Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell általánosítani. Képzeld, ha tudnék spórolni én is spórolnék, de nem tehetem meg mivel, arra is kéne pénz, de nincsen. Örülök, hogy neked olyan jól megy, hogy tudsz spórolni, másnak sajnos nem, tudod nekünk el kell költeni azt a pénzt kajára gyerekekre, stb. Bocs hogy nem adom le a gyereket valahol, hogy tudjak spórolni (jajj már most látom, hogy mindjárt felhozod példának az internetet, hogy miért nem köttetjük ki). Törődj a magad dolgával, de látom te is ahhoz a réteghez tartozol akik örülnek, hogy itt másokat lebaszhatnak, hogy miért nem lehet azt a "rohadt" pénzt nem elkölteni. Remélem majd egyszer te is olyan helyzetbe kerülsz, hogy nem lesz mit félre rakni aztán majd koppansz.
2011. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
51%

Azért könnyű arra ráfogni,hogy nincs miből. Alárírom, van, akinél ez van, de én a környezetemen azt tapasztalom,hogy inkább elkölti a pénzt.

Az egyik barátnőm pl. sokat panaszkodik,hogy nem tud gyűjteni lakásra. Nem értettem,mert nem keres annyira rosszul és még otthon lakik. Aztán kiderült,hogy imád ruhát venni, meg bizsut, a bulit sem veti meg hétvégente stb. Ja, hát így nehéz.

Mi pl. egész jól félreteszünk a férjemmel, de még lehet, többet is tudnánk. Mi is költünk feleslegesen, főleg szórakozásra. De mi nem is panaszkodunk,hogy nem tudunk félretenni!

De alapjában véve szerintem sok ember, egyből költi a pénzt, ahogy lesz.

2011. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
Nekem nincs megtakarításom, viszont hitelem se. Még otthon lakok, nettó 150.000 forintot keresek, ebből régebben eleve 50.000 ment anyuéknak, aztán kifizettem a 6-7 vagy még több ezres telefonszámlámat, ruhákat vettem, ide-oda járkáltam. Nem éreztem szükségét annak, hogy a fiatal éveimet kuporgatással töltsem, és hogy ne vehessem meg, amit szeretnék (keretek között, pl. sok ruhám turiból van). Most összeköltözés előtt vagyok a párommal, teljesen más dolgokra költök, plusz angolra járok, ami havi 20.000 forint, nem tudok félre tenni. Egyszer elmész a tescoba, 15.000, és nem is vettél csak alapanyagokat. Sokszor nem nézzük meg, mi az olcsóbb, szoktunk étteremben enni is, de hát most vagyunk fiatalok! Neki van egyébként szép kis megtakarítása, ha összeköltözünk, akkor nekem is indítunk egyet. 27 évesen szerintem még nem vagyok elkésve.
2011. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:

Mi van,írigy vagy?Mi közöd hozzá,hogy mire költik azt a csekélyke plusz pénzt,ami kaptak,kapnak???

Én napi 14-16 órát dolgozom,60 pár ezer forintért,a férjem télen fagyban,nyáron a tűző napon,úgy hogy néha úgy jön haza,hogy rosszul van a fejfájástól,és nem sorolom,valamivel többet keres mint Én.Miből tegyünk félre??Nem dőzsölünk,egy pici lakásunk van,amin hitel is van bőven,nem veszünk márkás dolgokat,a legolcsóbb üzletekben vásárolunk,és mindig,időben ki vannak fizetve a számláink,soha nem voltunk még elmaradva velük,mert az az első,és csak utána minden más.Pár ezer forint félretett pénzünk van,ha esetleg kell valamire,de nem száz ezrek sajnos.A reál hozam kifizetést pedig úgy várjuk mint a kisgyerekek a mikulást,nagyon örültünk neki mikor megtudtuk,hogy ketten együtt 104 ezer forintot kapunk vissza.Nem nyaralásra,nem dőzsölésre költjük,hanem a kis lakásunk kifestésére,meg még pár szükséges dologra.Pld:tönkrement a porszívónk is..Nagyon jól jön ez a kis pénz,és valamennyit elteszünk belőle,de a nagy részét elköltjük,mert muszály.Irritál????A saját megkeresett kis pénzeddel foglakozzál,ne a többi ember keservesen összekapart kis pénzével,amit szükséges dolgokra költenek!

2011. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
Csak azért nem vagy elkésve, mert jól keresel. :)
2011. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:

Csak azért nem vagy elkésve, mert jól keresel. :)


Nem érzem úgy, hogy ez összefüggne. Ha nem keresnék (MOST) jól, és korábban se, akkor meg azért nem lenne megtakarításom.

2011. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
41%

Én nem értem, hogy minek kell így letámadni a kérdezőt!

A nem sporolókról kérdezett, nem pedig a szegényekről.

Egyébként szerintem a támadók nagy részének, hangsúlyozom csak a nagy részének, azaz akinek nem inge ne vegye magára, meg lehetne nézni a háztartását. Ahogy itt sokan írták is, sokan nincsenek tisztában azzal, hogy fölöslegesen is költekeznek.

2011. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük a minimálbért, kérdező.

78 000 Ft - adók stb., elkölthető jövedelem 60 600 Ft.

Rezsi (kisebb lakásé): 20 000 Ft

BKV bérlet (felnőtt): 10 000 Ft (nem lehet nélküle létezni, jegyet venni többe kerül, gyalog pedig nem jutok át a városon)

Marad 30 6000 Ft.

Légy szíves oszd be nekem 30 napra, legyen benne kaja, takarítószerek. A kaja EGÉSZSÉGES legyen. Legyen benne normális mennyiségű szénhidrát (nem sok, nem kevés), legyen benne elegendő fehérje, és legyen benne friss gyümölcs, zöldség. Mivel egész nap dolgozom, hetente max. 3 helyre tudok vásárolni menni (tehát 3 helyen veheted figyelembe az akciókat, nem 15). 2 napig hajlandó vagyok ugyanazt a kaját enni, de egy hétig nem.

Várom a megoldást 30 000 Ft-ból.


Ui: azért nem eszem no name szemetet, mert nem akarok rákos/cukorbeteg/elhízott stb. lenni. De ez most lényegtelen, költd el a 30000 Ft-ot. Kíváncsi vagyok.

2011. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
Nekem egyedüli félretett pénzem a balesetbiztosításom, amit a szüleim kezdeményeztek, viszont nem keresek annyit, h. ha pl. gyerekem lesz akkor fenn tudjak tartani egy családot.Még magamat úgy-ahogy eltartom(de a szüleimnél lakom),nem veszek semmi luxusat, ruhát kb. negyedlévente veszek, én vagyok a család legspórolósabbja,kajából is inkább olcsóbbat veszek(meg is látszik rajtam).A mai embereknek még kajára sem telik és ezért nem tesznek félre.
2011. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:

*Marad 30 6000 Ft.

Bocs, egy 0-val kevesebb, szóval 30 600 Ft.

2011. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!