Tényleg ilyen sokan nem ünneplik a húsvétot? Miért nem ünneplik, akik nem ünneplik?
Itt olvastam egy csomó válaszolótól, hogy számára ez a "hosszú hétvége ünnepe", vagy csak örül, hogy nem kell dolgozni, vagy pont ugyanolyan nap számára, mint a többi, sőt zavarja, hogy zárva van minden, esetleg elmegy egyet kirándulni stb.
Nem gondoltam volna, hogy ennyi ember van, akinek ez nem jelent semmit, se kulturálisan, se családiasan, se vallásilag, se néphagyományosan, se sehogy.
Lehet, hogy mi vagyunk a konzervatív, mélyen vallásos, turbó maradi család, de nálunk kiskoromtól fogva nagy ünnep volt, mindig otthon, a családdal töltöttük, mindig voltak ünnepi ételek, mindig voltak ünnepi programok, egymás megajándékozása stb.
Persze én megértem, ha valaki egyszerűen nem bírja befogadni, nekem például a végtelen világnap és modern ünnep nem jelent semmit, illetve az ünnepek és hasonló jelesebb alkalmak fogyasztói felkapásától van hányingerem. Ahány ház, annyi szokás. Csak nekem kicsit fura.
Tényleg ennyien nem tartják? Akik nem tartják, miért nem szokták?
Amúgy a húsvétot egyszerűen nem is lehet ünnepelni! Annak legalábbis, aki nem templombajáró. Mégis hogyan lehetne, ha nincs gyerek? Elképzelni sem tudom. Most az, hogy valaki eszik sonkát, az nem ünneplés. Csak mert összejön a család, már akinél, meg esznek sonkát, ettől még nem lesz ünnep. Más hétvégéken is összejön a család, meg esznek. Akár sonkát is.
Vagy attól lenne ünnep, hogy csokinyulat adnak egymásnak?
#31.
Karácsonykor is hasonló dolgok történnek, sok háznál. A vallásos embereknél csak annyival egészül ki, hogy elmennek az éjféli misére, vagy húsvét esetén a vigíliára.
Az ünnep attól ünnep, hogy az ember azzal tölti az időt, akiket kedvel, legyen az a családja, a barátai, a párja, finomakat eszik, házat díszít, elmélkedik az ünnep tartalmán, pihen, örül az ünnep tartalmának. Mi is megünnepeljük évről évre. Ajándékoztunk, együtt voltunk, ünnepeltünk, ettünk-ittunk, beszélgettünk az ünnep tartalmáról, filmeket néztünk, zenét hallgattunk, készültünk stb. Szerintem egy ünnep egyik leghangulatosabb része, az azt megelőző időszak, annál is az ünnephez legközelebbi rész.
#33.
Pedig sok helyen szokás.
Az általad leírtak alapján, akkor a karácsonyt "sem tudja ünnepelni".
A karácsony a legrosszabb. Kényszerből ajándékozás, idegbaj, takarítás stb.
Ne kezdd a kisjézussal, mert ott hülyét kap az ember h valaki bevette a szentlélektől dolgot..
Na azon mi olyan szép?
Ha valaki ünnep és ok nélkül találkozik, ad az igen, de ebben a formában álszent képmutatás.
#35.
A húsvétnál meg ott a barka. A lakást lehet nagyböjti, az adventihez hasonló díszekkel felöltöztetni stb. Nálunk és az ismerőseinknél szokás volt a húsvéti ajándékozás (Nyugat-Magyarország, bár van bennünk jócskán erdélyi székely, meg felvidéki is). Bekapcsolod az Youtube-ot, már a húsvéti főzős Street Kitchen videóban is ki van díszítve a konyha.
Mondjuk aki nem ünnepli, annak mindegy.
Aki nem vallásos, annak ez tényleg nem olyan nagy dolog. Mondjuk még örülök is neki, hogy legalább nem fogyasztói ünnep, mint a karácsony, a Valentin-nap, meg a többiek.
"Mondjuk még örülök is neki, hogy legalább nem fogyasztói ünnep"
A díszek, csokitojások, apró szirszarok a gyereknek, a tojásvadászat és a tömenytelen mennyiségű zabálás szerinted mi, ha nem a fogyasztás pörgetése?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!