Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Tényleg nagy kérés lenne a...

Tényleg nagy kérés lenne a lányomtól egy 2,5 millió forintos karkötő a 18. születésnapjára?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten kérte, de tudjuk hogy ez tetszik neki a legjobban, már évek óta nézegeti. Egy cartier karkötőről van szó.

Anyagilag úgy állunk, hogy nem mennénk csődbe ha most elkényeztetnék egy picit a 18. Születésnapjára. Hiszen csak egyszer 18 Az ember, és a valódi arany ékszer egy életre szóló ajándék, majd talán sok idő múlva az unokáink kapnák meg. A férjem viszont ellenzi, mert nem akarja ilyenekkel elkényeztetni. Tényleg olyan rossz dolog lenne egy kicsit költekezni, és megvenni azt amire a legjobban vágyik?



jún. 27. 20:14
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
32%

Én meg sok, egyenként többszázezres nice parfümökre vágyom.

Amit csak elfújkálnék, nem adhatnám el ha megszorulnék.

És akkor mi van? Semmi.

jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
73%

Ha nektek belefér akkor nem nagy kérés. De ezt a pénzt lehetne sokkal hasznosabb dolgokra fordítani. Jogsi, autó, egyetem, utazás stb.

Ha ennyire kell neki az az ékszer évek múlva is fog neki kelleni és ha megteheti megveszi magának. Szerintem 18 évesen vannak bizonyos prioritások. Ha 40-50 évesen mindene meg lenne azt mondom, csesszen el rá ennyi pénzt, megteheti. De pont azért, mert 18 1000+1 hasznosabb dologra is lehetne költeni 2,5 millió forintot.

jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy írták: itt a márkanév kerül ennyibe.

Kevesebb pénzért, szintén arany és ennél igényesebb, szebb karkötők is vannak. Én értem amúgy, hogy egy ékszer időtálló. Nekem is van több, valódi arany ékszerem, a családi örökség is.

Itt nem az kerül ennyibe, hogy arany, hanem hülye márkanév. Ami 30-40 év múlva lehet, hogy már semmi nem lesz.


Amúgy egy 18 éves lánynak nem vennék ilyesmit. Előbb tegyen le valamit az asztalra, pl. egy diplomát. Ráadásul az ízlése is változhat bőven. 2-3 év múlva lehet, hogy már nem érdekli.

jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
74%

Azért ha megkapja, akkor érzi magát valakinek, mert olyanja van.

Ez a luxus igénye később sem változik, de hanem jut hozzá, nem telik immár saját forrásból, akkor rosszul érzi magát, hogy miért nem lehet nekem olyanom..

jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Thunderfairy ***** válasza:
74%

Ennyi erővel vehettek neki:


Autó.

Iphone.

Számítógép.

Motor.

Külfőldi nyaralás.

Stb.

jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
24%
#26 Lehet ezek mind vannak már neki, utazást meg kap máskor. Ki tudja?
jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
80%

Egyértelmű, hogy vedd meg neki!

Hiszen 18 éves lesz! Rázzátok a rongyot, talán nem hagyja el.

Jó szerencsét!

jún. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
85%

Nem venném meg, még akkor sem, ha nem okozna problémát. De én ehhez keveset keresek, pedig nagyon jó élet színvonalon elek. Nettó 1 millió körül keresek.

Még akkor is elgondolkodnék, ha hetente többet keresnék 2,5 nél. Főleg azon, hogy mi szüksége van egy 18 éves "gyereknek" egy ilyen értékű karkötőre. Mekkora a valószínűsége, hogy elhagyja? Mekkora a valószínűsége hogy emiatt kirabolják? Nem számszerűsíteni akarom, csak mert idővel elterjed mennyit ér az a kezén, ráadásul az AI funkciós telok kép alapján is megmodják mi az, meg mibe kerül.

Ha pedig idővel a fentiek miatt nem meri hordani, akkor sok értelme nincs.

jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
77%

Én arannyal dolgozom és szerintem jobb befektetés az itt sokat emlegetett autónál, óránál vagy utazásnál (ami nem is befektetés). Viszont ennyi pénzből minimum 70 gramm aranyat lehet venni, viszont kétlem, hogy a szóban forgó karkötő súlya akár csak közelítene ehhez. Illetve én sem 18. születésnapra ajándékoznám hanem inkább egy valós eredmény elérése után, mint például diplomaosztóra amit mások is javasoltak.

Amúgy ha megunja 1 év múlva és elteszi a széfbe akkor sem lesz semmi baja és 20 év múlva az áránál is van megint.

jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
83%
Én azért nem venném meg neki mert félnék hogy elhagyja, vagy ami rosszabb, csillog-villog a csuklóján és egyszer valaki fejbeb@ssza miatta.
jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!