Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 10. 000. -ft-om van hó végéig....

10. 000. -ft-om van hó végéig.5. -én lesz fizetés. Hogy jöjjek ki ennyiből? Csak élelmiszerre kellene, a tisztálkodó-és egyéb szereket már beszereztem.

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
64%

offoljak már!

Egy válaszadónak:Én úg y gondolom, az az önző felfogás, ha valaki azért nem vállal gyereket, hogy mindenképp megőrizze az anyagi jólétet. A gyereknek kell sok minden, de elsősorban életet kell adni neki.

Mióta önzés, hogy lemondunk dolgokról, hogy jusson a gyerekre is?

2010. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is kb ennyim van, plusz a kisfiam, akit egyedül nevelek, ketten jutunk ennyi pénzre.

Mondjuk a hűtő tele van szerencsére. Sajnos mostanában mindig volt egy egy váratlan kiadás meg hasonlók :S

2010. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
81%
"Már nem azért, de spórolásról, takarékoskodásról nem hallott még a jónép? Mi még csak 23 évesek vagyunk a párommal, de már megspóroltunk 3 milliót, mindezt önerőből." Oké kérlek mond el hogyan spórolnál 36 ezer forintból? Szívesen várom a véleményed. 24 éves vagyok, tanulok, mellette ennyi a fizetésem, párom most veszítette el az állását, eddig sem kapott sokat 75 ezret, de ezek után jó ha fele ennyit fog kapni. Negyed milliós fizetésekből lehet spórolni.
2010. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
77%
13:34! Köszönöm, hogy nem nekem kellett megtennem ezt! Kedves 23 éves önerőből spórolós, én 22 éves vagyok, igazán adhatnál tippet miből spóroljak, ha egyszer munkát sem találok, levelezősön tanulom már a tököm tudja hanyadik szakmámat. Ráadásul az ország leggazdagabb megyéjében lakok, Szabolcsban. Nem mindenki teheti meg, azt amit ti, gondolom egyébként sem full nulláról kezdtétek az életeteket, lakáshitellel...
2010. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 Réti bubuzér ***** válasza:
79%
Kitartást kívánok, rossz olvasni, hogy mennyien vannak ilyen rossz helyzetben...
2010. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
17%

3000 Ft naponta kajára sok?

számoljunk kicsit, egy kg kenyér 300 Ft, egy liter tej 200 Ft, felvágott, zöldség, gyümölcs, joghurt, kefír ilyesmik ez eddig az alap.

Főzni is kell valamiből, egy kg hús 1000 Ft, mellé köret, levesnek, desszertnek való. Árakat nem is írok rég több mint 3000 Ft.

Nem azért dolgozunk és élünk, hogy zsíros kenyéren tengődjünk és csak túléljük a napokat ahelyett, hogy megélnénk.Persze mindenki olyan színvonalon él amilyet teremtett magának...

2010. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, nálatok mi a helyzet, de nekem anyukám szokott küldeni a kertből valamit, ami éppen érik.

Egyébként egyetek főzeléket: ami épp olcsó, abból 200-300 Ft-ból jóllaktok ketten.

És nem kell minden nap főttet enni, néha lehet, hogy csak vajas kenyér. Az is elég olcsó. Meg a lángos, az jó ötlet. Nagyon jól lehet lakni vele és az is olcsó.

Vagy süsd meg ezt: krumpli felkarikázva, hagyma felkarikázva, kb 1:1 arányban, ezt serpenyőben olajon vagy margarinon (az finomabb) megsütöd, fűszerezed, a végén esetleg ráütsz egy tojást. Mi is eléggé elszálltunk ebben a hónapban, úgyhogy már többször csináltam, pl. tegnap is, előnye, hogy a párom nagyon szereti :)

Nézz utána a neten, mit lehet még csinálni krumpliból, az a legolcsóbb és laktató, így nem kell éheznetek. Ha van otthon még ketchup, akkor süss mellé hasábburgonyát, esetleg krumplifőzelék tükörtojással, rakott krumpli...

Figyelj nagyon oda, akkor ki fogtok jönni ennyi pénzből. És ki tudja, lehet, hogy találsz olyan ételt, ami ízlik is nektek, ha van pénzetek, akkor is lehet néha főzni ilyeneket spórolásként.

Én most azt tervezem, hogy pár hónapig csak ilyesmiken fogunk élni, és amit megspórolunk, félretesszük. Pont aqzért, hogy ha esetleg később valami gáz van, akkor legyen mihez nyúlni :)

2010. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
10%

1. Munka van, csak keresni kell. A gyárak nyitva állnak, van felvétel. Ha más nincs, akkor el kell menni mosogatni vagy ládát cipelni.

2. Spórolni nem akkor kell kezdeni, amikor már egyikőtöknek sincs munkája, hanem gyerekkortól. Akit nem tanítottak meg, az így járt.

3. Miért lenne ésszerű gyereket szülni rossz körülmények közé? Az az igazi önzőség. Aztán persze veszi fel a segélyeket, meg támogatásokat. És itt jön be a spórolás(ha már mindenki 5 perccel azután lesz munkanélküli, hogy megszületik a gyereke), azaz ha addig volt jó állás, akkor hol a tartalék? Abból kényelmesen ki lehet húzni 1-2 évig, azalatt meg egy vak majom is talál munkát.

4. Hitel: No comment.

Nem rosszindulat ez, csak siránkozás helyett inkább előre kellett volna tervezni.

2010. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
75%
Kedves utolsó, kérlek gyere le Pécsre, és nézd meg, hogy miféle munka van itt. Én valahogy még mindig nem találtam semmit.
2010. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
71%
kedves másik 73%-os elárulhatnád, hogy mi a szakmátok, nagyon kíváncsi vagyok.
2010. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!