Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Át lehet iratni hitelt más...

Át lehet iratni hitelt más nevére ,ha ő maga vállaj át?

Figyelt kérdés

Röviden,tömören annyi a helyzet,hogy exem rávett,hogy vegyek fel neki hitelt,aztán elhagyott. Most,a nyakamon maradt a hitel,úgy hogy én nem is akartam,és nem is én költöttem a pénzből.Én csak fizetem..


Ha valahogy el tudom érni,hogy magára vállalja akkor van lehetőség rá,hogy átirják a nevére?



Válaszokat előre köszönöm,negatív beszólogatásra meg semmi szükségem.ez egy nagyon nagy csalódás volt nekem,és épp eleget szívok az egész miatt


2023. márc. 18. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
86%
Igen, létezik hitelátvállalás, de ha eddig nem zavarta, hogy te fizetsz helyette, ezután sem fogja :(
2023. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehet átvállani, ha az illetö akarja és ha a bank szerint kellöen hitelképes. Az elsöt hülye lenne megtenni, ha te fizetsz helyette, neki meg ott a pénz, a második meg eleve valószínütlen, mert akkor nem neked kellett volna felvenni a pénzt, ö is kapott volna hitelt.

Amit tehetsz, ha lejárt a hitel, megpróbálhatsz polgári pert indítani ellene, de nem sok esélyed van sikerre, mert önként vettél fel kölcsönt, az lényegtelen, ki költötte el a pénzt.

2023. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
93%

Nincs olyan, hogy hitelátvállalás, főleg, hogy kb. 10 évvel ezelőtt eléggé megszigorították a lakossági hitelezési feltételeket. Sejtem, az előző két hozzászóló mire gondol, de azt bankos nyelven másképpen hívják. Csak akkor éri meg, ha a régi konstrukció annyira jó, hogy most már nem lehet újra olyat igényelni pl. a kamatozás miatt, ezt meg tudod érdeklődni annál a banknál, ahol felvetted, partnerek -e benne, csinálnak -e ilyen típusú szerződésmódosítást.


Ha a volt párod kért meg, hogy vegyél fel helyette hitelt, valószínű azért kért meg erre, mert ő maga nem volt hitelképes. Lehet, most se az, szerintem nem fog belemenni, ha eddig se tette. Ha vissza akarod kapni a pénzed, akkor egyezz meg a volt pároddal, havonta vállaljon ő is valamennyi törlesztőrészletet, vagy fizessen ki kp-ban, esetleg vegyen fel ő hitelt, amiből kinullázza a tiédet.


Valószínű egy életre megtanultad, hogy másnak nem veszel fel hitelt.

2023. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de az exed hülye lesz átvállalni. Talált egy bolondot aki aláírt mindent és még a hiteleket is fizeti.


Ennyit a pénzügyi tudatosságról.


Off: nekem is veszel fel hitelt és fizeted?

2023. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
14%
Nincs hitelátvállalás. Legalább egy eredeti adósnak a kötelemben kell maradnia módosítás után is.
2023. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

#4 nem nem adom és marhára nem vicces! Nekem célom volt vele. Vele akartam élni.Érzelmi alapon elcsalta a pénzt



Ahhoz hogy átválalja a hitelt arra nekem megvan a módszerem.hogy önként akarja.

Van az a dolog amiért inkább bevalja ezen nem kell aggódni.

2023. márc. 18. 22:35
 7/63 anonim ***** válasza:
87%

De a bank nem fogja engedni és arra módszered sincs.

És egyébként mit kell bevallania és kinek?

A hitelt te vetted fel, neked kell visszafizetni.

2023. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
61%

"nem nem adom és marhára nem vicces! Nekem célom volt vele. Vele akartam élni.Érzelmi alapon elcsalta a pénzt"


Így van, ez egyáltalán nem vicces. Tud az ember annyira szerelmes lenni és hinni a másikban, hogy belefusson egy ilyen kelepcébe. Ez sosem lehet gúny tárgya.


Aki tud, segítsen neki, ne pedig kritizálja a kérdezőt. Köszi.

2023. márc. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
79%

"Így van, ez egyáltalán nem vicces. Tud az ember annyira szerelmes lenni és hinni a másikban, hogy belefusson egy ilyen kelepcébe. Ez sosem lehet gúny tárgya."


Nem bele rúgni akarok a kérdezőbe, mert nyilván nem ismerem a történetét. De ez nem a szerelmen múlik, ne keverjük ide. Ez a tudatosság teljes hiánya a szerelmi életben és a pénzügyekben is, plusz naivitás. Elképzelni nem tudom, hogy olyannal kezdjek komolyabb kapcsolatot aki egy ilyen esetben nem ő maga akarná megoldani a helyzetet. Nem hogy még ki tudja milyen cselekkel kell rávenni hogy fizessen. Sajnálom hogy így alakult neki de teljesen jogosak a kommentek. Biztos szar olvasni, de ez ilyen, tanulni kell belőle

2023. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

De ,sajna a suerelmen múlik ! .

Én vele akartam élni, már babát terveztünk,és egyáltalán nem gondoltam,hogy ki fogja ezt használni. Mindem úgy tűnt,hogy rendben van. Ugyhogy de.

Más embernek 100 ft nem adnék kölcsön. Vele viszont jövőt terveztem,és úgy jöhetett volna össze,ha én felveszem a hitelt neki, mert ő akarta, csak akkor még nem volt hitelképes ,és utána fizette volna.mert ő szorúlt rá. Ha nem hagy el,boldogan élnénk ,de nem így lett. Ez csakis az érzelem volt.


Es h mit akarok átválaltatni? Hat a hitelt. Mert elméletben lehet olyan.Kolleganőm mondta hogy ő is átvette annó x,y rokonától vagy tudja a tök kitől. Csak azérz érdekel a dolog,mert pontosan akarom tudni mi kell hozzá.

Főleg,hogy érzelmi alapon csalt ki hitelt

Azt igérte összeköltözünk,meg szeret szb csak azért,hogy pénhez jusson. Ezt hívják csalásnak.

Jósokat is nem egyszer jelentettek fel,mert pénzt húztak ki azokból akik kétségbe voltak esve. Erre is biztos van valami.

2023. márc. 19. 08:11
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!