Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mivan ha a lottón 100M forinto...

Mivan ha a lottón 100M forintot nyerek?

Figyelt kérdés

te mit vennél rajta? ha bankba rakom akkor élhetnék a kamatokból?

18F


2011. dec. 12. 00:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a NAV elszedi a felit..
2011. dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
Hat eleg sovany osszeg hogy banki kamatbol eldegelj, kb havi 500K jutna de ha az egeszet felelned akkor az inflacio szep lassan megeszi a tokedet.
2011. dec. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
Nem lenne anyagi gondod, ha nem akarsz luxusban élni
2011. dec. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
A NAV egy forintot se vesz le belőle, mert az már nettó összeg. Élhetsz a kamatokból, de nem szabad elköltened az egészet, hogy tudj visszatőkésíteni havonta.
2011. dec. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:

Én vennék egy hárfát, ez kb. 8 millió, meg végtörleszteném a lakást, ez még egyszer 8 millió. Aztán a többit bankba raknám és a kamatokból élnék.

Annyi a trükk szerintem, hogy csak a kamat felét szabad felvenni. 8%-os kamattal számolva ez 300 ezer, ebből még lejön 20% adó, de kb. 250 ezred akkor is marad. És mivel nem vetted fel az összes pénzt, a következő évben már ugyanezzel a módszerrel a jövedelmed majdnem 300 ezer lesz, stb.

Ez a módszer azért tetszik, mert a pénz nem fogy el, és nem kockáztatom. Hallani azt, hogy a legtöbb lottónyertes egy-két év alatt eltapsolja a bármennyi pénzt, amit nyert. Szerintem ez pont azért van, mert nem csak hogy fogalmuk sincs arról, hogy mibe jó befektetni, hanem ezt nem is ismerik el, így hatalmas kockázatot vállalnak. Holott egy átlagos lottófőnyereményből meg lehetne alapozni a család anyagi biztonságát. De flancra nem telik belőle.

2011. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
50%
Van olyan befektetés ami jóval banki kamat felett hoz (havi! 10-15%). Én most is ebben tartom a pénzem, és egy 100 milliós összegből sem sokat kell betenni hogy szépen hozzon.
2011. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
75%

[link]


A havi 15%-os kamut el kell felejteni.

2011. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:

Elköltöznék maradna 80. Családos osztogatás maradna 50. 10-20-ból utazgatnék. A maradék 30-40 meg fialtatnám valamiben, nem nyúlnék hozzá (majd a gyerekek megkapják). Jelenlegi melóhelyemen maradnék, és élném tovább az életem, ahogy eddig.

Igazából a 100M nem olyan nagy pénz. (nem mintha lenne annyim, vagy esélyem, hogy lesz). De a várban egy 70 négyzetméteres lakást tudsz venni belőle. Szóval ez olyan belátható összeg. Hogy mit csinálnék mondjuk 5 mrd Ft-al, az már jóval nehezebb kérdés...

2011. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:

100M az kb. annyi pénz, amennyit egy átlag magyar megkeres 40 évi munkával, ha 210e forint az átlag fizetése.


Tehát ha így nézzük nem sok.

Azért is linkeltem be a fenti irományt - ami egy elismert magyar befektetési tanácsadótól származik - mert jól mutatja, hogy 100M nem elég arra, hogy valaki hosszútávon nagy lábon éljen.


Ha viszont nem tök hülye akkor arra elég, hogy középosztály szintjén tudjon élni munka nélkül vagy ha dolgozik tovább akkor ennél is jobban.

2011. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:

"A havi 15%-os kamut el kell felejteni."


Nincs tőkegarancia, csak az első hónapra, de mivel a saját befektetésemről beszélek, nem a szomszéd ismerősétől hallottam had tudjam már hogy kamu-e vagy nem.

8-15% havi hozamokat produkál tisztán, abból már a cég is levonta ami az övé. Számokkal, elég nehéz vitatkozni.

2011. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!