom a helyzetedet, ismerős sajnos....

Én csak annyit tennék hozzá a témához, hogy mi fiatalok vagyunk,és most várjuk az első babánkat, nekünk is volt spórolt pénzünk, míg közbe nem jöt egy betegség, egy váratlan kiadás stb, nem részletezném. Nem szívesen, de sajnos arra a pénzre a szorultunk ami egyébként nekünk is házra volt félretéve. Nme tudunk mit tenni, most újra teszünk félre pénzt, mind a ketten lakáskasszába (amihez ugye hozzá sem lehet nyúlni)tehát spórolunk.

Mi is 130e-ből élünk egy hónapban, ebből 70-80 csak a számla, de volt már ennél több. Étkezésit csak a párom kap 4000 ft-ot, amin általában húst veszek, és teszem be a fagyóba. MOst egy hónapban egyszer legalább mennem kell dokihoz ami 6000ft/alkalom+ utiköltség.De ezen kívül van hogy többször kell mennem vagy más vizsgálatra kell bejárnom...teht ez 10e ft egy hónapra kb.Kellenek még egyéb élelmiszerek is, próbálok mindig jó áron vásárolni, de így is elmegy egy nagy bevásárlás alkalmával 15e ft.Most ugye vásárolunk a babaának. MAradni szokott mindig pénzünk a hó végére, de sajnos ebben a hónapban megint adódott olyan dolog amire plsuzban kellett kiadnunk , igy most mi is minden forintot kiszámolunk fizetésig. De jól élünk, szeretjük egymást, nem nyomorgunk. Bármikor közbejöhet váratlan kiadás, és akár a megspórolt milliók is elillanhatnak. Én is amellett vagyok hogy spóroljon az ember ha tud, de az élet kiszámíthatatlan, saját tapasztalatból mondom. És sajnos azt sem lehet kiszámítani, mi lesz 10 év múlva. Lehet hogy akár 5 év múlva meg tudunk venni egy házat, de lehet hogy mire összegyűlne apénz a házra pl akkorra megváltoznak a viszonyok és gyűjtögethetek tovább, sajnos ezt sem lehet tudni.

Munka pedig annyi: én egy nagy multinál dolgozom, itt van helyben, és tudom mennyi munkanélküli van, nálunk a gyárban is van jópár megüresedett hely, és igen láttam már diplomás tanárt benn állni a szalag mögött 12 órában. De ugyanigy láttam azt is mennyi embert utasítottak vissza, akik munkát keresnek. Tényleg van olyan ember aki keres és hiába jelentkezik számtalan állásra, nme sikerül neki.

Visszatérve a kérdezőhöz teljes mértékben: tényleg próbáld meg elosztani hogy fizuig minden napra mennyi pénz jut és azt próbáld ki, vagy hogy olcsóbb dolgokat veszel(krumpli, tészta, alma, zöldség, befőtt, stb) ahogy azt már a többiek is írták okosan, és nagyon finom ételeket lehet csinálni belőlük. Kitartást nektek, remélem sikerülni fog!!!!Csak okosan!

És nem okoskodásnak akartam szánni, egyáltalán nem, csupán a saját tapasztalatomat írtam le, és nem akarok senkivel veszekedni, vagy bárkinél okosabbnak tűnni.

Köszi, szép estét!

2010. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim válasza:
Utolsó vagyok, bocs a regény terjedelemért...:)
2010. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 A kérdező kommentje:
Kedves utoló válaszoló! Nagyon is hasznos volt a "terjedelmes" írásod! Köszönöm a tanácsokat, én nekem csak annyi jó ötletem lenne, hogy a babinak nagyon sok mindent a vaterán és a teszveszen érdemes megvenni, mert a töredékéért kapsz meg bármit, ami kell a picinek, én rendszeresen 1.-ft-ért veszek ott neki ruhákat. Minden jót nektek, és sok boldogságot a picikétekhez!!
2010. máj. 21. 07:30
 86/88 anonim ***** válasza:
Jó sok választ kaptál, és sok jó tippet...De azt is látom, hogy van félretett pénzed ,csak nem akarsz hozzányúlni!Én is mindig gyűjtögettem, hogy legyen vésztartalék. De volt olyan,hogy hozzá kellett nyúlnom. A következő fizetéskor visszatettem a hiányzó összeget. nem tudom,le van -e kötve a félre tett pénzed,de javaslom, ne az egészet fektesgd be. hagyjál valamennyit otthon is, a hasonló helyzet kivédésére4 csak utána mindig tedd vissza a pénzt,így meg is marad,és lesz félretett tartalék is.Örülök, hogy azért nem olyan vészes a helyzet.
2010. máj. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim válasza:

Köszönöm kedves kérdező a tippet, meg is nézem majd!:)

remélem sikerül valahogy átvészelnetek ezt az időszakot:) az utolsó ötlete is nagyon jó, nekem ez csak azért nem vált be, mert volt hogy nem tettem vissza a pénzt, de ez már a saját hibám!

ahogy már írtam: kitartás!!!

2010. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
Látom a bosszú-pontozás nagyon megy egyeseknek :)
2010. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!