Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Át lehet iratni hitelt más...

Át lehet iratni hitelt más nevére ,ha ő maga vállaj át?

Figyelt kérdés

Röviden,tömören annyi a helyzet,hogy exem rávett,hogy vegyek fel neki hitelt,aztán elhagyott. Most,a nyakamon maradt a hitel,úgy hogy én nem is akartam,és nem is én költöttem a pénzből.Én csak fizetem..


Ha valahogy el tudom érni,hogy magára vállalja akkor van lehetőség rá,hogy átirják a nevére?



Válaszokat előre köszönöm,negatív beszólogatásra meg semmi szükségem.ez egy nagyon nagy csalódás volt nekem,és épp eleget szívok az egész miatt


2023. márc. 18. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy a történet, ettöl a hitelt te vetted fel, neked kell kifizetni.

Neki meg nem kell semmit "bevallani", mert nincs mit, nem tett semmi törvénytelen dolgot.

2023. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

De ha önszámtából megy oda és vállalja át az lehetséges.

Csak a feltételekre voltam kíváncsi

2023. márc. 19. 08:38
 13/63 anonim ***** válasza:
100%

NEM, nem lehetséges!

A hitelfelvétel egy szerzödés, amit TE kötöttél a bankkal, ez rád nézve kötelezö. Az nem lehetséges, hogy a szerzödést megszüntetik és más lesz kötelezve fizetni.

Amire te gondolsz, az akkor müködhetne, ha két adós van, és ott vállalja át az egyik, a teljes hitelt, de ennek is komoly feltételei vannak a bank részéröl.

Adott esetben vehetne fel ö IS hitelt, de ettöl te nem akpod vissza a pénzedet.

De mindettöl eltekintve, a bank nem köteles mindenkinek adni hitelt, aki nem kellöen hitelképes, az nem kap, akármennyire is akarná.


Szóval ezt jobb, ha elfogadod, hoyg ezt elbuktad a saját hülyeséged miatt.

2023. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

Kiakartam hagyni a story leírását de látom jobb leírni csakhogy tiszta legyen.


Azzal indúlt,hogy már 3 év után, megkérte a kezem.

Hozott gyűrűt, stb.

Nyilván,igent mondtam.

Elkezdtük tervezni az összeköltözést,és esetleg ,a babát.

Mondta,hogy hagyjam ott a munkám,keressek újat,mert emelett nem lesz sose semmink.Megtettem,pedig éltem haltam a munkámért. Aztán eltelt megint 1 év. Mondta,hogy megkéne akkor házasodni , megszervezi, meg kinézett egy házat. Nagyon olcsó. Kicsi is,meg nem túl mofern, de nekünk,és egy babának szuper. Na mondom hurrá. Mi kéne hozzá?

Erre mondta ,hogy pénz. De intézi.Majd közölte,hogy nem vehet fel hitelt még 1 évig,éshogy így elmegy a ház. Utána arra jutottunk,hogy én bele tudom adni a ház felét de neki nem megy. Szóval ém vegyek fel neki hitelt, ő meg akkor fizeti azt. Ez így is lett. Persze úgy,hogy a ház akkor az en nevemre kerűljön. Rábólintott. Aztán meglett a pénz,ő meg fogta ,és megvette a házat a nevére amiért számon is kértem. Azt mondta ,hogy átlesz írva a nevemre ,de ezt intézni akarta mihamarabb. Lenyugodtam és ment minden tovább. Semmi nem történt. Elkeztük berendezni a házat. Jött az első törlesztő amit még visszaadott. Utána jött a kövi dolog, az ,hogy összejött a baba. Felhívtam,hogy na haladjunk a felújítással,mert úgy néz ki, sikerűlt. Átjött, majd nekiállt az új házat kifesteni. A baba szobát. Örült neki. Azt mondta,hogy szerencsés,hogy velem van. Aztán hazament,és ennyi.. többé nem jött vissza. Másnap reggel már nem írt. Kérdeztem is mi a baj,amitől ideges lett ,és elkezdett szídni ,hogy hisztizek,mert fáradt és elfelejtett írni. Szedjem össze magam,meg töröljem le faceról a kurvás képeimet ( haskilógó pólóban voltam 800 fokban nyáron )

Na ez volt az első ,hogy ilyet mondott. Sírni kezdzem,mert alapból érzékeny vagyok és kiskorom óta szeretethiánnyal küzdök. Akkor már azért id leugatott. Nem kerestem utána ,vártam hogy lenyugodjon. De eltelt mégegy hónap. Jött a törlesztő. Ő meg ugyanolyan bunkó ,és lekezelő volt onnantól kezdve. Sokat sztresszeltem miatta és a baba meghalt.Én kiakadtam. Ő nem. Majd feltűnt,hogy leszedte a közös képeinket,és hogy jegyesek vagyunk.

Azonnal hívtam,hogy hahooo ez most így mi?

Erre ő : mindenen hisztizel, meg állandóan számon kérsz ugyhogy levettem büntiből. Majd visszarakom ha kiérdemled.


Ezen persze jobban kiakadtam. Kiabáltam vele h fizesse a törlesztőt és azonnal mondja el mi baja. De csak rámnyomta a telefont. Talalkozni se találkozott velem azóta. Aztán nővérétől tudtam meg,hogy összejött már egy ideje egy 14 éves kiscsajjal. ( 27 a srác )

Felhivtam újra,hogy miért meg mivan. Else akartam hinni. Aztan közőlte,hogy igen, igaz,és hogy nem bánt meg semmit, meg az ém hibam az egész. Itt megprobáltam öngyilkos lenni. Bezártak 2 hétre a zárt osztályra. Kijöttem és ő élte az életét a lánnyal. Én meg azóta szívok. Lépni se tudtam,mert kisebb tarumaként érz ez az egész. Most kezdek csak gyógyúlni, és nem akarom hagyni,hogy így megussza az egészet.

2023. márc. 19. 09:10
 15/63 anonim ***** válasza:
Figyelj hülye voltál ez van. Most fizeted a tanuló pénzt. Mást nem tudsz csinálni. Vagy kifizeti neked a hitelt vagy nem. Átvállalás nincs. Kicsit is gondolkodó ember nem vesz fel így hitelt.
2023. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

Felhívtam a bankot. Lehetséges jogi uton átteni rá.


Annyi,hogy tortúra,meg kell egy ügyvéd. De megéri.

Es nem. Pénzem kell vissza,hanem h9gy az fizessen,ki ezt akarta!.


Ami igazából lehetséges, csak kelp ügyvéd, és szintén utana kell néznem,kivel járok jól.

2023. márc. 19. 12:39
 17/63 A kérdező kommentje:

Vagy h kiakarom kerűlni a jogi utat,akkor elvileg úgy lehet ha ő maga megy be,és átkéri a hitelt a nevére. Ha hitelképes,akk új hitelként elbírálják a nevére.


Ha nem hitelképes, akkor meg polgárjogira kell vinni ,mert érzelmi manipulációval szedte ki a pénzt másból.


Nem is értem miért nem a bankot hívtam elsőnek. Na mindegy.


Köszönöm a normalisabb infókat :)


A polgárjogi út már megint új kérdés,de ott már inkább ügyvéd.


Amit akartam ezzel kapcs. Lényegében megtudtam.

2023. márc. 19. 12:44
 18/63 A kérdező kommentje:
Ennyire kíváncsi voltam,mert pl hitelt egyik bankból a másikba is átlehetett vinni. Ugynez a folyamat kb. De valószínuleg igyis úgyis a nehezebb úton kell menni
2023. márc. 19. 12:49
 19/63 A kérdező kommentje:

Megoldás lesz ígyis úgyis.

Mert vagy velem beszéli meg és elintézzük viszonylag " normalisan" vaagy ő 27 évesen. 14 évessel jár. Szülők tudta nélkűl. Ha minden kötél szalad,akkpr sajnos ez az út lesz.

Most csak megnéztem mik a lehetőségek arra,hogy elintézzük normálisan. Ha nincs rá mód ,akkor van még jópár út egyelőre.

2023. márc. 19. 12:59
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

Naiv vagy. Átvágtak mint szart a palánkon. Felvetted a hitelt és odadtad a párodnak mindenféle bizonyíték nélkül. Ebből a párod a saját nevére vette meg az ingatlant. Ha beszélsz egy ügyvéddel akkor simán elmagyarázza hogy jogilag a párodé a lakás és tiéd a hitel.


Te megpróbálod zsarolni a párodat hogy egy 14 évesek van együtt amit bizonyítani nem tudsz és fogalmad sincs mi az a beleegyezési korhatár. Ezzel nem tudsz majd zsarolni.

2023. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!