Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg lehet Bank nélkül...

Tényleg lehet Bank nélkül élni a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, akivel már jópáréve együtt dolgozok, de párhete tudtam meg róla, soha nem volt semmilyen Banknál.

Nincsen bankszámlája, se kártyája. Állítása szerint nem lesz soha, amíg nem kötelezik rá. 35 évesen aszt a szigorú elvet vallja, hogy a Bankokban nem lehet megbízni. A fizetését világéletében készpénzben kapta.

Érdekesen hallgattam a mondókáját a pénzzel és bankokkal kapcsolatban, voltak pontok ahol egyet is értettem vele meg nem is, de mindenesetre elgondolkodtató volt.



#bank nélkül élni
2023. aug. 13. 00:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%
Én is ismerek ilyet, valahogy megoldják ezek szerint. Én képtelen lennék rá.
2023. aug. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%

Miért ne lehetne? Technikailag a hétköznapokat simán meg lehet bankok nélkül oldani, főleg ha az ember ettől még nem veti el a többi pénzügyi szolgáltatót. Ha azokról is lemond, akkor viszont - nagyon nagy bevétel híján - nem lehet egyről a kettőre jutni.

Tegyük fel, hogy szeretne elköltözni édes anyukájától és nem hullik az ölébe egy örökölt ingatlan. Magyarul 20-30-40-50 milliót kéne összeszednie. Ezt ő komolyan otthon fogja dugdosni évekig vagy évtizedekig egy párnacihába? Lakáshitelt ugye nem vehet fel, mert hát azt is csak banktól kapna. Szóval akkor ő majd beballag 40 évesen, az 50x szétinflált pénzével és leszámolja ezresekben a 30 millát, vagy mi lesz? :)

2023. aug. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
51%

Az államban sem lehet megbízni, mégis mindenkinek van személyi igazolványa.

Én pl. a szupermarketekben sem bízom különösebben, mégis vásárolok náluk, nem megyek a piacra személyesen a termelőtől venni tejet, hogy aztán magam gyúrjam meg belőle a sajtot meg én csináljam a szalámit az otthon vágott állatból.

A közlekedési infrastruktúrába meg aztán végképp alacsony az emberek bizalma, hogy most késik-e az a vonat vagy sem (általában igen), mégis vesznek rá egy csomóan jegyet.


A legtöbb ember nem azért megy bankba, mert olyan rohadtul nagyon bizalma lenne a pénzügyi világgal szemben, hanem mert szüksége van egy számlaszámra meg fizetési szolgáltatásra. Ezt a bank sokkal olcsóbban nyújtja, mint ha te vennél otthonra magadnak egy baromi nagy széfet vagy Western Unionnal akarnál pénzt küldözgetni.

2023. aug. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
38%
A csekkeket hogy fizeti be? Ezek szerint a postá-ban megbízik?
2023. aug. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
67 éves a nyugdíjas szomszédom. Neki sosem volt bankszámlája és bankkártyája. Meg okostelefonja sincs. Mindent készpénzzel intéz. A nyugdíját a postás hozza.
2023. aug. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%
Vidéken, kis falvakban, főleg idősek közt nem is olyan ritka ez.
2023. aug. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
68%
Nekem több előnyt nyújt egy banki szolgáltatás, mint hátrányt. Így én használom, de egyébként is affelé megyünk, hogy egyre nehezebb lesz kihagyni ezt a mindennapokból.
2023. aug. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
82%

48 vagyok és csak egy deviza számlám van amiről nem fizetek semmit.

Hogyne lehetne megélni a készpénzt még elfogadják.

2023. aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
83%
Lehetni lehet, mint a mellékelt ábra is mutatja, hogy mennyire nagy baromság, azt inkább hagyjuk
2023. aug. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Én nem bankolok.
2023. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!