Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Tényleg nagy kérés lenne a...

Tényleg nagy kérés lenne a lányomtól egy 2,5 millió forintos karkötő a 18. születésnapjára?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten kérte, de tudjuk hogy ez tetszik neki a legjobban, már évek óta nézegeti. Egy cartier karkötőről van szó.

Anyagilag úgy állunk, hogy nem mennénk csődbe ha most elkényeztetnék egy picit a 18. Születésnapjára. Hiszen csak egyszer 18 Az ember, és a valódi arany ékszer egy életre szóló ajándék, majd talán sok idő múlva az unokáink kapnák meg. A férjem viszont ellenzi, mert nem akarja ilyenekkel elkényeztetni. Tényleg olyan rossz dolog lenne egy kicsit költekezni, és megvenni azt amire a legjobban vágyik?



jún. 27. 20:14
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Hát ti tudjátok, hogy anyagilag mi fér bele, de szerintem van egy határ. Születésnapra szerintem túl nagy értékű, ha mindenképp meg akarjátok lepni vele, akkor én várnék egy nagyobb eseményre, mondjuk egy diplomaosztó, amikor letett valami már az asztalra, nemcsak betöltött egy életkort.
jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
80%

Igen, mert arra tanítja a gyerekedet, hogy érdemes egy darab fémért kiadni 2,5 millió forintot. A férjeddel értek egyet. Nem a kívánságai a lényegek egy 18 éves lánynak, hanem hogy hogy lesz életre való. Ha ti nem lesztek, vagy csődbe mentek, értékelni fogja azt is, hogy csak 5 ezerért tud nadrágot venni?

Ha annyira akartok neki valamit venni és meg van a pénz, akkor autó, lakás, élmény?

jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
90%

Ezt egyedül ti tudjátok. Nem mindegy, hogy úgy állsz anyagilag mint Lölő, vagy pedig a 2,5 milliós kiadást megerezne a családi kassza.


De mégha Lölő effektus lenne, akkor is inkább diplomaosztora venném meg neki. Akkor már letettt valamit az asztalra ő is.

jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom elképzelni, hogy arra tanítsam a gyerekem, hogy ilyenre érdemes ennyi pénzt kiadni.
jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem feltétlenül nagy kérés, csak feleslegesnek tartom. Ebből a pénzből inkább vegyetek neki autót, vagy segítsetek neki az önállósodásban. Egy ékszerre ennyit kiadni szerintem pazarlás. Én órákat szoktam venni magamnak, de az 1 milliót nem szoktam átlépni. 2,5 milliós karkötő szerintem nevetséges mert még annyi haszna sincs mint egy órának.
jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
86%

Ennyit nem költenék ékszerre, főleg nem egy 18. születésnapra. Mondjuk én alapból a tárgyi ajándékok helyett az élményt szeretem, ennyiből az egész család el tudna utazni egy nagyon szép helyre, és közös emlék is lesz.


A karkötőt ráadásul el is veszítheti, ellophatják, ahhoz pedig túl drága.

jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
75%

Igen nagy kérés.

Mások nemhogy ajándékot de tortát se kapnak..

jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem vennék neki és nem azért, mert sajnálnám rá a pénzt, hanem mert a karkötő értéke miatt támadhatóvá válna. Vagy pl. csak színházban venné fel?

Ő még házibulikban, fesztiválokon mozog; oda pedig nem jó ötlet magára tenni. Fiatal ő még ehhez.

jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
10%

Itt a csórók úgysem értik.

Jönnek itt, a más tortát sem kap okoskodással.

Sőt, vannak akik meg éheznek. Ez van.

Ha belefér a költségvetésbe, akkor vegyétek meg.

Befektetésnek sem utolsó.

Ismerek olyat aki márkás táskákat vesz ennyiért, aztán ha ráun eladja.

jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
59%

Még egy 25ezres is sok....

Úgyis elhagyná

jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!