Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! Elfoglalták a lakásom,...

SOS! Elfoglalták a lakásom, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítsetek, ha van tapasztalatotok, de kérlek csak olyan tanácsot adjatok, ami tuti és legális. :)


Kiadtam egy lakást albérlőknek és fél éve ott laknak.

Fizettek, jó viszony volt viszonylag köztünk.

Most elvesztette a munkahelyét és nem tudnak egy ideje fizetni. Megelégeltem, (több felszólítás és türelmes időszak után) és mondtam, hogy akkor költözzenek el.

Megegyeztünk és megbeszéltük, elmennek.


Hívtam Őket, semmi. Kimentem, semmi... Nézem a zárat... Lecserélték, ill egy másikat is tettek Rá, így nem tudok bemenni sem.

Telefont nem veszik fel, ajtót nem nyitnak és a zárhoz is csak Nekik van kulcsuk.


Mit ajánlotok? Hogy lehetne leggyorsabban kitenni Őket?

Én egy (egyenlőre barátságos hangvételű) levélre gondoltam, hogy bedobom Nekik (egyébként az ügyvédem is ezt ajánlotta első körben), de mit írhatnék oda ami igazán üt és talán használna, hogy észhez térjenek és ne legyen sok hónapig huza-vona.. :(


Milyen levelet írnátok Nekik?? :)


Köszönöm!



2013. jún. 13. 20:57
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Na mert ha egyszerűen drágább a bérletidíj és a főbérlő fizeti a ktsg-t akkor megnyugodna a kis kisebbségi komplexusos lelked? ;)
2013. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

A közös költséget a tulajdonoson hajtja be a társasház. Vele van jogviszonyban. A tulajdonos pedig azon, aki használja az ingatlant, tehát adott esetben a bérlőn. Ő meg vele van jogviszonyban. Tehát NEM, nem a bérlő fizeti a közös költséget, hanem a tulajdonos.


Amúgy nem tudom miről megy itt a vita. Megegyezünk, hogy én 20Ft-ért megdugom a feleségedet, (vagy 30ezerért lakok az ingatlanodban, mindegy) cserébe meg te kifizetteted velem a kozmetikusát (közös költséget).


Akkor most én fizetem a kozmetikust? Nem. Az a te költséged, csak áthárítottad a rám, ahogy a megegyezés szólt.

2013. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Nem érted 52-es. Aki olyan büdös burzsuj, hogy van pofája kiadni egy lakást az az ördög szülötte!! Egy utolsó mocsadék!

Sőt, aki szemét módon nem 500 ft-ért adja ki a lakását az egy rohadt pénzsóvár mocsadék, hiszen neki kettő is van! Hagyni kéne ingyen lakni ott a szegény rászorulókat, mint a kérdező, aki nyilván valahol nyomorog most, mivel tehetségtelen, képzetlen és buta.


Amúgy eszembe jutott, hogy É-koreában a Demokrata pártban igen komoly karriert futhatna be a gondolkodásmódjával, lehet össze kéne dobni neki egy repjegyet, ha megígéri, hogy többet nem jön vissza MO-ra. Itt úgyis csak a sok szemét kapitalista burzsuj rontja a levegőt :)

2013. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
uuuugh!!!
2013. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Yes!
2013. júl. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:

Mindenkit tájékoztatnék, hogy szerencsénkre megijedtek az ügyvédtől és a finom fenyegetéstől, h itt ha bíróság lesz, stb, akkor Ők járnak rosszabbul és elhúztak!!! :)

Még a tartozásukat is fizetni akarják, állítólag.

jah és azt mondták, a zárat csak azért cserélték le, mert elromlott és azért nem vették fel a telefont, mert nem tudták mikor tudnak fizetni és nem akartak ámítani. :D

A lényeg, h elmentek, üres a kéró és már újítom, így hamarosan kiadom egy rendes családnak!! :)

Köszi a tippeket és a sok választ!

2013. júl. 29. 08:49
 57/57 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerült kevés veszteséggel megúsznod a dolgot (fizetni úgy sem fognak, de legalább elhúztak).


Aztán rejtett erőforrásnak többet ne add ki a lakást ;)

2013. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!