Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg lehet Bank nélkül...

Tényleg lehet Bank nélkül élni a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, akivel már jópáréve együtt dolgozok, de párhete tudtam meg róla, soha nem volt semmilyen Banknál.

Nincsen bankszámlája, se kártyája. Állítása szerint nem lesz soha, amíg nem kötelezik rá. 35 évesen aszt a szigorú elvet vallja, hogy a Bankokban nem lehet megbízni. A fizetését világéletében készpénzben kapta.

Érdekesen hallgattam a mondókáját a pénzzel és bankokkal kapcsolatban, voltak pontok ahol egyet is értettem vele meg nem is, de mindenesetre elgondolkodtató volt.



#bank nélkül élni
2023. aug. 13. 00:02
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

"Én biztos nem mernék otthon a szekrénybe dugdosva tartani ennyi pénzt. Mi lesz ha betörnek? Vagy ha leég a ház?"


Ezt teljesen megértem, de erre is van megoldás, ha valaki ezt akarja, lehet venni tűzálló pénzkazettát.:)

Ha valakinek állampapírban van vagy kincstári takarékjegyben, az is egy papír.:)

A műtárgyak is lehetnek éghetőek, mint pl. egy festmény, és az is lehet akár 100 millió is vagy több.

Most voltam a XXLutz-ban, fél millió egy szőnyeg...


Egyébként lehet venni 1 M alatt is már ingatlant még Bp. belvárosában is, nekünk is van pár ilyenünk.

És annak is lehet baja.

Nálunk pl. most feltörtek kettőt, eltöltöttem már vagy 20 órát a rendőrséggel és akkor még a biztosító meg a szaki, aki megjavítja az ajtót... és akkor nem vittek el semmit szerencsére, pedig abból is lehetett volna több milliós kárunk is. Jelenleg 2 társasházban vannak tárolóink.


Ha egy lakásba törnek be, akkor onnan is el tudnak vinni több milliós értéket, nem csak pénzt. Ma már egy házi könyvtár újravásárlási értéke is 20+ millió Ft.

Vagy egy horgászfelszerelés, hifi, stb...

Van, akinek 1 M-s telefonja van, esetleg több is... és egy család minden tagjának....

Szóval nem kell KP-ban gondolkodni, és bármit vettél, azt is ugyanúgy ellophatják, megrongálhatják.

2023. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

"Én biztos nem mernék otthon a szekrénybe dugdosva tartani ennyi pénzt. Mi lesz ha betörnek? Vagy ha leég a ház?"

Még valami, egy ház/lakás ha leég, az az ingóságokkal együtt 100-200 milliós kár is lehet. Nem a szekrényben lévő 500 000 Ft lesz az, ami meg fog viselni...

Egyébként ha egy fém dobozban van, jó eséllyel egyedül az fog megmaradni.

2023. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy ha ne adj isten, mi van ha valaki idős és azt is elfelejti, hogy hová dugta? (Már volt a baráti körben olyan, hogy idős szülő dolgai között nagyobb mennyiségű készpénzt találtak, amiről már az elhunyt sem tudott halála előtt, de az örökösök sem, mákjuk volt hogy végignézték a könyveket...)"


Mért és mi lett? :) Túlélték.:)

Mi van, ha nem találják meg?

Akkor nem jutottak volna hozzá egy olyan összeghez, amire nem is számítottak.:))

Gondolom, ismered a mondást: a gazda szeme hízlalja a jószágot. A jó gazda tüzetesen megnézi, mit örökölt és gondosan dönt róla.:)

A könyv is lehet értékes, mi is egyesével utánajártunk mindnek, aminek meg MÉG nem, nos, az a tárolókban van, vagy a lakásban van, megvan. Nem dobunk ki semmi feldolgozatlan információt, egy fél cetlit sem.


Te nem akarsz ilyen élethelyzetet, ez érthető, de nincs jogod megszabni az idős rokonaidnak, hogyan bánjanak a saját pénzükkel.

Mindenkinek a saját vagyonáig terjed a rendelkezési joga.

Ha megöröklöd, onnantól bekebelezed a saját vagyonkezelési rendszeredbe és kész.:)

Addig meg csak javasolni, beszélgetni tudsz vele róla.

2023. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

"Szerinted mindenkinek van ilyen? Félretett pénze? "


Nyilván ha nincs ilyenje és hónapról hónapra él, vagy nagyon minimális megtakarítása van, akkor rá nem vonatkozik ez a kérdés. De szerintem ez egyértelmű.


"Szerinted régen hol tartották a vagyont szintén azok, akiknek akkor sem volt bankszámlájuk?"


Egyrészt régen az emberek vagyonának döntő többsége nem pénz volt. Ahogy terjedt a készpénz használat, úgy már megjelentek a bankok is.

De még ha ettől eltekintünk, attól még adja magát ugyanúgy a kérdés: azért mert régen valami kényszerből kényelmetlenül csináltak, miért kéne ma is ugyanúgy? Vezetékes víz nélkül is lehet élni (élnek is úgy sokan), lehet menni a kútra vízért. De azért gondolom nem csak én vagyok úgy vele, hogy sokkal kényelmesebb megnyitni otthon a csapot. :)


"Betétkönyvben helyezted el, ami kamatozott, aztán kész. Még csak a nevedet sem kérdezték meg hozzá."


De nem erről szól a kérdés. Most sem kell több befektetési formához banki folyószámla. Példának okáért egy sima állampapírt is vehetsz készpénzért. (Nyilván maga az állampapír tulajdonod - ha adnak is papírt - digitálisan lesz tárolva, de neked ezzel nincs teendőd.)

2023. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

"Mért és mi lett? :) Túlélték.:)"


Ja, hát ez remek érvelés. Majdnem minden rossz dolgot túlélhet az ember, de ez nem azt jelenti, hogy tátott szájjal kell beleszaladni a f..szerdőbe.

Ugyanez igaz arra is, hogy a lakástűznél valószínűleg a bent elégett pár száz ezer forint lesz a legkisebb bajod. Igen, a házad többet ér, de nem jobb nem csupasz seggel, kiégett házzal állni? Nem jobb, ha az a pár százezer mégsem égett szét?


"Te nem akarsz ilyen élethelyzetet, ez érthető, de nincs jogod megszabni az idős rokonaidnak, hogyan bánjanak a saját pénzükkel."


Hol írtam én olyat, hogy megszabnám? Őszintén lesz..rom, hogy ki mit csinál a pénzével. :)

2023. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, hát ez remek érvelés. Majdnem minden rossz dolgot túlélhet az ember, de ez nem azt jelenti, hogy tátott szájjal kell beleszaladni a f..szerdőbe."


Érdekes meglátás, hogy váratlan X százezer Ft-hoz jutni neked beleszaladás a fszerdőbe. Szerintem egy nagyon örömteli dolog!



"Nem jobb, ha az a pár százezer mégsem égett szét?"

Pont azt írtam, hogy egyedül az nem fog elégni.

2023. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

"Nem jobb, ha az a pár százezer mégsem égett szét?"

Egyébként azt is lehet biztosítani a többi ingósággal együtt és a biztosító kifizeti.

2023. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
35: Akkor mért írsz hosszasan arról több hozzászólásban, hogy mekkora szívás, ha az idős rokon nem bankolt?
2023. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"Egyébként azt is lehet biztosítani a többi ingósággal együtt és a biztosító kifizeti."


Persze, ezt nagyon könnyű mondani. Nézd meg annak a biztosításnak az árát, ami erre is fizet és milyen összeghatárig. Aztán nézz meg egy olyat, ami nem fizet rá.

De én nem értem, miért nem egyszerűbb eleve nem CSAK otthon tartani egy bugyiban a pénzedet és akkor elméletileg sem kerülhetsz ilyen helyzetbe és nem kell arra várni napokat, heteket vagy hónapokat, hogy a biztosító készpénzben valahogy eljuttassa hozzád a neked járó összeget... mert hát ugye bankszámlád sincs, amire utalhatna. :)


"35: Akkor mért írsz hosszasan arról több hozzászólásban, hogy mekkora szívás, ha az idős rokon nem bankolt?"


Most már kezdek aggódni azért. Én írtam egy hozzászólást, amiben megemlítettem ezt. Egyet. Erre te itt azzal hozakodsz elő, hogy én MEGMONDOM más időseknek, hogy mit csináljanak és TÖBB (?) hozzászólásban panaszkodok idős rokonokra? Mi? Mikor? Hol? Melyik az a több hozzászólásom, kérlek idézd őket.

2023. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!