Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:

ma 10:04 vagyok!


Tudod miért nem jó az olcsó noname termék?? Mert sz@r! Mint már írtam én is a spórolósak közé tartozom, gyakran esek ebbe a hibába, hogy a noname olcsóbb, így inkább azt veszem. De szerintem ezek lényegesen rosszabbak is. Így nem biztos, hogy spórolni igazán ezekkel lehet.

2011. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam ezt a mondást, de NAGYON JÓ!!! :)))

Csak, hogy megnyugodj, kérdező, :)) vannak azért spórolósok, de csak nagyon kevés. :(

Pl. én is és a férjem is azok vagyunk. Már 21 évesen simán vehettem volna egy jó autót (külföldi munka (felszolgálás)), hogy jaszkarizzak vele, mint sokan mások, de nekem fontosabb volt a sorrendem, azaz előbb legyen lakásom. Hitelre nem vagyok hajlandó semmilyen szórakozási cikket venni, de igyekszem mást sem!!! Persze nem mindenki teheti meg, sokan kell, hogy hitelre vegyenek hűtőt, mosógépet, de tuti, hogy ezeknek azért van olyan a háztartásában, amit nélkülözni tudna (pl. autó, állatok) és máris egy kicsit jobban menne neki.

Aztán van a sok síránkozó, hogy azért nem veszi a magyar élelmiszert mert drága. De ha belenézel a kosarába, ott a csoki, chips, kóla, cigi, sör.

Engem is idegesítenek ezek.

Persze hozzá teszem, van aki tényleg szegény, de itt most a spórolásról volt szó.

2011. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim válasza:
0%

Kedves kérdező!


Tudom, nem előnyős a diplomával villogni, de ugyan mi a frásznak tanultam öt évig, ha harmadannyit keresek, mint egy melós. Plusz nő vagyok, tehát annál is kevesebbet.

Szerinted miért nem tesznek félre az emberek?

mert nincs miből. éppen annyit keresek, hogy kétezer forintom marad hóvégén. Na azt elteszem, telefonkártyára.

2011. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
Tíz éve megtanultam, hogy olcsó no-name terméket többé soha! Inkább veszek egy vagy két márkásat, és azokat nyűvöm, mint mondjuk 8 kínai cipőt, ami leszakad a lábambról két hónap után. Ugyanez a helyzet a kajákkal is. Inkább mindenből feleannyit veszek, de minőségi legyen. (pld. inkább fél kg csirkemell, mint két kiló virsli).
2011. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
Második 10.09-es vagyok. Amúgy van megtakarításunk, lakásunk, autónk, és hitelünk nincs hálistenek. Nem élünk nagy lábon, de azért ha megtehetjük, miért ne maradjunk egy minimálisabbal jobb életszínvonalon? Miért fáj az másoknak? Miért kell egymás zsebében turkálni már megint?
2011. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
én írtam első oldalon utoljára szal... én is diplomás vagyok és egy gyárban melózok minimálbérért sajnos. az albi 22 ezer, nekem is alig marad, de akkor is gyűjtögetek. lexarom, azért nem midnentől vonom meg magam, de nem fogom elkölteni az összeset. Minek vegyek farmerokat, pólókat? A gyárba? oda jó a kopott régi. :P
2011. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:

Nem értem, végigolvastam az összes választ és azon kívül, aki azt írta, hogy elissza, nem találtam semmi kompromittáló választ...


Kenyai nyaralás? És??? Ha valakinek az az álma, hát miért tagadná meg magától?


Más meg iskolákra, gyerek iskoláztatására, ház felújításra, autószerelésre használja fel... Nem értem, mi ezekkel a probléma... Suliba járni kell, öltözködni kell, lakni kell valahol, ha meg autó van, nyilván használni is akarja az ember, nem csak nézegetni...


Ha most van arra a pénzre szükség, akkor használják fel, jól jött, minek tennék félre? HOgy minden évben megnézhessék, elmosolyodjanak és kész? Annak meg nincs értelme.

2011. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:

spórolnának az emberek ha lenne miből.

Nagyon minimális kis pénzt tudunk elrakni minden hónapban, de itt a tél és hozzá is kell nyúlni, mert a tüzelőt valamiből ki kell fizetni. Kertet is művelünk, mert azzal is spórolunk.

Az összes luxusunk az internet,még a kábel tv-t sem köttetjük be, mert az is elvinne havonta pár ezret.

2011. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:

Igen, a no-name-mel nem nagyon lehet spórolni.

Olcsó húsnak híg a leve.

Én voltam a felszolgáló, tehát én is sporolós vagyok, de nem nagyon vásárolok tesco-s márkájú terméket, vagy kínai ruhát. Persze ez nem azt jelenti, hogy kizárólag elvetemülten Retro ruhát vásárolok, mert azért az sem mindegy, hogy milyen márka a márka és azzal sem kell feltétlenül elszállni. Mindenképp átgondolom az ár-érték arányokat.

Mások meg elvadultan veszik a kínai cuccot és észre sem veszik, hogy ugyan annyi idő alatt elköltenek ugyan annyit gatyára, polóra, cipőre, mint más, aki jobb, drágább cuccot vesz. A különbség, hogy pl. a kínaiba belerohad a lába, a jobb, bőrcipőbe meg nem.

2011. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim válasza:
57%
Talán mert nincs miből!??!??Csak ki kéne nyitni a szemed jobban,és körül nézni!!!Minden 2.család hónapról hónapra él.Mi is így vagyunk.Hó végén,mint pl.most is,alig van pénzünk,ilyenkor általában csak zsíros kenyérre,meg lecsóra futja,pedig fizetés után sincs habzsi-dőzsi.Befizetjük a számlákat+hitel(havi 50ezer), többi meg elmegy kajára.Ruhát ilyenkor nem is veszünk nyáron,próbálunk keveset költeni,de így is alig marad.Most van egy minimális összeg félrerakva,az meg arra kell,hogy el tudjunk menni "nyaralni" 1-2 napra vhová.
2011. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!