Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! Elfoglalták a lakásom,...

SOS! Elfoglalták a lakásom, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítsetek, ha van tapasztalatotok, de kérlek csak olyan tanácsot adjatok, ami tuti és legális. :)


Kiadtam egy lakást albérlőknek és fél éve ott laknak.

Fizettek, jó viszony volt viszonylag köztünk.

Most elvesztette a munkahelyét és nem tudnak egy ideje fizetni. Megelégeltem, (több felszólítás és türelmes időszak után) és mondtam, hogy akkor költözzenek el.

Megegyeztünk és megbeszéltük, elmennek.


Hívtam Őket, semmi. Kimentem, semmi... Nézem a zárat... Lecserélték, ill egy másikat is tettek Rá, így nem tudok bemenni sem.

Telefont nem veszik fel, ajtót nem nyitnak és a zárhoz is csak Nekik van kulcsuk.


Mit ajánlotok? Hogy lehetne leggyorsabban kitenni Őket?

Én egy (egyenlőre barátságos hangvételű) levélre gondoltam, hogy bedobom Nekik (egyébként az ügyvédem is ezt ajánlotta első körben), de mit írhatnék oda ami igazán üt és talán használna, hogy észhez térjenek és ne legyen sok hónapig huza-vona.. :(


Milyen levelet írnátok Nekik?? :)


Köszönöm!



2013. jún. 13. 20:57
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

Teljességgel igaza van abban,hogy nem fizetnek adót a lakástulajdonosok az albérletpénzből. Jah és még valami.

Sok panelházban a tulaj a bérlővel fizetteti ki a közös költséget,holott azt a tulajnak kell fizetnie és nem a bérlőnek! Ha a tulaj 55000 ft-t adja ki a lakását és arra még rá jön a kb 13000 ft-s közös költség,akkor az 68000 ft. Ez rengeteg egy lakótelepi lakásért! Ennyiből már egy szép önálló kertes házat lehet kibérelni ahol nem kell az alattam,felettem lévő lakókat hallgatni. Nem tudom miért kérnek sokan ilyen hatalmas nagy árakat egy panellakásért. Van ahol bútorozatlanul kérnek el 50000 ft-t.

Ez pofátlanság. És az is pofátlanság,hogy a bevétel zsebből zsebbe megy mert a tulajdonos nem fizet adót abból a feketén beszedett pénzből.

2013. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:

1., Mi közöd hozzá, hogy ki mi után adózik? Odamész az utcai árushoz is a piacon és jól leteremted, hogy nem adózik? Vagy ráförmedsz a közértesre, mikor nem ad blokkot?

Amúgy meg honnan tudod, hogy nem adózik? Én pl adózom, pedig a bérlőim nem kapnak áfás számlát, mert nem kérnek. Ettől még én adózom SZJA-t a bevétel után. Erről a bérlő semmit sem tud....


2., A közös költség tudod mi nagyész? Panelba pl. a közös helységek elektromos számlája, karbantartása (pl. takarítás), a lift működési költsége és szerelése meg még 1001 apróság, amit te biztosan természetesnek veszel (mondjuk a szemétszállítás). Ez miért kéne a tulajdonosnak fizetni?!


3., Drágállod a panelt! Akkor hajrá, költözz a "szép kertes ház" 50K-ért. Ha, hogy az nem Pest belvárosában, hanem Mucsaröcsögén van a cigánytelep mellett... Hát szomorú, majd buszozz be a munkahelyedre napi 2 órát.


Amúgy szíved joga ÁFÁs számlát kérni bármelyik főbérlődtől - de te sírnál a leghangosabban, ha azt mondanák akkor, hogy nem 50K, hanem 50K+adó akkor lenne ám hiszit....


Egész hihetetlen mennyi buta primitív ember van a világon...

2013. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
23%
Ez a ti bajotok lakástulajdonosoknak,hogy mindent a bérlőn akartok behajtani! Még az adó árát is! Pénzéhesek vagytok! És igen is a közös költséget a tulajnak kötelessége fizetni és nem a bérlőnek! Kié a lakás? Soha nem lesz a bérlőé a lakás így ti pénzéhesek velük fizettetitek ki azt ami a ti dolgotok lenne. És mi erre a megoldás? Rögtön az a válasz,hogy akkor drágábban lesz kiadva! Szánalmas! Nem tudom miért nem jut eszükbe a politikusoknak az ilyenek körmére nézni mint te és a hozzád hasonlóak! Remélem eszükbe jut és akkor hoznak végre egy értelmes törvényt,hogy a lakástulajdonos ne a bérlővel fizettesse ki azt ami az ő dolga lenne és ne emelje fel ennek fejében a bérleti díjat,kiskaput keresve és így fizettesse ki a bérlővel a közös költséget! Csak hogy tudd barátom nekem egy közös képviselő mondta,hogy a tulajnak kell fizetnie a közös költséget és nem a bérlőnek és láss csodát utána néztem és valóban igaza volt a képviselőnek! És mit ugrálsz? Igenis jobb egy kertes házban lakni mint egy beton lakásban! Két órát utazni,cigányok? Te nagyon el vagy tévedve! Hol élsz te? Sokat kértek a lakásotokért de miért? Meg akartok gazdagodni? Ezért kéne a politikának elő venni titeket is! Akinek van egy plusz ingatlanja az nem szegény ember! Az aki bérli az nem azért bérel lakást mert két ingatlanja van! A törvény a szegényeket védi és nem a tehetősöket barátom! Több joga van egy bérlőnek mint hinnéd!
2013. júl. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
23%

21:25


Te nagyon buta vagy!

2013. júl. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
75%

Te egyrészt elképesztően ostoba vagy, másrészt nem is értem ezt a sok hülyeséget, amit leírsz honnan veszed.


Hogy a francba jön ide, hogy ki szegény ember és ki nem? A világ nem szeretetszolgálat, hogy nekem 2 lakásom van akkor had lakjon a másikban valaki, akinek egy sincs. Vagy te talán behívod a csövest az utcáról magadhoz internetezni? Hiszen te jómódú ember vagy, van otthon interneted! Hajrá, oszd meg azokkal kiknek nincs! Hiszen így fair a dolog!


Nem engeded be a büdös csövest meg a tolvaj cigánygyereket netezni otthonra? Miféle gerinctelen, pénzéhes féreg szemétláda vagy te?! MI? Hogy tudsz így tükörbe nézni reggelente? Hát ott a neted otthon, nem kopik! Miért nem hagyod, hogy bárki használhassa?!

2013. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve, hogy honnan veszi, hogy legalább két ingatlanja van annak, aki kiad egyet?
2013. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
Jézusom!! De primitív vagy! előttem szoló!
2013. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

Mert?

Nekem van ismerősöm, aki örökölt egy szép nagy lakást a belvárosban. Neki egyedül nincs szüksége 100+ nm-es puccos lakásra a belvárosban, mikor a külvárosban dolgozik.


A lakást kiadja, mert jó árat kap érte és a külvárosban lakik albérletben fele áron közel a munkahelyéhez...


Logika, drága barátom, logika!

2013. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

# 23/28


Te olyan buta vagy, hogy mutogatni kellene.

2013. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

"Mit nyafogsz itt mint a fába szorult féreg? Neked van egy plusz otthonod,de soknak soha nem lesz még egy saját háza sem te nagyon okos! "


Csak olyanon van amiért megdolgoztam, előtted a lehetőség. Ne csak károgj hanem dolgoz is.

2013. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!