Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 A kérdező kommentje:

Olvasd vissza a válaszokat. 30.000 ft már csak a kajákra van, a rezsi meg egyéb ki van fizetve.

Akinek meg ennyi összvissz a bevétele, az valószinű nem dolgozik.

2011. aug. 1. 11:28
 52/78 anonim ***** válasza:
63%
Igen, lehet, hogy nem dolgozik, de korántsem biztos, hogy erről ő tehet. Sajnos.
2011. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is vannak igényeim,


És mégis mire, mert eddig ebből semmi nem jött le... Tescos párizsi, kínai ruha, és még kitudja micsoda.


Tudod mit? Nézegesd csak a pénzedet a fiókban, vigyorogj magadnak, hogy "bibibiiii, nekem van ilyenem is" és élj úgy, ahogy azt még magad is utálod.

Aztán majd ha nyugdíjasan visszaemlékezel, hogy "húúú, de jó lett volna akkor inkább élni egy kicsit, mint most öregek otthonára költeni a pénzt", akkor majd rájössz, hogy mi a helyzet.

2011. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
egyetértek
2011. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
52%

te jó isten mi van itt.

Veszekedés a pénz miatt, mindig ez a fránya pénz okozza a problémákat :)


Aki akar az tud spórolni, nem is sokat de tud. PL.internet, kb tv, cigi, és még a kajával is lehet.

Néha az a tescós márka sokkal jobb mint a többi.

2011. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
100%

Itt végleteket emlegettek. Az sem feltétlenül jó,ha valaki él, ahogy akar, mondván nekem csak a szórakozás marad, de közben meg sír,hogy jaj, albérletben lakom 100 éve, ha baj van, nem tudok hova nyúlni stb.

De az sem jó felfogás, hogy egész életünkben kuporgassunk, aztán meg meghaljunk. A kettő között kellene valahol ellenni!

2011. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim válasza:
47%

Csak azért nem értek teljesen egyet a kérdezővel, m mintha mindenkire rá akarná erőltetni, h spóroljon...

Arról elfelejtkeztél, h nem csak 20 évesek vannak. Nem akar mindenki új házat, kocsit, stb.-t venni, neki bőven elég ha van 100.000 Ft-ja, ha pl. elromlana valami.

Ott van nagymamám, 70 éves korába jött rá, h a pénz, amit összespórolt a ROKKANTNYUGDÍJÁBÓL (tehát abból is meg lehet élni, sőt még spórolni is) ígyis-úgyis a gyerekeié lesz, akkor meg miért ne újíthatná fel a házat, hátha esetleg odaköltözik majd valamelyik, vagy ha eladja is ott a pénz, meg egy picit költ magára is.

Pontozzatok le, de én nem akarok ilyen lenni... A pénznek sincs sok értelme, ha csak ülünk rajta (kivétel, ha van vmi cél is a kuporgatás mögött)

2011. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
34%
mekkora paraszt már a kérdés írója....mit kell rinyálni hogy nincs pénz?? ki tette fel a kérdést te vagy én? mi válaszoltunk te pedig itt ész nélkül osztod az észt....tescos párizsit edd meg te...gusztustalanaz igénytelenség határa..és ezt ugy mondom hogy dolgoztam ott....hát egészségedre XD fúj...elég igénytelen lehetsz...szidjalak még? mert ahogy elnézem neked ez nagyon jol megy lenézni a másikat közben meg vagy vagy 12éves deha tegyük fel több vagy anyuciapuci nyakán élve próbálsz meg spórolni...
2011. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 A kérdező kommentje:

Én azt egy szóval sem mondtam, hogy csak ülök a pénzemen.

arról van szó, hogyha valami közbejönne, biztos nem kéne kölcsönt felvennem, illetve nem kerülnék a hid alá.

Sporolok a kajákban,ruhákban, de legalább minden évben eltudok menni nyaralni, elmehetek szórakozni, van hobbim, nem kell fillérek miatt balhéznom a családdal.Ja, és amig más nem tud colára meg csokira költeni, azért, mert ő inkább csak a legfontosabb ételeket veszi meg,de abból a márkásat, addig nálam mindig vannak finomságok, csak éppen nem Milka, meg nem Cocacola. Ennyi.

2011. aug. 1. 12:16
 60/78 A kérdező kommentje:

12:15

Mindenki magából indul ki.Én nem parasztoztam senkit sem, már csak azért sem, mert elég szánalmas dolog leparasztozni a másikat. Valaki a földeken dolgozik, te meg (mint ahogy leirtad) egy gyárban. Mi ezzel a probléma?

Az meg, hogy egyesek szerint azért vagyok "gusztustalanul igénytelen" mert tescos párizsit eszem, hát akkor jó.Az vagyok. Ez legyen a legnagyobb hibám az életben.

2011. aug. 1. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!