Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! Elfoglalták a lakásom,...

SOS! Elfoglalták a lakásom, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítsetek, ha van tapasztalatotok, de kérlek csak olyan tanácsot adjatok, ami tuti és legális. :)


Kiadtam egy lakást albérlőknek és fél éve ott laknak.

Fizettek, jó viszony volt viszonylag köztünk.

Most elvesztette a munkahelyét és nem tudnak egy ideje fizetni. Megelégeltem, (több felszólítás és türelmes időszak után) és mondtam, hogy akkor költözzenek el.

Megegyeztünk és megbeszéltük, elmennek.


Hívtam Őket, semmi. Kimentem, semmi... Nézem a zárat... Lecserélték, ill egy másikat is tettek Rá, így nem tudok bemenni sem.

Telefont nem veszik fel, ajtót nem nyitnak és a zárhoz is csak Nekik van kulcsuk.


Mit ajánlotok? Hogy lehetne leggyorsabban kitenni Őket?

Én egy (egyenlőre barátságos hangvételű) levélre gondoltam, hogy bedobom Nekik (egyébként az ügyvédem is ezt ajánlotta első körben), de mit írhatnék oda ami igazán üt és talán használna, hogy észhez térjenek és ne legyen sok hónapig huza-vona.. :(


Milyen levelet írnátok Nekik?? :)


Köszönöm!



2013. jún. 13. 20:57
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
Rendőr. Erre talán jók :D
2013. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
91%
Sziasztok, remélem tudjátok, hogy ekkor és ekkor megszűnt a bérleti jogviszonyotok. Legyetek felkészülve, júni 14-én délben beköltözik az új bérlő, Kolompár Rómeó, és 12 fős családja. Ha még akkor is itt lesznek a cuccaitok, felelősséget szerintem nem fognak vállalni értük. Ebben az időpontban egy általam megbízott hozzáértő ki fogja nyitni az ajtót, és lecseréli a zárakat.
2013. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem közjegyző előtt kötöttétek a lakásbérleti szerződést, akkor sajnos így is úgy is sok sok hónapig tartó huzavona lesz.. mert a törvény az ő oldalukon áll :(
2013. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:

Sok lakást adunk ki, ismerős a helyzet.


Az olyan bérlőnek, aki lecseréli a záradat annak már teljesen felesleges baráti hangvételű levelet írni, csak az időt pazarlod vele...


Ajánlott tértivevényes levélben fel kell szólítani a bérlőt a szerződésben rögzített bejelentett lakcímén, hogy díjnemfizetés miatt felmondod a bérleti szerződést a szerződésetekben megjelölt felmondási idővel.


Az, hogy átveszik a levelet vagy sem teljesen mindegy, csak neked legyen meg a feladóvevény illetve a levél, ha visszajön!


Ez után ha nincs reakció ismét fel kell őket szólítani ugyan így, csak már arra, hogy hagyják el az ingatlant.


Ha jön rá reakció (hivatalos megkeresésben!) az neked szomorú, mert akkor kezdődhet a jogi procedúra, ami akár fél-egy évig is eltarthat, amíg a mocskos bérlő ingyen lakik a lakásodban.

Ha nem reagál semmit az neked nagyon jó, mert akkor ha mindkét levél visszaérkezik hozzád akkor rendőr jelenlétében feltörheted a lakást és kipakolhatod a cuccukat ill. lecserélheted a zárat.


Ez esetben is nagyon fontos, hogy a lakásban lévő és a bérlő tulajdonát képező cuccokat neked KÖTELESSÉGED megőrizni, nem foglalhatod le tartozás fejében, nem b@szhatod ki az utcára, stb...


Ill. ami még szintén fontos, hogy te magad SEMMIKÉPP sem törheted rájuk az ajtót ezen procedúra előtt, mert a nem fizető bérlőnek is jogai vannak.... Tiszta vicc.


Sok sikert.

2013. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
Ha nem írattad át a közműveket, nyugodtan bonts szerződést először az áramszolgáltatóval. Ez használni szokott.
2013. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Erre mi is gondoltunk, hogy kikapcsoltatjuk az áramot, vizet, villanyt...


Kettes, jó a szöveg, lehet bevetjük. ;)


Várok még ötleteket...


Jah és sajnos nem közjegyző előtt lett írva a szerződés, de van papír róla.

2013. jún. 13. 22:02
 7/57 anonim ***** válasza:

szépen el kell indítani mindent hivatalosan ahogy fent is javasolták.

Nagyon sokat nem veszíthetsz, hisz nagyon okosan elkérted a 2 havi kauciót a bérlőktől amikor szerződést kötöttetek, így 2 havi lakbért legalább fedez.


Persze ha nem kértél kauciót, akkor drága tanulság lesz neked. Az is, ha adsz(adtál) nekik 2-3 stb hónap haladékot.


Igaz a közműveket ki tudod köttetni vagy módosítani ha a te neveden van (kötve hiszem, hogy ez legális lenne amúgy, albérleti szempontból)


de ha az ő nevükre írattad volna, akkor fél év múlva nem hagynának ott neked egy tonna tartozást.

2013. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:

"Ha nem reagál semmit az neked nagyon jó, mert akkor ha mindkét levél visszaérkezik hozzád akkor rendőr jelenlétében feltörheted a lakást és kipakolhatod a cuccukat ill. lecserélheted a zárat. "


Én kétlem, hogy a levél át nem vétele jogalapot teremt erre.

Mindenképpen bírósági úton kell kérni a kilakoltatást.

2013. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
88%
Odamész néhány haveroddal, lesben álltok (ez sokáig tarthat) és amikor kinyitja az ajtót, ha megy valahova, közbeléptek, nem engeditek becsukni. Utána nyugodtan leveszitek a helyéről az ajtót, hogy elviszitek felújítani. Így az ő cuccaihoz hozzá sem értek.
2013. jún. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:

# 8


Egy ideje a felszólításokat átvettnek kell tekinteni abban az esetben is, ha nem veszik át. Ezért fontos, hogy meglegyen a feladóvevény és a visszahozott levél eredetije.


És így tulajdonképpen érvénybe lép és elfogadottá válik a szerződésbontás a bérlő részéről is!


A gond akkor van, ha reagál rá, mert akkor kell menni sajnos pereskedni, mert az idióta magyar jogrend szerint a bérlő akkor is gyakorolhatja a jogait ha amúgy nem fizeti meg a bérleti díjat...


Ezt sajnos egy párszor már el kellett játszanunk, legutóbb egy olyan bérlővel, aki börtönbe került mi meg nem tudtuk kiadni emiatt a lakást fél évig! Így jogszerű.

2013. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!