Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Tényleg nagy kérés lenne a...

Tényleg nagy kérés lenne a lányomtól egy 2,5 millió forintos karkötő a 18. születésnapjára?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten kérte, de tudjuk hogy ez tetszik neki a legjobban, már évek óta nézegeti. Egy cartier karkötőről van szó.

Anyagilag úgy állunk, hogy nem mennénk csődbe ha most elkényeztetnék egy picit a 18. Születésnapjára. Hiszen csak egyszer 18 Az ember, és a valódi arany ékszer egy életre szóló ajándék, majd talán sok idő múlva az unokáink kapnák meg. A férjem viszont ellenzi, mert nem akarja ilyenekkel elkényeztetni. Tényleg olyan rossz dolog lenne egy kicsit költekezni, és megvenni azt amire a legjobban vágyik?



jún. 27. 20:14
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Nagyrészt egyet értek azokkal amit írtatok, én azért gondoltam jó ajándéknak, mert én is örököltem értékesebb ékszereket, anyukámtól, nagymamámtól és ezeket különösen jó érzés viselni, úgy érzem hogy ott vannak velem ilyenkor, a lányom is el szokta tőlem “kölcsönözni” de persze csak akkor hagyom, ha együtt csinálunk valamilyen programot. Ő is tudja hogy az ilyen drága ékszerek nem mindennapi viseletre vannak.

És így a felnőtté válás határán jutott az eszembe, hogy egy igazán felnőttes ajándékkal lépném meg.

jún. 27. 20:44
 12/41 anonim ***** válasza:
92%

" a valódi arany ékszer egy életre szóló ajándék"


tévedés.


Jó esetben majd 20-30 év múlva törtaranyként el lehet adni. Nem véletlenül találták ki a divatot meg a marketinget. Ami nem divatos, nem az aktuális divatnak megfelelő, azt a kereskedelem és az emberek leértékelik. De megváltozik az egyéni ízlés és szokás is.

jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
4%
Irigy prolik...
jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
68%

Cartier? Szóval a leányzó példaképei a ner ribik 😁 gratulálok!

Nagyon szép nem márkás aranyékszerek vannak, jóval normálisabb áron. Az arany az arany. Szerintem szánalmas, ha vki ebből is csak márkásat akar.

jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
83%

Itt az érték nagyja a Cartier..

Ha bárki megdolgozik érte és megveszi, nincs semmi kifogásom.

Itt más a helyzet.

jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, ti tudjátok, mennyit tudtok kifizetni, a ti döntésetek, de én nem venném meg neki. Szülinapra túl nagy értékű, szerintem. Meg egyébként is... Akármilyen tehetős is lennék, nekem szerintem mindig volna egy lélektani határ, hogy mennyit adok ékszerre.
jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjuk már ezt az irigyezést meg csórózást. Az embernek szimplán van egy értékrendje, és a többségnek semmi érzelmi kapcsolódása nincs ékszerekhez, ezért feleslegesnek tartja.


A milliárdosok sem vesznek meg minden marhaságot, csak mert futná rá.

jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
94%
Az azért komoly, hogy erre vágyik legjobban.
jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
8%

18.

Hagyjuk már az értékrendet. : D

Ez a vágya, telik rá, befektetés is egyben.

Én is azt mondom, hogy soha nem vennek ennyiért, de soha nem is telne, mert csóró vagyok.

Ha lenne pénzem, akkor egy részét ékszerbe is fektetném.

jún. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
89%

Nálam ez a lélektani határt lépné át, egy órát sem vennék ennyiért, ott is maximum 1.5 millió, nemhogy egy ékszert. Folyamatosan azon aggódnék, minden rendben van-e vele, nem támadták-e meg

Vegyetek neki egy autót esetleg, vagy egy kisebb értékű ékszert a többi rászánt pénzt pedig töltsétek a kártyájára

jún. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!