Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:
Ja nem, bocsi, 1 válasz volt, aki azt mndta félreteszi.
2011. aug. 1. 09:56
 2/78 napietus ***** válasza:
57%

nem baj, ha költik, attól mozog a gazdaság. DE: én azt gondolom, hogy igaz ez a mondás: "egyszer réges-régen a pénz ünnepélysen megfogadta, hogy csak azé lesz, aki szereti őt"


én úgy vagyok vele, hogy semmire nem sajnálom, ami kell, de a felsleges pazarlástól undorodom, a szívem megszakadna ha felesleges dolgokra kellene a pénzem kiadnom. van is. erről ennyit :)

2011. aug. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden nagyon drága. Két embernek egy havi kajája 30-40 ezer, ha otthon főznek.
2011. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:

Fogyasztói társadalom vagyunk,nemrég vettem észre magamon ,hogy nézegettem ,vágyakoztam és kezdtem magam meggyőzni,hogy szükségem lenne egy laptopra ,pedig nincs is.

Van egy módszerem a bevásárlásoknál ,nagyon körültekintően járok el ,csak a jó minőségű dolgokat veszem meg abból viszont keveset.

Mindig szezon zöldséget gyümölcsöt vásárolok stb.

Kérdésedre azt válaszolom igazándiból,hogy sajnos értékmérő eszközünk a pénz ,ez van.

2011. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én meg már a ló másik oldalán vagyok..Engem mindig is arra tanitottak, hogy tegyem félre a pénzt.

Én is ugy vagyok vele, hogy ami kell, arra nem sajnálom a pénzt, de pl. azt sem értem, miért kell ételekből/italokból és egyebekből márkásat venni?! Miért nem jó az ólcsó noname termék?

2011. aug. 1. 10:01
 6/78 anonim ***** válasza:
75%
talán azért mert nincs miből??aki minimálbért keres szted miért nem tesz félre??? poénból? talán mert ilyen fizetések mellett örül ha megél az ember nemhogy még félretegyen! a reálhozamról meg ne is beszéljünk mert az a pár ezer ft amit visszakapnak az emberek kb semmire sem elég..Ha elolvasnád figyelmesen akkor látnád hogy felújításra meg tönkrement dolgok pótlására költik nem hülyeségekre....
2011. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a spórolósak közé tartozok. Néha érdekesen nézegetem, hogy más, aki hónap végén az éhséggel küzd az hónap elején fényesen él.


Tudod mit? Ők élnek jól. Igazuk van.


Spórolgatok, kuporgatok. Jelen gazdasági helyzetben bankba nem nagyon merem vinni. Elkölteni hülyeségekre nem költeném el. Nagyobb dolgokhoz meg kevés (pl.: ház, lakás). Így gyakorlatilag csak van. Na és? Élvezni nem élvezem.

2011. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én is válaszoltam a linkelt kérdésre, de én semmi olyan választ nem láttam az elsőn kívül (aki Kenyai nyaralásra költi a pénzét, de valószínűleg csak viccelt ő is), ami nem fontos lenne. Törlesztésre, tetőjavításra, gyerek beiskolázásra, ennivalóra... semmi luxust nem láttam a költekezők listájában.


És pont én írtam, hogy a megtakarításunkból kéne elvenni azt a pénzt, amit most reálhozamból fogunk kifizetni, tehát nem igaz, hogy senki nem tud takarékoskodni. De amire kell költeni, arra kell! :((

2011. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj a pazarlós emberekkel, hogy ők úgy érzik nem pazarolnak. Pl. a tesómék mindenre elszórják a pénzt, mi kevesebből élünk.Mi spórolunk, de ami kell azt megvesszük. Ők mindig azt mondják de jó nekünk mert mennyi pénzünk van stb.. és nem hiszik el hogy nekünk kevesebb van. 34 évesek még csak most vettek házat. Kocsijuk nincs, nyaralni még soha nem voltak együtt.Felszedik a rengeteg hitelt de az sem látszik rajtuk. Nem értelmes dologra költik.

Amúgy én a reálhozamomat úgy kezelem hogy nincs. Ráment a számlára amint gyűjtjük a megtakarítást.

2011. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
100%
Én is spórolok még minimálbérből is, mert én nem is tudnék úgy lenni, hogy fel is élném amit keresek. Egyszerűen nem látnék értelmét magának a dolgozásnak sem, bár akkor meg éhen hallna az ember. De sokan tényleg pazarolnak, nem figyelik melyik boltban vásárolnak, a nagyon gagyit viszont nem szívesen veszem meg, mert lehet, nem egészséges. Ki tudja? Sok embernek égeti a zsebét a pénz, pár családom szemében én is smucignak számítok. Biztos faxább gyerek lennék, ha ugyanúgy hiteleim lennének mint nekik. :P
2011. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!