Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebből, hogy lehet kilábalni?...

Ebből, hogy lehet kilábalni? Teljesen elvagyunk már keseredve!

Figyelt kérdés

Semmi pénzünk,persze erről van szó :( Én gyesen vagyok a kisfiunkkal(39.000 Ft),páromnak van munkahelye,de csak ritkán fizet,mert nem tudják a kisvállalkozók felhajtani a nagyokat...vagy mindig kitalálnak valamit. mondtam páromnak mennyen el máshova,de hogy?,hisz hova vennék föl 8általánossal?

Aztán:én már 23éves létemre BAR-listás vagyok(Provident),párom meg kiskönyvvel semmit nem vehet fel(személyi vagy lakáshitel). Most is úgy vagyunk bármikor kiköthetik a villanyt,semmi számla nincs fizetve,hűtő üres(szárazkaja van csak!több mint egy hete nem ettünk főtt ételt),hitelbe vásároltunk egy boltba(42.000 jött össze egy hónap alatt),fizetni kéne,de miből??? Szüleink nem tudnak segíteni,főleg a pároméké,mert épp árverezik a házukat...no comment. Már a bútorainkat is eladnánk,de nincs rá vevő.

teljes a kétésgbeesés,foymatosan veszekszünk a párommal az idegesség miatt,fogalmam nincs mit lehet ilyenkor csinálni???

SEGÍTSETEK! S.O.S.!!!


2009. okt. 24. 23:46
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
45%
02:09-es mekkora ostoba vagy mar!Masok lopnak??Ember itt mindenki lop,aki meg nem az vagy csoro vagy hulye/vagy mindketto/A parlamentben lehet??A kisember meg ehezzen?Nekem ilyen peldat mutattak a miniszterek,ezt kovetem.A kerdezo meg lakjon jol a becsuletevel.
2009. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

11.09-nek.

Én vagyok a 02.09-es.Azért mert te magadból indulsz ki és tolvaj vagy ,nem mindenki az.Én sem loptam,és nem is fogok.Nem panaszkodom ,mert anyagi gondjaim nincsenek.

rendesen,becsületesen dolgozom,és minden este nyugodtan alszom.nem kell félnem attól,hogy a sitten végzem egy lopás miatt.Engem sem támogat senki,mert nem gazdagok a szüleim.Gyerekem is van,de mégis megtudunk élni becsületesen..Tudod abban azért igazat adok neked,hogy a miniszterek is lopnak(nem is keveset)de van egy apró gond evvel.Ha egy miniszterről tudod,hogy sikkaszt,az legfeljebb lemond,vagy kifizeti a pár milliós büntetés,majd tovább csinálja a játékát.Ha téged kapnak el,akkor egy piti kis tolvaj vagy,és utána más dolgod nem lesz ,csak az,hogy a börtönben óvjad,védjed a seggedet!!!

Ha te lopsz az a te dolgod,de ilyen tanácsot adni,egy olyan embernek aki elkeseredett nem kéne..Egyrészt mert ha eddig nem lopott,nem is fog(talán mert szegénynek szegény,de becsületes),és mindig van megoldás!!De nem az,hogy bűnöző legyen az ember!!

2009. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a hideget meleget is...mit is vártam??? Valami kis bizatató szavakat,ötleteket(amit köszönök is!).

Leszögezem,hülye leszek lopni!!!

aki pedig felajánlotta a segítséget ill,kérdezte mibe tudna segíteni:én nem pénzre,ruha-,ill. élelmiszer adományokra gondoltam,hanem mint fentebb említettem biztató szavakra,ötletekre gondoltam.

Isten őrizz,hogy én valaki másnak a gyerekétől vegyem el a zsebpénzt,ruháit,a család hűtőjéből egyek,stb.

Nagyon elvagyok szomorodva,a lelkem szétszakadva a fiam miatt,sírtam egész éjszaka. Ebből úgy érzem nincs kiút,ha van is:nem találom!

:,(((((((((((((((

2009. okt. 25. 11:33
 34/41 anonim ***** válasza:
68%

A válasz megírásának időpontja: ma 11:09


ha vki más a dunába ugrik, akkor te is azt csinálod?

2009. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
89%

mindenből van kiút, még akkor is, ha azt nem azonnal fedezed fel. és biztos, hogy megfogjátok találni.


sok szerencsét!

2009. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyos vagy :)

Ilyeneket várok,BIZTATÁST! Nem lehordást...így is rosszul vagyok magamtól.

2009. okt. 25. 11:38
 37/41 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veletek történik, nagyon nehéz most.

Elhiszem, hogy el vagy keseredve, belegondolok, hogy veled kb. egyidős vagyok, és Nekem is van egy gyerekem...


Nekünk is hasonló volt a helyzetünk, a párom 8 osztályos volt, amikor összejöttünk, segédmunkás volt építkezéseken, napi 5000 Ft- ot hozott haza, nem egy nagy kereset, de azért olyan rossz sem, én közalkalmazott voltam (szülésig) 60 ezer volt a Nettóm.

Nekünk is sokszor volt, hogy csak olcsó virslire futotta vacsorára meg üres paprikáskrumplira, de mi mindig előre néztünk, mert úgy éreztük, ez nekünk kevés.


A párom szenvedélyesen szeret főzni, elvégzett egy szakács OKJs sulit 1 év alatt, most a szakmájában dolgozik részben (pizzériában), van kocsink, jókat eszünk, számláink, ha csúszással is, de rendezve vannak. Én Gyeden vagyok, CSP- vel együtt 70.000- 73.000 Ft között kapok havonta, ami nem sok, de a párom keres annyit hogy mindenünk megvan, ami kell.

Ha a párod jó fizikumú, segédmunkásnak tuti felveszik, és ott általában naponta kapják a pénzt, tehát már az 1. nap látnátok pénzt. Ilyen munkát azonnal találna.


Addig is kérj segélyt az önkormányzattól, ha lehet munkanélküli segélyt is igényeljen a párod, ha jogosult rá, akkor 1 hónap múlva már a számlán lehet a pénz.

Ti biztosan jogosultak vagytok rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre, ezt is az Önkormányzattól kell igényelni. Mindennek járj utána, mert a sírás itt már kevés, pénzforrás kell. Emellett nem tudom hol éltek, de ha albérlet, akkor ugye az is sok pénz, átmenetileg amíg rendbejöttök Te a picivel elmehetnél anyaotthonba, a párod meg munkásszállóra. Ez nem a legjobb megoldás, tudom, de az anyaotthonban pl. vigyáznak a gyerekedre amíg dolgozol, közben meg a párod is dolgozhat.


Fel a fejjel... :)

2009. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi van veletek? Nem írtál, változott valamit a helyzet?
2009. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

ua.

Kaptunk hitelt boltban,azt azóta rendeztük is!!

De mivel hogy így megcsúsztunk nálunk,így a bizalom elveszett,több hitelt nem kapunk :(( pedig nagy segítség volt.

Most vmelyik nap kaptam meg a levelet,hogy leghamarabb január 5.-én kikapcsolhatják a villanyunkat. (75 Ft!)


:(((((((((((((((((((((

2009. dec. 15. 14:30
 40/41 anonim válasza:
Én csak azt tudom javasolni hogy próbáld meg még a családsegítőt.Mi is el voltunk a lakáshitel miatt rendesen csúszva mikor jött ez a válság de az ő segítségükkel nagyjából rendeződött.Hát az anyaotthont nem tudnám javasolni mert ha kis esély is van rá hogy tudtok enni még ha keveset is a pénzből a kapcsolatod miatt nagyon fontos lenne hogy most összetartsatok.Még csak az hiányozna neked hogy a pároddal különmenj és egyedűl maradj.Ti egymásnak legalább támaszotok vagytok.Próbálj menni te is dolgozni ha sikerül én is beadtam a gyerekeket oviba bölcsibe.Az önkormányzatnál meg kérj segítséget, segélyt én is azt tettem ha másnak jár ha gondba van te miért nem vennéd fel a segélyt a pici fiadtól veszed el.Ha egy év alatt jöttök helyre akkor egy év alatt előre kell nézni nem hátra és nagyon odafigyelni hova megy a pénz.A hitel felvétele hogy kifizess egy másikat hidd el nem jó megoldás sőt a legrosszabb, az ismerős körben sőt saját tapasztalat az ember csak lejjebb csúszik a hitellel.A villanyszámla legyen az első mert azt ki tudják kapcsolni és csak utána a többi számla.Remélem segítettem,29 éves anyuka.
2010. aug. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!