Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek spórolni? Miért olyan nehéz NEM költekezni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hallom, hogy igy nem tudják a csekkeket befizetni, ugy nem tudják.Miért nincs tartalék pénzük??

Most olvastam ezt a kérdést,azok közül akik kaptak pénzt, 1 olyan válasz sem volt, hogy félreteszem, jó lesz később.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miért nem lehet azt a rohadt pénzt nem elkölteni??


2011. aug. 1. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:

Választ várok a 10.29-es kérdésre. Havi 30600-ból NEM TELIK semmilyen kólára, semmilyen csokira. Légy szíves oszd be 30 napra, és még spórolj is belőle.



Aki ennyi pénzből megél havonta, az a szememben egy hős, pedig több ilyen embert ismerek, tehát a példa jó.

2011. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 A kérdező kommentje:

10:29

Én és a családom világ életünkben ilyen noname kajákat ettünk.Senki sem rákos, senki sem beteg.

Ez a "nem akarok rákos lenni" duma egy kicsit nevetséges, már ne haragudj.

Amint látom vannak igényeid neked is, mint ahogy a legtöbb eladosodott embernek (és vajon miért adosodtak el??nem is tudom).

Csak azt a tanácsot tudom adni neked, hogy vedd meg a márkátlan cuccokat nyugodtan, semmi bajod nem lesz tőlük.

Friss zöldség: nem tudom hol élsz, ha van kis kerted akkor termessz ott(mi igy csináljuk, már is meg vannak a bio kaják).

Szerintem 30000 ft nem kevés, bár nem tudom hányan vagytok.

Ja, nem tudom hol élsz, de azért havonta szerintem nem kell tisztitó szereket venni, vagy ha igen elég nagy kosz lehet nálatok. De ezesetben is csak azt tudom tanácsolni, vegyél nagy mennyiségben, olcsobb termékeket.

2011. aug. 1. 11:02
 43/78 anonim ***** válasza:
Tehát a kérdező szerint meg lehet élni havonta 30.000-ből. Megnézném.
2011. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 A kérdező kommentje:

Havi 30.000 ft már csak kajákra kell, a számlák, rezsi stb. elvileg be van fizetve.

De eszembe jutott még egy ötlet.

Spórolj egy kicsit, menj le vidékre és vegyél egy fél/egész disznót, van vele munka amig kiválogatod a hust, de megéri.Ha kiválogattad, beteszed a fagyasztóba, jópár hónapra megvan a hus. Ha hus van akkor már nem halsz éhen, és nem kell kisboltokban rengeteget költened néhány deka husra.

Szóval kérde valaki segitségét, akinek van kocsija, és menj vidékre.

2011. aug. 1. 11:08
 45/78 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező!Írd már le hogy hány éves vagy,és milyen keresetből gazdálkodsz havonta,és hogy ugyan vajon mennyi pénzt teszel félre?Ugye nem még anyukáékkal élsz esetleg,és ekkora arccal osztod itt az észt?
2011. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
68%

Amint látom vannak igényeid neked is


Igen, elvileg ettől vagyunk emberek. Az már rég rossz, ha valakinek nincsenek igényei, azt nevezzük általában igénytelennek. Ha te is az a "Tescos párizsival etetem a 2 éves gyerekem" kategória vagy, hát, ahhoz csak gratulálni tudok.


Spóroljon össze egy disznóra valót??? EMber!!! Épp most mondta, hogy NEM tud spórolni, mert nincs miből.

Értelmezd már a szöveget...

2011. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 A kérdező kommentje:

Pont beletrafáltál, mert tényleg gyakran van a hűtönkben tescos párizsi.

És még mindig élek, hoppá most mi van?

Tudjátok mit? Ha nem adtok fel az igényeitekkel, akkor a ti dolgotok, DE NE PANASZKODJATOK, HOGY NINCS PÉNZETEK!!!

Nem a szüleimmel élek, saját családom van.

2011. aug. 1. 11:21
 48/78 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak igényeim, de van annyi eszem, hogy tudjám, hogy attól, hogy a médiában reklámoznak egy terméket, még nem lesz egészségesebb vagy jobb.

Nem tudom hány évesek vagytok, de én pl tanultám médiát.

A márkátlan termékek semmivel sem rosszabbak,csak éppen nincsenek reklámozva.

Amikor a márkás cuccokért egy csomo felárat fizetsz, akkor a reklámot fizeted meg, nem a minőséget. Eddig azt hittem, ez mindenkinek világos.

2011. aug. 1. 11:23
 49/78 anonim válasza:

Engem érdekelne azért, hogy a kérdező hogyan oldaná meg 30.000Ft-ból a megélhetést.???

Mert tegyük fel a másik fél minimálbért keres a másik 30.000-et. Ebből fizesd ki a rezsit, egyél, igyál. még ez is nehéz, sokan ennyiből ezek mellett hitelt törlesztenek, gyereket nevelnek. És ebből még félre is tenni?

2011. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
57%

Vegyük a minimálbért, kérdező.

78 000 Ft - adók stb., elkölthető jövedelem 60 600 Ft.

Rezsi (kisebb lakásé): 20 000 Ft

BKV bérlet (felnőtt): 10 000 Ft (nem lehet nélküle létezni, jegyet venni többe kerül, gyalog pedig nem jutok át a városon)

Marad 30 600 Ft.


Ebben csak a rezsi van, pl. a telefonszámla nincs. Nyilván kell a mai világban valakinek telefon, de mondjuk, hogy megoldja havi 5.000-ből.

Az ember ezen felül nem csak eszik, ahhoz, hogy ne hülyüljön meg, néha ki kell mozdulnia, akkor is költ, de tegyük fel, csak havi 5.000 forintot. Akkor, szinte minden második hónapban van valami nem belekalkulált kiadása az embernek, megfázik, gyógyszert kell vennie, elromlott a "valami", meg kell csináltatni, és ugye jön a kaja. Napi 500 forintból ugye belátod, hogy keveset lehet enni, viszont van ilyen hely, ahol ennyi egy 3 fogásos finom menü, így nem kell főzni, ez így 15.000 forint, és ezen felül nem reggeliztél, nem ettél gyümölcsöt. Tehát, nyilván valahogy ki lehet jönni ennyi pénzből, hiszen sokan csinálják, de nagyon nagyon nehéz, és sokszor biztos nem is sikerül, félre tenni meg...

2011. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!