Puncs3 kérdése:

Fundamenta lakáskassza. Szükséges az önerő azonnali áthidaló kölcsönhöz? Ha igen, hány %-a az ingatlan árának?

Figyelt kérdés
8 milliós lakást szeretnénk venni. Úgy gondoltam, kötünk egy 4 (3.22 millió) és egy 6 (5 millió) éves szerződést, így kijön a 8 millió, és azonnal áthidalóval megtudjuk rögtön venni. De ha kell önerő, akkor csak két 4 évest kötnénk, az összesen 6,44 millió, és a maradékot tennénk bele, csak ehhez még össze kell gyűjteni a hiányzó 1,56 milliót. Reális a tervem? Előre is köszönöm a segítséget!
2013. jan. 18. 09:58
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:

A Fundamentánál az azonnali hitel nem úgy működik, hogy a megtakarítási szerződések megkötése után 3 hónappal odaadják a teljes szerződéses összeget önerő nélkül. A 8 millió Ft-ot csak akkor lehet megigényelni, ha egyrészt hitelképes az igénylő a 8 millió Ft-ra, másrészt az ingatlan fedezet legalább 11 milliót ér.

A Fundamenta azonnali hitele nem versenyképes azokkal az állami támogatású lakáshitelekkel, amit január 2-óta igénybe lehet venni használt lakás vásárlására is, de önerőre mindenhol szükség van.


Köthetsz most lakáskassza szerződéseket, de csak 4 év múlva fogsz tudni belőle lakást venni, mert önerőként csak akkor fogod tudni felhasználni az ott összegyűlt tőkét.

2013. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:

Önerőre abban az esetben lesz szükséged, ha a felvenni kívánt hitel összege (ami esetedben a két tervezett számla szerződéses összege) megegyezik a bevont ingatlanfedezet értékével.

Kistelepülésen a piaci érték 60%-a a max. finanszírozási arány.

Nagyvárosokban akár a piaci érték 75% is elérhető.

A településtípustól függő finanszírozási arányt a PreScoring, azaz egy előzetes hitelbírálat határozza meg.

2013. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
Most nem azért, biztosan én értettem félre valamit, de mintha a kérdező nem azt vázolta volna fel, hogy az SZÖ-t használná fel, mint önerőt. Akkor mire is kellene 4 évet várni?
2013. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:

12.58-as.


A kérdező a leírás alapján egyáltalán nem rendelkezik most önerővel. Egy 8 millió Ft értékű lakás megvásárlásához (plusz ingatlan fedezete nélkül) legalább 2-2,5 M Ft önerőre van szükség, de ez is csak akkor elég, ha az ingatlan nagyobb városban van. A lakáskasszában gyűjtött pénz 4 év múlva lesz ennyi, de egyébként sem lehet önerőként felhasználni a lakáskasszában összegyűjtött tőkét és állami támogatást, ha a szerződés még nincs minimum 4 éves.

2013. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
Ezt én értem, de a kérdés mely szakasza utal arra, hogy a kérdezőnek nincs önereje? Mindössze megkérdezte, hogy szükség van-e önerőre és ha igen, akkor működne-e az elképzelése? Továbbá az sem derül ki egyértelműen, hogy nincs bevonható pótfedezet. Így kissé téves irányba viszi el a válaszod azt, aki teljesen vakon van a témában.
2013. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, vannak olyan élethelyzetek, ahol nem feltétlenül a Fundamenta áthidaló kölcsöne a legoptimálisabb megoldás. Viszont ők azok, akik a saját konstrukcióikon túl szélesebb spektrumban tudják lefedni a pénzügyi igényeket partnereik révén és aktív kapcsolattartással elérhető, hogy az ügyfél a megfelelő pillanatban a megfelelő döntést hozhassa meg a tanácsadók által, így lesz az a pillanat, amikor megéri akár konstrukciót váltani. És már bocsánat, de ezt egy sarki hiteliroda sem fogja megtenni.
2013. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:

23%- os válaszolónak:


"...az összesen 6,44 millió, és a maradékot tennénk bele, csak ehhez még össze kell gyűjteni a hiányzó 1,56 milliót."


Ebből szerintem az következik, ha ez a "maradék 1,56 millió" nem áll rendelkezésre, tehát nincs még önerő, de lehet, tévedek?


Van akkora szakmai tapasztalatom (9 éves), ami alapján meg tudom ítélni, mikor jó valakinek a Fundamenta, mikor jobbb helyette más és mikor jó a Fundamenta megtakarítás egy másik bank hitelével együtt. Nem hiszem, hogy érzelmi alapon kell ezt eldönteni, sokkal lényegesebbek a tények, a számok. A Fundamenta azonnali hitele 9,4%-os a honlapjuk szerint:

[link]

Ehhez még sok-sok induló költség rakódik.


A legtöbb bank ad államilag támogatott hitelt használt lakás vásárlásra is, aminek a kamata 7,5-8% körül van, de egy jobb ügyfélnek még a 6,7% is elérhető, ráadásul induló költségek nélkül.

Mindegyik tanácsadó cégnél nagy a fluktuáció, a Fundamentások is folyamatosan cserélődnek a mobilbankárok. Nem azon múlik, ki mennyire jó szakember, mennyire segítőkész, hogy hol dolgozik, sokkal inkább azon, hogy mennyi energiát fordít a saját szakmai fejlődésére és milyenek a kapcsolatai, a lehetőségei az információk beszerzésére.

2013. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ezek alapján úgy érzem, nem nekünk találták ki a fundamenta lakáskasszát, akár azonnali áthidaló hitelt, akár csak simán áthidaló hitelt szeretnénk felvenni 2 év múlva, a kb. 30%os önerő mindenképp szükséges (jól értelmezem, igaz?).

Az merült fel bennem, hogyha mindenképp össze kell kuporgatnunk ezt az összeget, akkor nem járunk-e jobban, ha csak a bankban egy külön számlán (bármilyenen, sima lakossági vagy megtakarítási) gyűjtjük, és amikor amikor megvan a kb. 2,5 milliónk, egy lakáshitelt igénylünk, akármelyik banknál (amelyiknél jobbak a feltételek.) Az a gond, hogy külföldön élnk, így nemigen tudom végigjárni sem a bankkokat, sem leülni egy fundamentással beszélgetni személyesen. Köszönöm előre is a segítséget!

2013. jan. 18. 16:48
 9/49 A kérdező kommentje:
ja, és csak a miheztartás végett, csórók vagyunk, nincs megtakarításunk, nincs bevonható plusz ingatlanfedezet (az, hogy hol rontottuk/rontjuk el az életünket egy másik topik témája lehetne :)
2013. jan. 18. 16:49
 10/49 anonim ***** válasza:

Igen, jól értelmezed, ha nincs plusz ingatlan fedezet, akkor kell önerő. Ennek az az oka, hogy törvény írja elő, egy ingatlanra több teher nem kerülhet, mint a becsült értékének 80%-a, de a bankok többsége ettől negatív irányban eltér. Ezért nagy általánosságban igaz, hogy kb 25-30% szükséges, de vannak kivételek. Pl ha valaki alkalmi áron, tehát sokkal olcsóbban vásárol egy ingatlant, mint a becsült értéke, akkor van esély rá, hogy kevesebb önerő is elég. Pl ha egy budapesti lakás vételára 8 millió Ft, de a bank 9 millióra becsüli, akkor megfelelő jövedelem esetén 1 millió Ft önerővel is meg tudja venni, de egy kisebb településen lévő ingatlanra ez már nem igaz.

Normál bankszámlán is lehet gyűjteni a pénzt, de ha kibírod a legalább 4 évet, akkor jobbak a lakástakarék pénztárak, mert a 30% hozam miatt sokkal több pénzt tudsz ott összerakni, mint egy folyószámlán. Ezen kívül előny, hogy a megtakarítási program végén nagyon kedvező kamatozású hitelt tudsz igényelni, ami még az állami támogatású hiteleknél is kedvezőbb.


Azon is sok múlik, mennyire van meg a realitása annak, hogy kevesebb, mint 4 év alatt összespóroljátok az önerőt. Kezdőtőke nélkül egyelőre nem érdemes nézni a hitellehetőségeket, mert mire meglesz a pénz, már más feltételek lehetnek.

2013. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!