Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha 35 éves...

Mi a teendő, ha 35 éves koromra már elértem mindent, amit akartam?

Figyelt kérdés

Van egy okos, szexi, házias feleségem, saját nagy modern házam, új autóm, mind hitelmentesen, jól fizető, stresszmentes munkám, ahol a fizetésem nulla erőfeszítéssel is infláció felett emelkedik. A hobbijaimra sem látom már értelmét költeni, mert mindenből felsőkategóriás eszközeim vannak, új hobbira meg már nincs időm.

Ez mind szép és jó, boldog vagyok, de demotivált, ami korábban nem fordult elő. Persze a 3 hálószobás házam helyett lehetne 8 hálószobás, meg a 20 milliós autóm helyett 50 milliós, de ezeken csak mosolygok, nem hoznak lázba.

Aki volt hasonló helyzetben... Hogyan tovább?



2023. nov. 21. 08:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg könyvben, hogy lehet könnyen elérni mindent, ne titkold, nyavalyás!
2023. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
79%
Jó neked, haver, én 50 éves vagyok, de a negyedét se értem el annak, amit te 35 éves korodra!
2023. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
73%
Gyereked van? Ha nincs, akkor pár gyerek feltétlenül kellene, és örökbe is fogadhattok, hogy hasznos dolgot csináljatok.
2023. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a teendő, ha 35 éves koromra már elértem mindent, amit akartam?"

Aludd ki magad, majd elmúlik!

2023. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer hallottam olyan "mondást", hogy megvan mindenem még sincs semmim:(. Elsőkörben gratulálok a sikereidhez. Másodkörben meg vagyok döbbenve mennyi - fogalmazzunk úgy - furcsa és támadó választ kaptál. Én a te helyzetedben megvizsgálnám az életemet.


Megvan a siker? Mit áldoztam fel érte? Megérte ezeket feláldozni? Nem hiszem, hogy 100% igent vagy nemet tudnál rá válaszolni. Értékeld át, gondold át a helyzetedet ez sokat tud segíteni.


Mindig ki kell tűzni kisebb célokat, illetve nagyobbakat, valamint egy életcélt. Mondom én. Nekem az az életcélom, hogy annyira nagy vagyonnal rendelkezzek, hogy alacsony kamat környezetben is megéljek a kamatokból (közepes színvonalon). És, hogy miért ez a célom? Nem érdekel a munka, kevésnek érzem a szabadidőmet. Több időt szeretnék eltölteni azokkal akik fontosak számomra! Plusz nagyon kiábrándít, hogy az életem szabadidejét adom el azért, hogy pénzt keressek. Továbbá a munkában nem érzem magam boldognak: a munkatársak, ügyfelek nagy része kerülendő számomra. A legtöbb kötekedős. Ha nem kéne dolgoznom szabadidőmben a szereteimmel lennék és a képzeletbeli házamat csinosítgatnám. Mindig lenne munka:). Fűnyírás, virágok locsolása, zöldségek termesztése stb. Plusz sok olyan receptet kipróbálnék ami időigényesebb, macerásabb, nagyobb ügyességet igényel az elkészítése. Emelett évente 3-4x utaznék olyan helyekre ahol nem voltam még. Túráznék és kerékpároznék. Persze nem egyedül, hanem a barátnőmmel.


Persze néhány dolog már "megvan" most is. Pl. a gyakori utazás, időtöltés a szereteimmel, kerékpározás is. De ha több szabadidőm lenne ezekre több idő jutna. Most kevés jut.


Na és mi a teendő ha elértél mindent 35 éves korodra? Tűzz ki kisebb, nagyobb célokat és élvezd az életet:) ! Utazz sokat, járj el moziba, színházba, koncertekre. Légy gasztro guru, túra bolond, vagy amire vágysz. Kovászolt kenyér sütéséhez értesz? Gazdálkodáshoz kertészkedéshez értesz? Ha nem de szeretnél saját termesztésű paradicsomot enni termelj magadnak! Saját kenyeret is süthetsz :D .


Ha tényleg megvan mindened, nem szorulsz rá a havi keresetre válts egy részmunkaidős állásra. Mellette pedig fedezd fel a világot, élj át olyan dolgokat amiket átszeretnél. Barátaid vannak? Ha nincsenek, itt az idő újakat szerezni! Tudom nagyon felületes voltam, de azért remélem tudtam segíteni a válaszommal:).

2023. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
83%

"Mi a teendő, ha 35 éves koromra már elértem mindent, amit akartam?"

Dőlj hátra és élvezd!

2023. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
62%
Amíg nem ...tál meg egy kecskét, addig nekem ne mond, hogy teljes az életed!
2023. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
63%
Adj nekem 1 milliárd Ft-ot azt húzz el a ge cibe
2023. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
83%
Sportolj. Pl futás. Cél a félmaraton, vagy a maraton. Aztán az ultramaraton.
2023. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
72%
Menj a Mont Everestre palack nelkul
2023. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!