Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
aki viszont azt mondja, hogy ő bizony tanult volna, de nem tudott olyat, hogy jó szakmája legyen. Pár éve ez már sántít, mert van diákhitel és kész. én is abból szereztem meg a végzettséget, vagyis abból tanultam, bár most nem abba vagyok, tom ilyet még nem írt senki, de környezetembe, van olyan, hogy jaj tanultam volna de...... hm... senki nem ingyen tanul, ha neki nem is szüleinek pénzbe van. Most lássuk be, akinek se szakmája, semmi, az mire fel ugrálna jó pénzért, amikor a majd húsz évet tanuló másik, meg szintén ott, vagy még munka nélkül van. A tanulás is munka, nem kell lebecsülni azt sem.
2011. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
60%
nekem érettségim van és egy szakmám..elhelyezkedni nem tudok....anyám egyedül nevel nem tudok tovább tanulni mert pénzes....pénzem nincs mivel munkahelyem sem...keresgélek....akkor én most mit kezdjek magammal??? állam már nem támogat anya nem tud :/ ráadásul pályakezdő vagyok...nah??:DDD
2011. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
kihagytam hogy diákhitelt nem áll módomban felvenni nem akarom az életemet adóssággal kezdeni!
2011. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 A kérdező kommentje:

A NONAME termékek esetében direkt az ételeket,italokat emlegettem.

Van sok eladósdott ismerősöm, és nem ám az olcsó üditőt veszi meg, ááááhhh dehogyis.Sőt, amikor én egy PROFI-s kolát ittam, még megszólt, hogy fuu ez az a kolautánzék, hogy tudom ezt meginni?!

Meg nem az egyszerű csokit veszi meg, hanem a Milkát meg a nem tudom milyen, amiből egy kis nápolyi 180 ft.

Ezek csak példák, de mással kapcsolatban is tudnék irni regényeket.

az hogy vki jó minőségű cipőt vesz, az egy dolog, azzal nincs bajom. De pl, egy nadrág esetében már nem értem miért kell a legdrágábbat megvenni.

2011. aug. 1. 10:36
 35/78 anonim ***** válasza:
38%

Biztos le leszek hurrogva, de akkor is leírom!!!

A reálhozamhoz azért nem kellene hozzányúlni, mert úgy kellene venni, hogy az nincs is, hiszem a mostani kormány kavarása miatt juttok hozzá, hamarabb a nyugdíjba meneteletek előtt. Nem azt mondom, hogy addig kell tartogatni, mert ugye a pénz értéktelenedik, de vészhelyzetre félre lehet tenni, akármilyen kevés is!!

Festegetés, felújítás, rövidke nyaralás? Ha olyan szarul megy, ahogy írtátok, akkor ezen már nem múlik!

VISZONT MILYEN JÓL JÖNNE EZ A LÓVÉ, HA BÁRMELYIKŐTÖK ELVESZTI A MUNKÁJÁT ÉS HITELT, VAGY REZSIT, VAGY A GYEREKNEK VALAMI EXTRÉM FONTOS DOLGOT KELL KIFIZETNI!!!!

Nagyon sokan ezért tartotok ott, ahol tartotok!!!

Hozzányúltok olyanhoz is, amihez elviekben nem tudnátok. Ezért van ezek a fizetésből való levonások (pl. ugye a nyugdíj), mert amúgy rengetegen nem lennétek képesek félre rakni.

Szeretném a végén hangsúlyozni, hogy sehol sem használtam a MINDENKI szót. Utálom, ha letámadnak, mert nem bírják az igazságot. Rengeteg a hozzá nem értő ember. Én már sokat mondtam, hogy suliban egyéb hülye óra helyett életvitelt is lehetne tanítani.

2011. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim válasza:
57%

én 23 éves vagyok és még tanulok. Sajnos zsebpénzből élek még. Mivel a barátoméknál élek, így rezsibe is beszállok (pl net, kukadíj meg amit ki tudok fizetni kisebb összegek)+én veszem a tisztítószereket, mosóport, stb.

Most úgy tudok félretenni, hogy üdítő helyett ásványvizet iszok, vagy szörpöt (ami gazdaságosabb), nem iszok energiaitalokat (pedig nagyon szeretem), próbálok úgy főzni, hogy több napra elég legyen és mindenki jól lakjon. Mi nem vagyunk nagy húsevők úgyhogy ennyivel olcsóbb.

Én is szeretnék ruházkodni, régen iszonyatosan sok pénzt költöttem ruhákra, most már lemondtam arról is. Van sok cipőm, táskám mindenem. Akkor veszek ha szükséges, mert szétmegy. Persze néha megengedek magamnak valamit akciósan, de ennyi. Én sem szeretem a gagyi cuccokat. Kínairól azt hiszik olcsó pedig nem. Inkább bemegyek a new yorkerbe és veszek jóval olcsóbban ott ruhát. és még nem is megy szét 1 mosás után.

Kajában mi sem esszük meg a tescos és társai ki tudja miből készül műanyag sz@rt. Persze nem esünk át a ló másik oldalára. Egy közép árkategóriás termékeket veszünk.

Így a zsebpénzemből félre tudok tudok tenni pár ezer ft-ot, csak sajnos semmire sem megyek vele.Mert nekem minden vágyam hogy legyen egy lakásom hitel nélkül, de ha 10ezreket raknék félre havonta se jönne össze. Szóval ilyen értelemben nem sok értelme van.

2011. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem áll módodban, az kétféle lehet, nem akarsz, ahogy írod, anno én sem akartam hitelt, vagy nem lehet felvenned mert arra nem lehet amit szeretnél. De ha ott van akkor az esély ott, van, az mégsem a 0 esély kategória. mert pl iparira nem veheted fel, de felsőfokúra igen. Bár mondom tudom, én sem szívesen anno. én meg képzeld három éve végeztem már, ebből olyan 15 hónapig voltam munkanélkül, nyolcat szakmába, most majd egy éve gyárban melózok. Nekem is szinte nulla az esélyem, hogy kelljek, valszeg tanulnom kellesz valamit.
2011. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 A kérdező kommentje:

10:37

Tökéletesen leirtad azt, amire én is gondoltam. Köszönöm.

2011. aug. 1. 10:42
 39/78 anonim ***** válasza:
ezért keresgélek még anya is mondta hogy "halasszak+ egy év...viszont ha nem találok semmit sem muszály lesz felvennem..igaz nem áll módomban de vmit kezdenem kell majd magammal...nehéz nehéz de megoldom:DDDD a jég hátán is megélek sokan mondták ugyh ogy nem esem kétségbe :)
2011. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
Választ várok a 10.29-es kérdésre. Havi 30600-ból NEM TELIK semmilyen kólára, semmilyen csokira. Légy szíves oszd be 30 napra, és még spórolj is belőle.
2011. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!