Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szakembert bízok meg...

Ha szakembert bízok meg meglehet gazdagodni az amerikai tőzsdén?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 23:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 Flector 67 ***** válasza:
Világosan elmagyarázzák, hogy mivel, hogy kereskednek, mennyit hoznak ki belőle. Volt, hogy 40% volt az év végi kamat, ebből persze jutalék megy nekik. De nekik is jobb, ha a pénzemet 140% kamattal forgatják, hisz több lesz a jutalékuk, nem?
2012. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 Flector 67 ***** válasza:
Akkor hozam, bocsánat:)
2012. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
Igen, de csak arra akartam kilyukadni, hogy ebben a műfajban nincs olyan, hogy "biztos".
2012. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:

(Annak aki nem érti, nem az utolsó válaszolónak)


Az a baj, hogy igenis lehetetlen a havi átlagos 15% hozam a tőzsdén hosszútávon. Átlagos hozam, érted? Lehet vesztegés hónap, ha az év végén, pontosabban 12 hónap után, az egyenleg 1.15^12 = +535%-ban van!


Na már most, ez majdnem kétszázszorosa annak, amit a dollára adnak a bankok. Ha ilyen nem csak mese és illúzió volna, akkor miért van az, hogy eddig soha senki nem tudott még 5 év alatt sem elérni ilyen hozamot! Pedig gondolj bele, ehhez csak körülbel még havi 3% hozam sem kellene! 1.03^60 = +589%


Nem 15, hanem 3! Mégis soha, senki nem volt aki erre képes lett volna!


Nem azt állítom, hogy nem lehet tőzsdén megötszörözni a tőkét, mert meg lehet. De ezek egyszeri és váratlanul megtörtént események, hosszútávon és rendszeresen senki nem képes rá.

2012. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
ami abból adódik hogy a tőzsdei ármozgások kiszámíthatatlanok és nem lehet velük tervezni. De ki lehet hozni belőle a maximumot, ami lehet akárhány százalék is. De értelmetlen hülye berögződés havi átlagban nézni. A bankok sem véletlen éves hozamot néznek. Egy jó stratégiával is lehet hogy minusz X %-ra hozod ki a hónapod, a következőben meg lehet hog 2x annyi plusz lesz. A lényeg az, hogy a végeredményben több legyen a plusz mint aminusz, valamint apluszok nagyobbak legyenek mint a minuszok. Én pl azt preferálom inkább, amikor legalább 1:3 RR-el történik a nyitás, de ritkábban, minthogy 1:1-re menjen az ember. Jó technikai és fundamentális elemzéssel, türelemmel el lehet találni a jó szignálokat, és akkor igenis komoly hozamokat lehet elérni. DE ha én egy alapkezelő lennék, és ezt mondanám egy lenndő ügyfélnek (lehet hogy nagy lesz a hozam, de lehet nem), senki sem fizetne be. Ezért kell a kockázatot csökkenteni, ezért kell diverzifikálniuk az alapkezelőknek, és ezért jönnek ki csekély pluszra. Én ismerek olyan módszert, amellyel akár havonta 100-200%-ot kihozhatsz a tőkédből. De lehet hogy 1 nap alatt -100% lesz belőle. Ezért nem mindegy a kockázat.
2012. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 Flector 67 ***** válasza:
Hát, ha egy nap alatt -100% lesz, azt nagyon nehéz visszahozni év végére, nem? Merthogy akkor nincs miből.
2012. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:

"Én ismerek olyan módszert, amellyel akár havonta 100-200%-ot kihozhatsz a tőkédből. De lehet hogy 1 nap alatt -100% lesz belőle."


Najó, ez a neszesemmi fogd meg jól. Igenis kell egyfajta átlagot számítani, különben azt se tudod hova tart a függvényed. És lehet h egy-egy hónap mínuszos lesz, de éves-pár éves távlatban azért lehet látni, mennyire eredményes a stratégia.

2012. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
itt van egy PAMM kereskedő, megnézheted a grafikonját. Igaz ez elég kiemelkedő eset, és ahogy nézem a kötéseket bizts hogy robottal csinálja, de attól még elég komoly. Megnézheted mennyivel lehet befektetni pl hozzá, és hogy mennyien tették már ezt meg. Meg lehet nézni ennél a cégnél regisztrált összed PAMM tradert, hogy milyen eredményességgel dolgoznak. Ha pedig bárki arra vár, hogy valaki 5-10 évre visszamenőleg produkál 10-20-50%-os havi profitokat hagyja abba a keresést, és tegye csak a pénzét a jó öreg bankba, és várja a jól megérdemelt meggazdagodást. Ez a világ nem erről szól. Itt kereskedés van, és nincs limit.
2012. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:

a link lemaradt :) [link]


57-esnek, persze igazad van. Csak szemléltetni akartam. Ha pedig jártas vagy a témában tudod jól mire képes egy martingale grid. Ezek pont olyan rendszerek amelyekkel gyorsan lehet sokat, észnélkül, nagy kockázattal.

2012. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 Flector 67 ***** válasza:
Nekem elég a 20-30% hozam évente is. Nehogy egyszer -100% legyen, mert az kellemetlen lenne.
2012. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!