Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel magyarázod az ún....

Mivel magyarázod az ún. kísérteties távolhatást?

Figyelt kérdés
Amelynél úgy tűnik, azonnali kapcsolat van két, egymástól bármekkora távolságra lévő részecske között. És ez lehetséges a relativitáselmélet szerint?

2016. okt. 21. 07:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 dq ***** válasza:

#70: „...de még ha meg is engedjük azt, hogy valamiképp mi döntsünk arról, hogy a mérésünk után melyik állapotba kerüljön a mért részrendszerünk, akkor ez esetben meg kellene üzenni a másik félnek, hogy mi már elvégeztük a mérésünket, ami a nála lévő részrendszert is határozott állapotba "ugratta"...”


Amennyire én tudom, a mérés tényét átküldeni se nem szükséges, se nem segít a kommunikációban.

Vagy, melyik protokollra gondolsz?

2018. jún. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 Ez az állítás hamis. ***** válasza:

"Amennyire én tudom, a mérés tényét átküldeni se nem szükséges, se nem segít a kommunikációban.


Vagy, melyik protokollra gondolsz?"


Az általad - az 1. és 2. pontokból - idézett részben konkrétan egyikre sem, mindössze felsoroltam 2 pontba szedve, mi az, ami lehetetlenné teszi, hogy a kvantumkorreláció segítségével fényfeletti sebességgel küldjünk át információt A-ból B-be.


Ennek kapcsán a lényeget az 1. pont tartalmazza. A 2. pont már csak csupán arra a - gyakran elhangzó - felvetésre reagál, hogy hát de ha mégis valahogy mi döntenénk a mérés kimenetele felől, akkor így küldhetnénk bitsorozatot.... No erről írtam a 2. pontban, hogy még ha így is lenne, akkor sem, mert...lásd a 2. pontot :-)


Amúgy, szigorúan véve, igenis segít a mérés megtörténtének, illetve az eredményének az átküldése, csak épp NEM abban, hogy fényfeletti sebességgel üzenjünk.


Elég csak mondjuk talán a legegyszerűbb protokollt elővenni a BB84-es kulcsmegosztást:


Miután A átküldte a preparált állapotokat B-nek, B kell, hogy szóljon A-nak, hogy elvégezte a méréseit, hiszen csak ezután vethetik össze a preparáláskor és a méréskor használt bázisokat, hogy az egyező eseteket megtartva megkapják a "raw key"-t.


Vagy pl a teleportáció esetén is nem csupán azt kell jelezni a küldő részéről, hogy már elvégezte a mérést, de azt is közölnie kell a klasszikus csatornán keresztül, hogy a 4 lehetséges kimenet közül melyiket kapta a saját mérésekor, hiszen ettől függ, hogy a fogadó a 3 lehetséges unitér transzformációból melyiket végezze el a saját kvantumbitjén, hogy az a teleportálandó állapotba kerüljön. VAGY a 4 darab küldőoldali mérési kimenet közül az egyik megvalósulása esetén épp ne csináljon semmit, mert a fogadóoldali kvantumbit már abban az állapotban van, amiben lennie "kell".

2018. jún. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 dq ***** válasza:

> „lásd a 2. pontot :-)”


Igen, és én konkrétan erre kérdeztem rá.

2018. jún. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 Ez az állítás hamis. ***** válasza:

Lehet, hogy a vége félreérthető volt. Így talán pontosabb:


Vagy pl a teleportáció esetén is nem csupán azt kell jelezni a küldő részéről egy klasszikus csatornán keresztül a fogadónak, hogy már elvégezte a mérést, de azt is közölnie kell, hogy a 4 lehetséges kimenet közül melyiket kapta a saját mérésekor, hiszen ettől az eredménytől függ, hogy a fogadó a 4 unitér transzformációból - melyek közül az egyik az, hogy nem csinál semmit - melyiket végezze el a saját kvantumbitjén, hogy az a teleportálandó állapotba kerüljön.

2018. jún. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 dq ***** válasza:
Mind1.
2018. jún. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 Ez az állítás hamis. ***** válasza:

Nyugalom, amíg írtam a pontosítást, nem láttam, hogy közben reagáltál.


Tehát, vissza az eredeti kérdésedhez:


"#70: „...de még ha meg is engedjük azt, hogy valamiképp mi döntsünk arról, hogy a mérésünk után melyik állapotba kerüljön a mért részrendszerünk, akkor ez esetben meg kellene üzenni a másik félnek, hogy mi már elvégeztük a mérésünket, ami a nála lévő részrendszert is határozott állapotba "ugratta"...”


Amennyire én tudom, a mérés tényét átküldeni se nem szükséges, se nem segít a kommunikációban.


Vagy, melyik protokollra gondolsz?""



Az első válaszomban leírtam, hogy a 2. pont megírását mi motiválta. Ahogy láthatod, ott nincs szó konkrétan egyik protokollról sem, csupán azért született, hogy reagáljon egy - és itt csak ismétlem magam - gyakran hangoztatott felvetésre, mely igyekszik nem tudomást venni az 1. pontban foglalt állításról.


A 2. pont tehát csupán egy magyarázat azok számára, akik valamiért nem hajlandóak tudomásul venni az 1. pontot, noha az már önmagában is kizárja a kvantumkorrelációk fényfeletti sebességű jeladásra való felhasználhatóságát.


Nem gondoltam tehát ott semmiféle protokollra.


A továbbiakban pedig csak megemlítettem számodra, hogy egyébként nagyon is fontos sok esetben jelezni a mérés megtörténtét, illetve akár annak eredményét is. Majd mindkét esetre hoztam példát is.

2018. jún. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!