Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Át lehet iratni hitelt más...

Át lehet iratni hitelt más nevére ,ha ő maga vállaj át?

Figyelt kérdés

Röviden,tömören annyi a helyzet,hogy exem rávett,hogy vegyek fel neki hitelt,aztán elhagyott. Most,a nyakamon maradt a hitel,úgy hogy én nem is akartam,és nem is én költöttem a pénzből.Én csak fizetem..


Ha valahogy el tudom érni,hogy magára vállalja akkor van lehetőség rá,hogy átirják a nevére?



Válaszokat előre köszönöm,negatív beszólogatásra meg semmi szükségem.ez egy nagyon nagy csalódás volt nekem,és épp eleget szívok az egész miatt


2023. márc. 18. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
56%
Ha a 14 éves kisliba felnyomja akkor igenis gázba lessz a csóka XD
2023. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
56%

Beleegyezési kórhatár nem semlegesíti egy kiskorú manipulálását


"Pénzt,és képrket kéreget tőle is"


Ha erre van bizonyíték akkor sorry de az erős dolog

2023. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

Jézusom mindenki okoskodik kötekszik, de figyelte azt bárki ,hogy mi is történt?????!!!!.


Embereeek egy érzelmi manipulátorrol van szó! Ez a pali abból él,hogy rámegy fiatal,naív szeretetéhes,lányokra ,aztán lehuzza őket.Ez olyan mintha betörnék egy demens nagyihoz,és beadnám hogy a lánya vagyok..a mama meg elhiszi,és önként adja oda a cuccait. Baszus nem védeni kell az ilyet ,meg az áldozatok torkának esni, hanem mindentis megkell tenni ellenük.Az efféle fickók színte bárkiből kihúznak bármit nagyon veszélyesek. :/

2023. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
Azért nem kell mindent elhinni amit a kérdező ír. Egy sértett lányról beszélünk. Hallott valamit az exéről. Nem biztos (sőt), hogy legalább a fele igaz. 14 éves kislány mégis miből adna pénzt neki?
2023. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, hogy ez történt. Akik itt gúnyolódnak, azok még életükben nem találkoztak nárcisztikus manipulátorral vagy legalábbis elég kis időre ahhoz, hogy nem lett belőle káruk (nem csak anyagira gondolok) - mert felismerni elég nehéz/lehetetlen az ilyen embert, hacsak nem ásta bele valaki magát a témába.


Kedves kérdező, nagy valószínűséggel ezzel már nem tudsz mit kezdeni, minél előbb beletörődsz, annál kisebb lesz a csalódás.

Egy dolog vigasztaljon: szívességet tett neked azzal, hogy lelépett. Ha együtt maradtok, pokollá teszi az egész életedet, tönkretesz - és lehet, hogy csak később jössz rá.

Nekem az apám volt ilyen, egy csodálatos, sármos ember, akit egész életemben imádtam. Tönkretette az anyám életét (pl. ő is több hitelt vett fel helyette), csak mondjuk apám hivatalosan sose lépett le egészen 60 éves koráig, viszont mindig annyi nővel volt, amennyivel épp akart. Kívülről mindenkinek úgy tűnt, hogy az ideális család vagyunk, boldog szülők, 2 boldog gyerek. Kívülről még gazdagnak is látszottunk, apámnak mindig több vállalkozása/üzlete stb. volt. A pénzt viszont elverte nőkre/italra/haverokra, aztán ment kölcsönkérni a szüleitől (is).

3 éve meghalt, és úgy érzem sosem fogom tudni megoldani a lezáratlan érzelmi dolgokat, illetve még mindig nehéz elhinnem és elfogadnom, hogy nem volt jó ember. Az egész családot egész életünkre megváltoztatta, ebben nőttünk fel, pszichikailag nem tett jót.


Most még nem értékeled úgy, mert probléma, de hidd el, nagy szerencséd van, hogy már nincsen veled - és talán ha belefutsz még egy ilyenbe, már könnyebben felismered.

2023. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Megnyugodhattok.

Azóta már el van intézve.Kapott egy feljelentést.Hitelezési csalásnak minősűlt.


Leültették,amit meg rám tett adósságot,azt rólam leszedték,és most törleszti a szabadságával.


Szomorú,hogy az ügyvéd elmondta,hogy sok ilyen eset van és az emberek nem mernek tenni smemit pont azért,mert hozzá nem értő emberek okoskodnak bele,és veszik el azt,hogy lépni merjen az áldozat.


Eppen ezért írtam most le a végeredményt.Ha más is beleesik ebbe,merjen lépni,mert megéri.

2023. máj. 7. 16:21
 37/63 A kérdező kommentje:

Utólag: a 14 éves lány lopott a szüleitől.Amikor meg kimentek nyomozni megijedt,és vallot.

Ennyi erről a sok rosszindulatról.

2023. máj. 7. 16:23
 38/63 A kérdező kommentje:

Ja.és persze a hitelezési csalás mellett rengeteg dolgot találtak a telefonjába. Vádat kapott pedofília miatt is,és mint kiderűlt a vallomásokból erőszakot is követett el,+ idős öntudatlan emberektől is nem egyszer vitt el kisebb értekű holmikat.


Csak egy feljelentés kellett valakitől,hogy ezek mind mind kiderűljenek.

A 14 éves lányt a vallomás után fenyegette.


Ha nekem fizette volna a penzt amivel megkárosított akkor is leültették volna.


Direkt kértem,hogy ne legyen negativitás,mert én igy vagy úgy de ezt el fogom intézni.

1 kérdést tettem fel. Át lehet iratni a nevére ha ráveszem? Vagy sem.. mert akkor igazaból jobban járt volna ,meg nem lett volna ekkora tortúra.

Miután látta,hogy bajban van,átakarta a nevére kérni a hitelt,de feljelentés után már nem lehet visszavonni a jelentést.Ugyhogy ez végig ment.

Én csak egy "2. Esélyt" kínáltam neki,hogy ha most a nevére veszi,akkor megegyeztünk és vége.

Ő ezt választotta ,mert nem hitte,hogy megteszem.

A negatív hozzászólások helyett,egyszerűbb lett volna válaszolni egy igennel,vagy egy sztem nemmel,mivel itt valószínüleg a 90% nem ügyvéd,hogy megmondja,hogy valóban mit lehet ezzel kezdeni törvényileg.

2023. máj. 7. 16:30
 39/63 anonim ***** válasza:

De buta vagy. Ha egy kicsi eszed lenne tudnád, hogy most árultad el, hogy kamu az egész. Egy ilyen jogi ügy nem megy le egy hónap alatt életem. Általában 1 év alatt sem.

1 hónap alatt a vádemelésig nem jutnak el.

2023. máj. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:
De lemegy mert mint írtam emelett volt már folyamatban ügye
2023. máj. 8. 08:02
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!