Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 10. 000. -ft-om van hó végéig....

10. 000. -ft-om van hó végéig.5. -én lesz fizetés. Hogy jöjjek ki ennyiből? Csak élelmiszerre kellene, a tisztálkodó-és egyéb szereket már beszereztem.

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
40%

"ma 16:50"


nah és nem kell bérlet? nem kell kocsir akölteni? akkor gyalog jártok mindenhova? vagy valami kis tanyán laktok ahol úgy sincs tömegközlekedés?



nevelőanyám szülei voltak olyanok, hogy télen hidegben aludtak inkább, meg minden garason spóroltak. most van 3millájuk, és betegek, szenilisek, stb. Mit érnek a pénzükkel....


valaki jól mondta. a cél, minél több bevételt összehozni, nem pedig az, hogy nyomorgással gyűjtögetni. egy ideig elmegy, de a vége nem mindig kifizetődő. Főleg, hogy az ember egy zsugori vén f.sz lesz a végén.

2010. máj. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
19%

16.56 ra válasz:


Igazad van!

2010. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
19%
16:56-os igazad van
2010. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 A kérdező kommentje:
Hű, mit indítottam itt el, pedig csak pár olcsóbb ételmegoldás érdekelt volna:)) Van spórolt pénzünk egy kicsi, nem szeretnénk hozzányúlni, ha nem muszáj, ezért maradt ez a megoldás, hogy 10-et "verhetünk el" a hónap hátralévő részében... annak a kedves kommentelőnek üzenném, aki itt időközben kivívta a népharagot az állítólagos havi 80 ezres összegével: mindenkinek más a fontos: van, aki szeretne egy kicsit jobban élni, utazni egy-két helyre, néha szórakozni menni, és kicsit kevesebbet félretenni, így később saját lakást venni. Van az a típus, mint te és a párod, aki inkább kuporgat és szinte nyomorog, hogy minél előbb meglegyen a saját lakás. Azért, mert másnak más a sorrend, még nem kellene elítélni. Egyébként azzal, hogy így nekiesel egy kérdezőnek, és ennyire gyorsan ítélkezel, azt bizonyítja, hogy a te életedben nincs rendben valami, és más degradálásával próbálsz önigazolást nyerni. De ezzel itt csak utálatot váltasz ki, láthatod. A segítőkész embereket mindenki többre értékeli.
2010. máj. 20. 17:07
 75/88 anonim ***** válasza:
Kérdező! Igazad van,ez egy jó végszó is /lehetne/ :)
2010. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
17%

"Képtelenség 20 Ft ból étkezni, ruházkodni két főnek / hó."

Ismétlés, mint az oviban:

"Ugye 12.000 + 12.000 kajajegy. A maradék pedig amire épp kell, eddig mindig úgy jött ki, hogy kell pl kajára, ruhára. De a 80.000 limit megvan."


"nah és nem kell bérlet? nem kell kocsir akölteni? akkor gyalog jártok mindenhova? vagy valami kis tanyán laktok ahol úgy sincs tömegközlekedés?"

A második zseni. Akkor újra:

"3400(80% térítéssel) a buszra"

Azaz 3400, mert 80%-ot térít a munkáltató. Világos?


"nevelőanyám szülei voltak olyanok, hogy télen hidegben aludtak inkább, meg minden garason spóroltak. most van 3millájuk, és betegek, szenilisek, stb. Mit érnek a pénzükkel...."

Akkor más megvilágításba helyezem.

Ugye már most van 3 milliónk, úgy 7 millióra van még szükség, hogy meglegyen az álomházunk. Erre olyan jó 5 évig kell majd spórolnunk, de akkor megvehetjük készpénzre, és nem lesz rajta 1 forint hitel sem. Ekkor 28 évesek leszünk, más ilyenkor kezdi törleszteni a havi 50-et 25 évre. Máris máshogy fest a dolog!

Szóval ha 28 évesen leszek szenilis, akkor az már elég nagy gond. :) Inkább abba betegednék bele, ha előre láthatólag majd' 50 éves lennék, mire lejár a hitelem.

De biztos igazad van. ;)

2010. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
37%

a 80 ezres zseninek.

lehet h én vagyok a hülye, de

12+12+30+10+3+8+7+3,4= 85,4

tehát mínusz 5,4 megy el telefonra, netre, ruhára...


a kérdésre is válaszolva

a resztelt máj tényleg nagyon jó.

no meg a lángos is. nagyon tápláló, meg finom is. fokhagymával is fincsi.

ami még olcsó sztem a pizza, ha te csinálod a tésztát. víz, olaj, liszt, élesztő

ha csak párizsit, zöldésget és egy kicsi sajtot raksz rá, akkor olcsó is.

levesnek mondjuk egy kis gulyás. nem kell túl sűrűre csinálni. de azért egyetek húst is, néha bele kell hogy férjen. max ha időd van, akkor nyitott szemmel kell bevásáolni.múltkor vásárcsarnokban fedeztem fel h ott fele annyi a zsemle :)

meg vannak boltok ahol mindjátlejárós dolgok vannak tök olcsón.

Kitartást!

2010. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
13%

"a 80 ezres zseninek.

lehet h én vagyok a hülye, de

12+12+30+10+3+8+7+3,4= 85,4

tehát mínusz 5,4 megy el telefonra, netre, ruhára... "

Ugye azt írtam, hogy ebédjegy? Az ebédjegy az készpénz? Nem. Istenem, ez a szint.. Először olvas, utána pofázik. Köszi.

2010. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
62%

Na, asszem visszatérek én is a kérdés megválaszolásához :D

Én nagy főzelékes vagyok, szerintem akkor is főzeléket ennék állandóan, ha több pénzem lenne. Lehet csinálni krumplifőzeléket, zöldbab főzeléket, babfőzeléket, sárgaborsó főzeléket, lencsefőzeléket, meg asszem láttam már zöldségesnél friss spenótot (bár mirelitből is finom), mondjuk az nem tudom milyen árban van. Én ezekre nem is teszek feltétet, csak a spenótra főtt tojást. Gyerekkoromban így szoktam meg, nekem nem hiányzik rá semmi. Igaz, mostanában rászoktam a pirított hagymára (lisztben megforgatni a hagymakarikákat, aztán olajban megpirítani), újabban mindent ezzel eszem :) Aztán múltkor rájöttem, hogy ami nálam alap, azaz hogy csapvizet iszom, az másoknál eléggé meghökkentő :D Maximum teát szoktam főzni, de amúgy inni megfelel a csapvíz is, ezt is így szoktam meg gyerekkoromból :)

A vízzel úgy spórolok, hogy este először a kisfiam fürdik, aztán én az ő vizében (feltéve hogy nem pisilt bele :)), mivel ő még tényleg elég kicsi, nem lesz olyan izzadt mint egy felnőtt (bár a mostani időjárás nem ad okot az izzadásra senkinek). Mosáshoz meg újabban felfedeztem magamnak a mosódiót, ami nagyon takarékos, mert egy adaggal (kb. 30 gramm) háromszor lehet mosni. Na jó, én csak kétszer szoktam, de így is sokat megspórolok vele. Öblítőt nem is használok, mert puhák lesznek a ruhák, az illat meg nekem nem fontos, így nincs semmi illata. Az árammal úgy spórolok, hogy mivel nagyon sokat kell a gépet használni, és laptopom van, ezért azt aksiról használom, és csak akkor dugom be, ha már lemerül. Mert pl. anyukámnál éjjel nappal be van dugva (így az akksi is tönkremegy egy idő után). Tévét, dvd lejátszót teljesen áramtalanítom, ha nem nézem, nem világít a kis piros fény.

Ha nem egy panel albiban laknánk, hanem lenne legalább egy falatnyi kert, akkor biztos, hogy termesztenék konyhakerti növényeket. Ezt itt nem tehetem meg, mert erkély sincs...

Na most több nem jut eszembe, remélem valamennyit tudtam segíteni.

2010. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:

20:19

tök jó hogy spórolsz, az még jobb hogy meg is osztod :)

Egy dologba kötnék csak bele.

az akksi a folyamatos feltöltéstől, lemerítéstől tönkremegy.

és venni kell újat.

Én a saját gépemet úgy használom h akksi nélkül (az akksi kb 70%os töltött állapotban a fiók mélyén van.

Az okosok azt mondták hogy ez a legjobb neki.

Természetesen használom is, de csak mikor kell.


még egy spórolási tipp, bár sztem már kicsit beteges...

egyik ismerősöm csinálja úgy, h a fürdővizet sem engedi le, hanem a WC-t pisilés után azzal önti le. (büdös nincs, higiénikus, csak már betegesn spórolós.

Ez az ismerős azt is megcsinálja h télen nem megy a hűtő, csak a fagyó, mert ugye ki lehet rakni a teraszra :)

2010. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!