Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
Ja, és a felháborító nem az, hogy szerinted meg lehet élni 30 ezerből, hanem hogy ebből te még spórolni is akarsz.
2011. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:

Kérdező! Mond már meg neki, hogy nem erre utaltál, mert már idegesít! :)

10:55-ös légyszi ne ugrabugrálj már ezen! :)

Már a legutóbb leakartam írni, de azt hittem befejeztétek.

4 éve költöztem össze a mostani férjemmel. Akkor a rezsi levonása után 25-25 ezret tettünk a közösbe!!!!!!!!!!! Azóta szerintem nem sok minden változott. Ezt azért nem írtam le a múltkor, mert átgondoltam és úgy gondoltam nem lenne reális leírnom, mert volt, hogy a melóhelyen vettem magamnak kaját.

DE!!!!!!!!!!!!!!

Most megint átgondoltam és igaz, hogy 50-50-et teszünk a közösbe, DE ebből megy le a rezsi is!!!!!! és még ebből főzök minden másnap, mert nem vagyok hajlandó a babámnak bébiételt vagy tápot adni!!!!!!

Szóval ne szekírozd a 30.000-el!!!! Heti egyszer megyek a piacra, pár ezerért megveszem a termelőktől (hangsúlyozom: direkt nem kereskedőktől) a zöldséget, gyümölcsöt és nem kell minden nap húst enni és lehet két napra főzni, ahogy az egyik előttem lévő is leírta.

Mondjuk ismerek olyat, aki SZÓ SZERINT húst hússal evett, de most, hogy neki kell megkeresni a pénzt rá, rá kellett fanyarodnia a köretre is...

Hozzá teszem én is igényes vagyok!!! Nem nagyon eszem párizsit, a virsliből is, ha nagy néha eszek, csak frankfurtit eszek. Bocs, hogy én megtehetem.

Szóval én már előbbi hozzászólásomban is elismertem, hogy nagyon nem tudsz félre tenni, de igenis meg tudsz élni. És vegyszereket valóban nem kell sűrűn vásárolni!!!!

2011. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 A kérdező kommentje:

17:11


Szerintem jobb ha feladjuk, tényleg igaz a mondás: Aki nem akar, az nem is tud spórolni.:D:D

Hiába mondassz vagy mondok bármit, te is láthatod, hogy ugy is a saját igazukat fujják. Mindegy az ő dolguk, az ő prolémájuk.

Nem a mi házunkat fogják elvenni a fejünk felöl. :)

2011. aug. 2. 20:07
 74/78 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező te hány éves vagy??? Hol és mennyiért dolgozol? Mert volt már aki kérdezte de nem válaszoltál ;)...saját ház? esetleg valami amit feltudsz mutatni????
2011. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
19%

Gyenge próbálkozás kérdező. A valóság az, hogy SEMMIT NEM TUDSZ a pénzről, az árakról, a családfenntartásról, és próbálod oktatni a "felnőtteket". Az intelligens ember vagy megvédi az álláspontját (konkrét példával, hogy osztja be a pénzét), vagy elismeri, ha tévedett.


Kíváncsi vagyok, miből veszel magadnak házat, mert a "spórolt pénzedből" biztosan nem. A szüleidéből lehet, de más tollával ékeskedni meg nagyon nem illik.

Ha nincs elég spórolt pénzed (egy lakás alsó hangon 5 millió vidéken, 10 Pesten), akkor kénytelen vagy hitelt felvenni. A törlesztőrészlet + a kamatok havi 50 ezertől a csillagos égig terjedhetnek, ha változik az árfolyam és devizahiteled van, akkor hitelfelvételkor bevállalod a havi 50-et, 1 év múlva meg lesz belőle 120 ezer, és ezer viszik el a házadat, nem azért, mert nem tudsz spórolni.

Élsz a magad védett kis világában, ami nem baj, ha közben nyitott szemmel jársz és tudod, mi zajlik a világban. De ha ezt nem teszed, jön a pofára esés.

De attól, hogy ezekről nem tudsz, még léteznek ezek a dolgok, csak akkor nem oktass másokat. Sok embernek nem tesznek a s*gge alá semmit.

Még ha diplomás vagy és jól keresel, akkor sem tudsz annyit félretenni, hogy önerőből, hitel nélkül lakást tudj venni. Ha havi 100000-re spórolsz (ami valljuk be, sok pénz, akkor is 10 millió/100 ezer = 100 hónap = 8 év alatt jön össze egy lakásra való pénz. Addig az albérlet (50000 Ft havonta) csökkenti a félretehető pénzt.

Ha meg a szüleid nyakán élsz, hogy spórolhass, arra se nagyon lehetsz büszke, és illik beszállni a közösbe.


És nagyon kevesen tudnak havi 100000-ret félretenni, az átlagkereset bruttó 250 körül van, az nettó kb. 140 ezer.

Ebből albérleti díj (50 e), rezsi (30 e), kaja legyen 30 e, mivel szerinted abból ki lehet jönni. Ez 110 ezer. Ha szerencséd van, nem betegszel meg, nem kell gyógyszerre költened. Marad 30 ezer félretenni. Ebből 27 év alatt lesz annyi, hogy lakást tudsz venni magadnak, hitel nélkül. És akkor még nem vettél magadnak egyetlen új cipőt sem (pedig 27 évet semmilyen cipő nem bír ki, elszakad!), nem vettél magadnak könyvet, nem voltál moziban.


Ha meg hitelt veszel fel, még ennyit sem tudsz megspórolni.

Remélem, megkaptad a választ, hogy miért nem tudnak spórolni az emberek. És ezen nem változtat az sem, hogy noname kaját vesznek vagy sem.

2011. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
0%

Nem a mi házunkat fogják elvenni a fejünk felöl. :)


Ezt meg hogy a francba érted? A hatóságok mindenkit ellenőriznek, kinek van félretett pénze és ha valakinek nincs, kilakoltatják?


Ne legyél már ennyire ostoba, mert ez már fáj!!

2011. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:

Szerintem nem arról volt szó, hogy miért nem tudnak hitel nélkül lakást/házat venni az emberek...

És aláírom, hogy albiból, segítség nélkül rettentő nehéz, vagy akár képtelenség saját ingatlant beszerezni.

De spórolni azért még kell, hiszen mint írtam és más is írta, mindig lesznek nehezebb idők.

És sajnos rengeteg a hülye, vagy a nem törődöm ember és nem gondol bele, hogy nem csak a saját, hanem gyermekei sorsával is játszik.

Történet:

A társasházban, ahol lakom, elárvereztek egy lakást. 16 milláért vették, 9-ért kelt el. (Ez is megérne egy új témát.)

Miért? Az én fejemben két verzió van: 1. tök hülyék voltak. 2. Kihasználtak minden lehetőséget, lesz ami lesz alapon mindenhonnan lóvét vettek fel és próbálták húzni amíg lehet.

A 2. verzió azért szörnyű, mert elfelejtették mi lesz a dőzsölés után a 2 gyerekkel!!!!!!!!!

Hogy kerültek ide?

Kopasz fenékkel felvették a szocpolt a 2 gyerekre, ami az alapja lett a lakásra felvett hitelnek. Nekik persze egy új építésű, drágább lakás kellett, nem elégedtek meg valami kisebbel, olcsóbbal. (Nem feltétlenül panelre gondolok, mert ugye annak is drága a fenntartása.) Persze nem a munkával, SPÓROLÁSSAL voltak elfoglalva, a pasi nem tudom mit dolgozott, de asszonynak büdös volt a meló!!!! Papagáj, kutya, azt hiszem még macska is belefértek a havi költségvetésbe. Ja, persze úgy spóroltak, hogy pl. a háznak nem fizettek közösktg-et!!! Hiszen mint tudjuk ezt sokáig el lehet játszani!

És ne mondja nekem senki, hogy nincs PESTEN munkalehetőség! Több ismerősöm is van, aki akár több műszakban is dolgozik, persze ráadásul mosogatás, vagy takarítás! És becsülve vannak! Továbbá albiban laknak, és egyikőjüknek még komoly, több százezres kiadása is volt a fogai miatt és MÉGIS TUDOTT FÉLRE RAKNI!!!!!!! Talán mert akart?!?!?!

Szóval szerintem főleg a pestiek hagyják már a francba a siránkozást, mert lehet, hogy itt a legdrágább az élet, de itt is van a legtöbb lehetőség. Ne hasonlítsuk már össze magunkat azokkal a szerencsétlen Isten háta mögötti pár házas falvakkal, ahol akár 100 km-es körzetben semmi értelmes nincsen, mert ők aztán tényleg a túlélésért küzdenek!

2011. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim válasza:

Alapjában véve 2 oka van:


1. A pénz nem boldogít, csak akkor, hogyha elköltöd valami örömforrásra. És ebben nem kis szerepe a tévében, az interneten az buszváróban, a metróban, a ház állványzatán, mindenhol megtalálható reklámoknak.


2. Az életszínvonalat nagyon könnyű magasabb szintre emelni, hogyha van miből, de nagyon nehéz egy kialakult szintet lentebb adni. Ha valaki eddig nem spórolt, ezután sem fog, inkább kifogásokat keres vagy visszatámad.

Az emberek többsége többet és jobbat akar.

Ezért amint valakinek megemelkedik a fizetése a családban, akkor általában nem az az első gondolat, akkor mostantól többet tudunk félretenni.

Hanem a nagyobb autó, nagyobb lapostévé, drágább internetelőfizetés, esetleg a nagyobb lakás, stb. Aztán ugyanott vagy ahol vagy, minden hónap végén elmegy az összes pénz így is.

Ezt találó módon nevezik az "életszínvonal inflációjának".


Spórolni igazán csak az tud, aki soha nem tapasztalta meg a költekezés örömét. Például nekem soha nem adtak zsebpénzt. Hanem megtakarították, és csak akkor engedték, hogy hozzáférjek, amikor kirepültem otthonról. Azóta sem az életszínvonalam igyekszem növelni, hanem a befeketetéseim értékét.

2015. aug. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!