Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:

A 6. oldalt még nem olvastam végig, így nem tudom valaki válaszolt-e már az ominózus 30.000-es kérdésre.

Tudom, hogy az igazságot akarod hallani, azaz, hogy nem lehet félretenni, megélni is éppen hogy lehet belőle, de a kérdező nem is az ilyenre volt kíváncsi, hanem azokra akik hülyeségekre költik a pénzüket és panaszkodnak mellette.

Már annyira idegesít ez az értetlenség!

2011. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
56%

"Kuporgatni" meg azért kell, amit 10:37-kor leírtam!!!!!!

Ennyire hülye nem lehet ennyi ember!!!!!!

Nem igaz, hogy úgy kell élni, hogy carpe diem!!!!! Nem létezik, hogy nem jut eszetekbe, hogy tartalékolni kell úgy nevezett nehezebb időkre!!!! Ez még nem szarrágóság!!!!

Aki a spórolás mellett még tud szórakázni, az örüljön neki, de aki sajnos csak félre tenni tudna, az törődjön bele, hogy az igeni FONTOSABB, mert szarabb mindig volt, van, lesz és fel kell rá készülni!!!! Ki így tud, ki úgy!!!

Fogjátok már fel!!!

2011. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
29%

"Kuporgatni" meg azért kell, amit 10:37-kor leírtam!!!!!!

Ennyire hülye nem lehet ennyi ember!!!!!!

Nem igaz, hogy úgy kell élni, hogy carpe diem!!!!! Nem létezik, hogy nem jut eszetekbe, hogy tartalékolni kell úgy nevezett nehezebb időkre!!!! Ez még nem szarrágóság!!!!

Aki a spórolás mellett még tud szórakázni, az örüljön neki, de aki sajnos csak félre tenni tudna, az törődjön bele, hogy az igeni FONTOSABB, mert szarabb mindig volt, van, lesz és fel kell rá készülni!!!! Ki így tud, ki úgy!!!

Fogjátok már fel!!!



Miért törődjünk bele? Meg neked mi közöd hozzá? Ha van, aki szórakozni akar, akkor tegye azt, ne te mondd már meg.

2011. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
70%
látom ez egy elég megosztó kérdés:)))) nem baj így van jól ettől szép és érdekes a világ.Volt egy csajom egy éve ,póthaj,szilikon cici,köröm szoli stb közben kikapcsolták az áramot nála ,nem volt mit enniük zsíros kenyeret ettek ,láttam ,hogy nem tudom és nem is akarom megváltoztatni ,leléptem.Ennyi.
2011. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:

Ha nagyon távolról nézzük, eljön az a pont, amikor nekem is és mindenkinek köze van ezekhez a dolgokhoz is, mint még sok máshoz.

De ez egy közgázos téma, nem tudom érdemes-e ilyen szinten belemenni...

2011. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
50%

Legyen lelkiismeret furdalásunk amiért elköltjük a reálhozamot?


Mert hát ne legyenek illúzióink, azt a pénzt 99% el fogja költeni egy éven belül. A média fősodor persze arról harsog, hogy ezt nem szabad megtenni, meg hogy nyugdíjas megélhetésünket kockáztatjuk, de ez hülyeség. Egyesek befektetési tippeket is sorolnak, de ennek sincs sok értelme.



Teljesen nyilvánvaló, hogy ez az összeg semmiben sem befolyásolja öregkori életszínvonalunkat. Az átlagos reálhozam várhatóan 80ezer forint lesz, ami azt jelenti, hogy a többség 20-50ezer forint körüli összeget fog kapni, és egy szűkebb réteg pedig többszázezret.


Ez utóbbi emberek nyilván jól keresnek, és a reálhozamtól függetlenül rendelkeznek megtakarításokkal. Úgy is mondhatnánk, hogy nekik ez az összeg nem tétel. Nyugodtan vehetnek a pénzből egy plazmatévét vagy egy laptopot, esetleg elmehetnek belőle egy külföldi nyaralásra még augusztusban, és örülhetnek, hogy mindez ingyen volt. Nyugdíjas éveiket pedig nem kell félteniük.


Az előbbiek pedig - akik csak 20-50 ezret kapnak - valószínűleg átlag alatt keresnek, megtakarításaik nincsenek, gyakorlatilag egyik hónapról a másikra élnek, nem sok luxust engedhetnek meg maguknak. Persze dönthet úgy a kisember, hogy ő bizony ezt a 20 ezer forintot leköti a bankban és kamatoztatja nyugdíjas koráig. Mivel azonban egyéb megtakarításai nincsenek, valószínűleg hamar eljön az a pillanat, amikor egy váratlan kiadás merül fel. Például elromlik a régi mosógép, akkor pedig úgyis felhasználja az összeget, mert hát mosógép kell, öregkor ide vagy oda. Tegyük hozzá, kár is azt a kis pénzt tartogatni. A mai harmincezer forint évtizedes kamatos kamattal sem fog százezernél többet érni. És akkor ha eléri emberünk a 65-öt, mit kezd a pénzzel? Minden nyugdíjas évében elkölt belőle ötezret? Semmi értelme.


Ennek a pénznek akkor vesszük a legnagyobb hasznát, ha lelkiismeret-furdalás nélkül elköltjük még a nyáron. Lehet belőle egy kicsit lazábban nyaralni, elmehetünk néhányszor étterembe, vagy megveszzük azt a laptopot, esetleg a gyerekeknek játékot. Vagy éppen kifizetjük belőle egy korábbi áruhitelünket, hogy levegőhöz jussunk.


Senkinek ne legyen emiatt lelkiismeret furdalása!

2011. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes ennyiféle felfogást olvasni :)

Én ugyan nem kapok reálhozamot (axa:S), de ha kapnék se költeném el. Nagyon szép a carpe diem, csak amikor az embert hirtelen kirúgják, akkor mit csinál?

Azt mondják, és ezt el is hiszem, hogy hathavi fizetés kellene legyen mindenkinek félretéve, hogy ha bármi gond történik, meg tudjon élni. Erre hajtok.

Egyébként minimálbérből is csodálatosan meg lehet élni, csak ésszel kell csinálni. A luxuskiadásokat észrevétlenül le lehet faragni. Ásványvíz helyett csapvíz: napi két literrel számolva havi 5 ezer forint, és észre sem veszi az ember. Többezres telefonszámla: minek? Rászoktattam az ismerőseim arra, hogy írjanak emailt, illetve hogy én is ott fogom keresni őket. Még anyukám is megtanítottam rá. Így évi 3 ezret költök a telefonra, hogy ne tiltsák le a kártyám, illetve a valóban fontos hívások elintézésére. Megint spóroltam 5 ezret. Sok ilyen apróság van, ami összejön.

Aztán lehet otthon főzni. Például a főzelékek, aminek most van a szezonja, adagonként 200 Ft-ból kijön feltéttel együtt. Egy héten nyugodtan lehet 3-4 alkalommal főzeléket enni. Feltétnek olcsó a tükörtojás, de például a csirkecomb is.

Örök igazság, hogy csak az nem tud spórolni, aki nem akar. Minimálbérből is. És okosan csinálva nem is igazán érződik az életszínvonalon.

Például most tervezzük, hogy összeállunk télen és disznót vágunk. Tavaly sajnos kicsúsztunk az időből, de utánaszámoltam: 800 Ft/kg áron jön ki az összes hús! Sonka, szalámi, kolbász... igaz, a szalonna meg a hurka is. Persze rá kell szánni egy hétvégét, amikor az ember könyékig véres, füstölést intézni, meg egyszerre kiadni sok pénzt. Hosszú távon ezzel rengeteget spórol az ember, hiszen normális húsokat nem nagyon látni 2 ezer Ft alatt. Legyen mondjuk 50%, amit megspóroltunk. Megéri?

Szórakozni sem túl drága dolog, ha az ember megtalálja a megfelelő módot. Tipikus a házibuli, ahol csak a fogyasztást fizeti az ember. A grillezés a kertben, a kirándulás szalonnasütéssel megspékelve (ha nincs épp tűzgyújtási tilalom). Strandolni is lehet ingyen, csak szabadstrandot vagy megfelelő tavat kell keresni. És még a gyerek se visít a lángosért meg a pattogatott kukoricáért.


Szomorú, hogy olyan sokan gondolják úgy, hogy nem kell a jövőre gondolni, mert ha nem is a nyugdíjas évekre gyűjtünk, de például munkanélküli jó eséllyel lesz az ember. Vagy csak szimplán kombinált lábtöréssel be kell feküdnie a kórházba. Akkor késő azon gondolkozni, hogy könnyebb lett volna félretenni, amíg volt miből...

2011. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az utolsó véleményét, tényleg akkor ha nincs meló még ennyit sem keresne az ember már megbánja, hogy költekezett. nem vonod meg magadtól a megérdemelt fizudat ha azt, okosan költöd el, és még raksz is el. Nincs sehol sem leírva, hogy 31.éig költsd el az egészed, de rögtön, mert lenullázódik a számlád. Persze az más, ha extrém magas a számlád, hiteled van, nagy a család. De uram istenem, aki egyedül van, ne játsza már meg magát. :P
2011. aug. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
100%

Én amondó vagyok, akinek ez a pénz "nem tétel", vagyis van megtakarítása, és nincsenek kenyérgondjai, költse el nyugodtan. Ennyi pénz valóban nem sokat ér annak, akinek amúgy is van. Akinek meg nem igazán van, és sokat kell kölcsönkérnie, ő pedig tegye el nehezebb időkre. Szerintem ilyen egyszerű :)


Ettől a pénztől valóban nem megy a falnak senki, átlag 70-80 ezrekről van szó.

2011. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
11%

10:29 vagyok, és továbbra is várom a választ a kérdezőtől, hogy 30600 Ft-ot hogy oszt be 1 hónapra.

Konkrétan szeretném, ha felsorolná a tételeket árral, hogy mire mennyit költ.

Mindehhez szeretném hozzátenni, hogy nem vagyok eladósodva, bármennyire is próbálsz személyeskedni. Amúgy Pesten élek (ha végigolvastad volna a válaszomat, ez a bkv bérletből kiderül) emeletes házban, tehát sem a kiskert, sem a fél disznó nem jöhet szóba(nincs hova tenni, nem fér be sem a hűtőbe, sem még egy hűtő a lakásba).

Sajnálom, hogy te "nevetségesnek" találod, ha valaki vigyáz az egészségére. De tudod, az nevet, aki utoljára nevet. A buta megjegyzéseidből látszik, hogy nagyon fiatal vagy (vagy nagyon hülye, ha nem vagy fiatal), fiatalon az ember azt hiszi, hogy örökké fog élni, egészségesen, szépen és fiatalon. Aztán egyre több baja lesz az egészségével, az igénytelen, egészségtelen kajáktól egyre kövérebb lesz, ami hozza magával a többi betegséget. Szeretném jelezni, hogy elhízott sem vagyok, mivel nem eszem szemetet, de sajnos ezt sokan nem mondhatják el magukról.

Igényeim természetesen vannak, én ugyanis igényes vagyok magamra és másokra, az igénytelenség mint olyan nem igazán egy pozitív tulajdonság, és nem is visz előre, tehát engem ne oktass.

A 30000 Ft bazi kevés egy emberre is, ha normálisan akar élni (nem nagyzolva, hanem nomrálisan, mert emberek vagyunk, nem állatok!), sokan erre többen is vannak, de én most nem akartam ezzel bonyolítani a "bevásárlásodat", adtam neked 30 ezret.

Nagyon okos vagy a tisztítószerekkel is, te biztos egyfélét használnál nagy mennyiségben.

Kérdésem, hogy miért nem tudod, hogy többféle tisztítószert is meg kell venni (az edényt nem súrolhatod wc-pucolóval, valamint fordítva sem), és miért nem gondolsz arra, hogy akinek nincsenek tartalékai, nem tud nagyobb mennyiséget venni, örül, ha a legkisebb kiszerelésre futja neki. Igen, ez arányaiban drágább, de könnyebb többször kisebb összeget kinyögni, mint évente kétszer egy nagyot.


Láttam, másokat is érdekelne, hogy boldogulsz havi 30 ezerből, úgyhogy azt javaslom, vakard össze magad, nézz körül egy boltban és írjál nekünk egy heti menüt (majd beszorozzuk 30 napra arányosan), kíváncsi vagyok, hogy jössz ki.

Mert szerintem azóta te is rájöttél, hogy sehogy.


Ja, és még egy jó tanács: ha netán oda kerülsz, hogy neked kell megvenni a kaját, vess egy pillantást az összetevőkre, mielőtt megveszed.

ÉN nem vagyok szemetesláda, akinek mindegy, milyen szemetet tesznek bele. Te annak érzed magad?

2011. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!