Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg lehet Bank nélkül...

Tényleg lehet Bank nélkül élni a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, akivel már jópáréve együtt dolgozok, de párhete tudtam meg róla, soha nem volt semmilyen Banknál.

Nincsen bankszámlája, se kártyája. Állítása szerint nem lesz soha, amíg nem kötelezik rá. 35 évesen aszt a szigorú elvet vallja, hogy a Bankokban nem lehet megbízni. A fizetését világéletében készpénzben kapta.

Érdekesen hallgattam a mondókáját a pénzzel és bankokkal kapcsolatban, voltak pontok ahol egyet is értettem vele meg nem is, de mindenesetre elgondolkodtató volt.



#bank nélkül élni
2023. aug. 13. 00:02
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

2: Igazad van, mi is nyitottunk egy számlát lakáseladáshoz.

5-6 hónapon belül azt a bevételt elhelyeztük számlán kívül és a számlát megszüntettük.

2023. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
2: * viszont ilyen dolgokhoz egy családban elég egy számla, akár 5 embernek egy.
2023. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%

2: Nekem egy része aranyban van.

Abból úgy tudnék venni lakást, hogy 1 perc alatt el tudom adni online az aranyat és megadni a számlaszámot, hova utalják (költségmentesen) a vételárát.

Míg ha saját bankszámláról utalom, az kb. 1-1,8%-os költség, tehát 300 000 - 550 000 Ft-ba kerülne az utalás körülbelül. Az éves számlaköltség meg évi 25 000 Ft-nál indul nagyjából, ugye.

És akkor ez csak a költség része.

2023. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
61%

#15 Azért ez így ebben a formában nem igaz. Ennyire nem drága.

OTP "HIRDETMÉNY a Lakossági fizetési számlák (bankszámlák) kamatairól és díjairól"


Eseti átutalási megbízás elektronikus úton, bankon belül, nem saját számlák között: 0,3% (min. 212 Ft/ max. 6 765 Ft)


Eseti átutalási megbízás elektronikus úton, bankon kívül belföldre forintban: 0,35% (min. 344 Ft/ max. 7 978 Ft)


Forrás:

[link]

2023. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
58%
Persze hogy lehet, de nagyon eselyesnek tartom hogy se te se o nem ertelmisegi...
2023. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

16: Akkor a KP-fevétellel kevertem. Hiába, nem bankolok, mondtam.:)

Mikor lakást vettünk, bementünk megkérdezni, és akkor mondtak 10 évvel ezelőtt többszázezres összeget, az átutalásra. Ez volt az utolsó emlékem erről a témáról.

2023. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Hát igen. A KP felvétnek borsos ára van. De részemről az is érthető.

A készpénzlogisztika drága. Ezért nem veszem fel KP-t :D


Utalom, befektetem, vásárolok belőle.

2023. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"Abból úgy tudnék venni lakást, hogy 1 perc alatt el tudom adni online az aranyat és megadni a számlaszámot, hova utalják (költségmentesen) a vételárát."


Má' bocsáss meg, de te is aranyban inflálod a pénzedet a francba, és mindenféle online kereskedőkben vakon megbízol, de egy sz..rrá szabályozott bankban, külön felügyeletekkel pedig nem? :)

2023. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
60%

20:


Te tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy aki nem bankol, az azért nem bankol, mert nem bízik a bankokban.

Kb. 12 teljesen másik oka van.

Itt van közülük egy:

Google: Carrington-esemény.

2023. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Hintalow ***** válasza:

Meg lehet, bár ez általában azzal korrelál, ha minèl kevesebb vágya/igènye van az embernek, minèl egyszerűbb èletet èl, annál könnyebb.

Valszeg èn is meg tudnám oldani, ha mondjuk nem lennènek hobbijaim, amihez angliából, amerikából japánból stb. vásárlok dolgokat, nem járnèk olyan helyekre mint fesztiválok, strandok ahol már gyak. csak elektronikus fizetèsi lehetősègek vannak, vagy èppen a barátaimmal való lazulás helyett munka után a postára rohangálnèk csekkeket befizetni.

Jó persze akkor munkám sem lenne, mert a bankszektorban dolgozom 😁

Szóval lehet, de inkább kistelepülèseken ès "nem túl nagyvilági/bonyolúlt" èletet èlők között jellemző jelensèg.

2023. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!