Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg lehet Bank nélkül...

Tényleg lehet Bank nélkül élni a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, akivel már jópáréve együtt dolgozok, de párhete tudtam meg róla, soha nem volt semmilyen Banknál.

Nincsen bankszámlája, se kártyája. Állítása szerint nem lesz soha, amíg nem kötelezik rá. 35 évesen aszt a szigorú elvet vallja, hogy a Bankokban nem lehet megbízni. A fizetését világéletében készpénzben kapta.

Érdekesen hallgattam a mondókáját a pénzzel és bankokkal kapcsolatban, voltak pontok ahol egyet is értettem vele meg nem is, de mindenesetre elgondolkodtató volt.



#bank nélkül élni
2023. aug. 13. 00:02
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"Google: Carrington-esemény."


Oké, és mi szeretnél ezzel mondani? Ja, volt 160+ éve egy esmény, ami széleskörű áramkimaradásokat okozna... és? Nem volt azóta áramszünet, vagy mi? Mit várnál ettől? Egy áramszünet vagy napkitörés nem semmisíti meg a háttértárakon tárolt információkat, nem "vész" el a pénzed.

De ha mégis elveszne (aminek 0 az esélye), akkor szerinted mi lesz a papírpénzzel, amit otthon dugdosol? :) Minek van nagyobb esélye: hogy 160 évente egyszer nem tudsz majd kártyával fizetni pár óráig, vagy hogy lesz egy lakástüzed és bent ég az összes papírpénzed? :)

2023. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
27%

21: Nem csak az elektronikus adatokat semmisítette meg, hanem még a vezetékek is lángoltak.

Minden adatot letöröl egy ekkora napkitörés.

Az tökjó, ha a bankban kamatozik (nem tudom, mióta kamatozik, 5 éve még negatív kamatok voltak), akkor neked egy kicsivel hosszabb számsor fog letörlődni nyomtalanul, mint akinek a tiednél kisebb hozamú vagyonban megmarad.

2023. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

21: Nem kell erről megegyeznünk, te a saját vagyonodért vagy csak felelős, én ugyanúgy a sajátomért.

Ha te úgy érzed, megfelelően döntöttél róla, és jó helyen van, akkor mért foglalkoztat ez a kérdés még azután is ennyire, hogy minden új infóról mindent ki akarsz szedni másból?

Neked is ott a Google, túrd fel, aztán esetleg dönts másképp, ha valami megalapozott ellenérvet találsz.

Ha meg nem érdekel, akkor meg engedd el ezt a témát...

2023. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
22 Ha az összes vezetéket felhyujtja hogy marad meg a papir? Vagy csak fémpénzben tartod az értékeidet?
2023. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

"Minden adatot letöröl egy ekkora napkitörés."

"21: Nem csak az elektronikus adatokat semmisítette meg, hanem még a vezetékek is lángoltak."


Hát te nem igazán vagy tisztában azzal, hogy működik a 21. században az IT, ugye? :D

Egy ilyen napkitörés esetén nem az lenne a legnagyobb bajod, hogy nem maradt pénzed, hanem hogy meghaltál. :)

Nem, nem fognak egy napkitörés miatt törlődni az adatokat, nem Pistike otthoni PC-jén tárolnak manapság semmit. :)


"Ha te úgy érzed, megfelelően döntöttél róla, és jó helyen van, akkor mért foglalkoztat ez a kérdés még azután is ennyire, hogy minden új infóról mindent ki akarsz szedni másból?"


Tehát felhozol valamit, amire én visszakérdezek, de utána már inkább én b..sszam meg. Nekem inkább úgy tűnik, hogy halvány lila fingod sincs, hogy miről beszélsz, ami nem túl meggyőző. Így elég nehéz bárkit is meggyőzni, mi a francnak jársz erre az oldalra? Haszontalan válaszokat szeretsz adni?

2023. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy a magyar ostoba és lusta az ésszerű bankoláshoz, túl kényelmes, és ezért szemtelenedtek el itthon ennyire a bankok, nincs versenyhelyzet közöttük. A kormány meg csak rontott a helyzeten, ugyanis a bankokra rakott terhet azok az ügyfelekre terhelik tovább. Nem csoda, hogy a magyar bankrendszer az egyik legdrágább és legtisztességtelenebb egész Európában. És ezek miatt szív az is, aki szeretné biztonságban tudni a megtakarítását.
2023. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"Így elég nehéz bárkit is meggyőzni, mi a francnak jársz erre az oldalra?"


Soha senkit nem akartam meggyőzni semmiről.

Te azért jársz ide, hogy embereket meggyőzz? Akkor inkább ne beszélgessünk, köszi.


Én teljesen más céllal beszélgetek.

Én azt hittem, ha valaki kérdez valamit, őszintén kiváncsi valamire, és információt szeretne KAPNI.

Én ha kérdezek, mindig emiatt kérdezek.

És ha válaszolok, akkor azt hiszem, azért válaszolok, hogy megtudhassa, amit meg akar tudni.

De amint kiderül, hogy más a célja nála egy beszélgetésnek, abbahagyom.

Itt is azért hagytam abba.

Egyszerűen méltatlan, hogy az ember szenzitív infókat oszt meg, amikhez alapesetben senkinek nem tartozik elszámolással, mit miért csinál úgy, ahogy, és ezt nemhogy nem köszönik meg, hogy felfedte egy titkát, de még el is marasztalják érte. Kösz, nekem ez nem.

2023. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
87%

"Persze hogy lehet, de nagyon eselyesnek tartom hogy se te se o nem ertelmisegi..."


Hát ennek az ég egy adta világon semmi köze ahhoz, hogy valaki értelmiségi vagy sem.


Anyám 76 éves, és van okostelefonja, nekem soha nem volt és nincs is szükségem rá, pedig egy generáció választ el bennünket az én javamra a technikát illetően. Én hozzá képest értelmiséginek számítok, mégis neki van okostelefonja és használja is. Bankszámlája addig volt, amíg a kényszer vitte rá, utána megszüntette. Egyszerűen azért, mert nincs rá szüksége.


Apámnak egyik sem volt, mégis megélt 82 évet.


Férjemnek egyik sincs (okostelefon, bankszámla), mégis eltelnek a napjai értelmes dolgokkal. Nekem pár éve van bankszámlám, mert a munkahely csak arra biztosítja a fizetést. Tehát eddig nekem sem volt. Ha ez a munkahelyem megszűnik és a másiknál nem kérik, akkor én is megszüntetem a bankszámlámat, valójában nincs rá szükségem.


Nem egyszer volt, hogy a boltban elővettem a nyomógombos telefonomat, rácsodálkoztak, aztán sorra kerültek elő az eladók között is a nyomógombos telefonok. Én azt látom, mintha ez valami szégyen lenne, azért nem jönnek szembe, pedig soknak még mindig ilyen tapul a táskájában. Én nem szégyellem, nincs miért. 16 éves, és még mindig teszi a dolgát. Egy okostelefon árából inkább mentem a családdal moziba, állatkertbe, koncertekre. Többet értem vele.


Az kizárólag a társadalom elvárása, hogy mindenki pöpec legyen a legújabb trendi szerint. Így van ez a technikai fejlődéssel is. Ha nincs műkörmöd, vagy szájfeltöltésed, már nem is vagy nő? Én nem óhajtok megfelelni minden társadalmi elvárásnak. Hiányzik belőlem a "csordaszellem", de én nagyon jól érzem így is magam. Ugye nem baj? :)


Mindenki élje úgy az életét, ahogy neki megfelel. Marha fárasztó állandóan azon dolgozni, hogy másoknak felelj meg!

2023. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
70%

Az okostelefont nem tudom hogy sikerült idekeverni, nagyjából semmi köze sincs a kérdéshez.


Azonban komolyan lenne egy nagyon frankó kérdésem. Mégis mit csináltok a félretett pénzetekkel? Az olyan tartalékkal, amit nem fektettek be, hanem likvid vagyonként tekintetek rá? Értem én, hogy szerinted jó dolog a boltban készpénzzel szüttyögni, de ugye nem otthon a párnacihában tartasz több százezer vagy millió forintot?

Nekem erre-arra van befektetve 30 pár millióm (lakásra gyűjtök), meg a banki folyószámlámon is van legalább pár százezer, vagy 1-2 millió, persze tartok némi készpénzt is, de maximum pár tízezer forintot.

Én biztos nem mernék otthon a szekrénybe dugdosva tartani ennyi pénzt. Mi lesz ha betörnek? Vagy ha leég a ház?

Vagy ha ne adj isten, mi van ha valaki idős és azt is elfelejti, hogy hová dugta? (Már volt a baráti körben olyan, hogy idős szülő dolgai között nagyobb mennyiségű készpénzt találtak, amiről már az elhunyt sem tudott halála előtt, de az örökösök sem, mákjuk volt hogy végignézték a könyveket...)

2023. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
54%

"Az okostelefont nem tudom hogy sikerült idekeverni,"

Gondolom úgy, hogy sokan azon keresztül bankolnak, nem szüttyögnek bankkártyával.


"Mégis mit csináltok a félretett pénzetekkel? Az olyan tartalékkal, amit nem fektettek be, hanem likvid vagyonként tekintetek rá? "

Szerinted mindenkinek van ilyen? Félretett pénze? Ha meg van, akkor ott tartja, ahol akarja. Ahogy mondtad: párnacihában, vagy valahol máshol. Szerinted régen hol tartották a vagyont szintén azok, akiknek akkor sem volt bankszámlájuk? Talán még bankba sem jártak soha életükben.


Egyébként jut eszembe, hogy annak idején nem kellett bankszámlát nyitni ahhoz, hogy a pénzed bankban tartsd. Betétkönyvben helyezted el, ami kamatozott, aztán kész. Még csak a nevedet sem kérdezték meg hozzá.

2023. okt. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!