Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » (Miért egy) majomszerű lényből...

(Miért egy) majomszerű lényből fejlődött ki az ember?

Figyelt kérdés
Van-e bizonyíték az evolúcióra? Azért kérdezem, mert nem látjuk az influenza vírust átváltozni egy "mókussá", az influenza influenza vírus marad. És miért van ilyen kevés lelet arra, hogy ember előtt, emberszerű lények "voltak", és hol az átmenet? Van-e bizonyítékunk eddig létezett állatokról, amelyek magasabb életformává váltak? A mostani majmokból miért nem lettek beszélő és tartósan felegyenesedett járású egyedek?

#tudomány #neandervölgyi #evolúció #genetika #Homo Sapiens #Homo sapiens sapiens #ember egyedfejlődése #cro-magnoni #neanderthali
2015. dec. 24. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 A kérdező kommentje:
áh...
2016. jan. 12. 19:20
 62/75 Cerevisiae ***** válasza:

Tőled:

"a kreacinizmust"


Tudod, ezt hívják freudi elszólásnak..


;)

2016. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:
...tévedés részemről, elnézést.
2016. jan. 12. 19:21
 64/75 A kérdező kommentje:
:)
2016. jan. 12. 19:21
 65/75 A kérdező kommentje:
A Hit Gyülekezete ismereteim szerint kreacionista.
2016. jan. 12. 19:40
 66/75 Cerevisiae ***** válasza:

Tessék már megérteni! A kreacionizmus az nem egy vallás, nem felekezet, hanem a valláson belül egy irányzat (sok felekezet ettől még irányadónak tekintheti), aminek az a lényege, hogy:

„… azon nézetek gyűjtőneve, amelyek szerint az élet és az élővilág sokszínűsége valamilyen értelmes entitás (általában valamelyik vallás istene) beavatkozásának az eredménye, azaz az élőlények fajtái KÜLÖN-KÜLÖN lettek megteremtve.”


Az ilyen hitet valló vallásos emberek alapvető céljuknak azt tartják, hogy az evót cáfolják.

A kreacionizmus nem a kereszténységet jelenti, hanem egy nézetet. Ezt a nézetüket a keresztény kreacionisták a Biblia szó szerint való értelmezésével magyarázzák (bár igazándiból az, hogy a Biblia azt írja, hogy ezt vagy azt megteremtette Isten, az semmiben sem különbözik attól, amikor egy biosz tankönyvben fel van sorolva, hogy ekkor meg ekkor megjelentek mondjuk az ízeltlábúak, vagy a hüllők, emlősök,madarak…stbstb – akár mondhatnánk, hogy az is a teremtésről beszél, és ilyesmi okok miatt az értelmes keresztények állítják, hogy sok tekintetben még a szó szerinti Biblia értelmezés mellett sem támogatható a kreacionizmus vélelme). Ma már akár robotokat lehet kivitelezni evolúciós algoritmussal. A kutatók készítenek egy olyan környezetet, ahol nagyon egyszerű alkatrészek képesek véletlenszerűen összekapcsolódni, az így létrejött egyedek pedig képesek szaporodni. A környezet olyan, hogy a robotok utódaiban megjelenő véletlenszerű változások közül azok a robotok sikeresebbek a szaporodásban, amelyek egy kissé jobban tudnak mászni, mint a többiek, így ezek utódai szaporodnak el jobban, majd…stb. Idővel egészen fantasztikusan mászó, lépdelő robotok alakultak ki (Golem projekt). Tessék megmondani!


Most akkor az evolúció „fejlesztett”? A környezetet és az alapfeltételeket, alapanyagokat bizony alaposan megtervezték a kutatók, és tudták, hogy milyen iránya lesz az evolválásnak. Ez nem ugyanolyan teremtés volt? Csak az eszköz benne az evolúció volt… Ennyi. Ha bibliát akarnánk készíteni ebből a sztoriból, akkor írhatnánk, hogy a tudósok ekkor és ekkor megteremtették a mászórobotokat, és a mászórobotok (ha majd eszük is lesz) istenként tisztelték a tudósokat… Slussz, passz. Vagyis a kreacosok nem tudják bizonyítani, hogy a Biblia csak és csakis arról beszél, amit ők látnak bele, hanem egyszerűen eldöntötték önhatalmúlag, hogy csakis nekik lehet igazuk (bár kétségtelen, hogy a Biblia ilyen értelmezése eléggé kézenfekvő, de sok minden kézenfekvőnek tűnt korábban, ami ma már nem az…).

2016. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 Cerevisiae ***** válasza:

Kiegészítés:


Kreac definíció:


"„… azon nézetek gyűjtőneve, amelyek szerint az élet és az élővilág sokszínűsége valamilyen értelmes entitás (általában valamelyik vallás istene) beavatkozásának az eredménye, azaz az élőlények fajtái KÜLÖN-KÜLÖN lettek megteremtve.”


Sőt! Mint látható, még csak nem is olyan irányzat, ami csak az istenes vallásokhoz köthető. Lehet elviekben akár kreacionista az ateista is. Pl. egy UFO-hívő azt vallja, hogy egy nem isten által teremtett idegen lény, vagy csoport eszkábálta össze a földi élővilág résztvevőit.

2016. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 A kérdező kommentje:

Úgy kellett volna írnom, hogy a Hit Gyülekezete a mellett (!), hogy pünkösdi-karizmatikus keresztény felekezet, kreacionista gondolatokat táplál és többek között olyan dolgokat, amelyekről csak az tud, aki tagja vagy tagja volt. (itt egy cikk, tőlük: [link] )


Elnézést az eseteleges kellemetlenségekért. Köszönöm a definíciót, hasznosnak találtam. Nyomtam arra is egy zöld praclit. És ezzel nekem ennyi elegendő és kielégítő. Köszönöm az eddigi kitartó türelmed, kedves válaszoló barátom.

2016. jan. 13. 02:10
 69/75 anonim ***** válasza:
hú azt hittem lesz hozzá türelmem, hogy egy kutatóbázis kommunikációját végigolvassam, de megmondom őszintén, hogy nekem túl sok, túl tudományos a vírusokból létrehozott mókus, a sünit még el tudtam volna képzelni, az egeret azt már tényleg nem, még realizálni se, de egy mókust és csak úgy simán egy bolygón, fenn az űrben valahol, valamelyiken. hogy legyen élet és mindez a majomszerű lényből fejlődött emberi kérdésre, az a helyzet, hogy kutatói minőségben nekem tetszene egy ilyen kommunikáció, ha legalább egy átlagos laikus is érteni, hogy a mókusról van szó és nem a vírusról, de mindegy robin cookig is sokat kell olvasni, mire fogyaszthatóvá válik a rettegés, a félelem az tán még nem
2016. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:

A vírus mikroszkopikus biológiai organizmus, amely nem sejtes szerveződésű és csak más élőlények sejtjeiben, parazitaként képes szaporodni. Minden életformának, növényeknek, állatoknak, gombáknak, egysejtű eukariótáknak és baktériumoknak megvannak a vírusos fertőzéseik.[1]


A vírusokat Dmitrij Ivanovszkij fedezte fel 1892-ben, amikor a dohány mozaikos megbetegedését vizsgálta. Az elnevezést – amely a latin virus, méreg szóból származik – Martinus Beijerincktől kapta 1898-ban.[2] Máig mintegy 5000 fajukat írták le, de valószínűsíthető számukat több millióra teszik.[3] A vírusok minden ökoszisztémában megtalálhatóak, létszámukat tekintve a leggyakoribb organizmusok a Földön.[4][5] A vírusokat a mikrobiológia egyik ága, a virológia tanulmányozza.


A sejteken kívül vírusrészecske, virion formájában léteznek, amelyek a genomból, egy fehérjeburokból, a kapszidból és egyes fajok esetén egy külső lipidburokból állnak. Formájuk változatos, lehetnek rúd, fonál, ikozaéder vagy egyéb alakúak. Méretük 20-1500 nanométer között változik, döntő többségüket fénymikroszkóppal nem, csak elektronmikroszkóppal lehet megfigyelni.


Eredetük bizonytalan. Több elmélet is létezik származásuk magyarázására, van amelyik szerint leegyszerűsödött parazita baktériumok, vagy a sejtek citoplazmájában található plazmidok voltak őseik; van olyan vélemény is, hogy együtt alakultak ki a sejtes élettel. Az evolúcióban fontos szerepet játszanak, általuk lehetővé válik a fajok közötti génátadás.[6] Élőlény mivoltuk vita tárgya; bár vannak génjeik és alkalmazkodnak környezetükhöz, önálló anyagcserét nem folytatnak.[7]


Változatos módon terjednek; van amelyiket rovarok viszik át egyik állatról vagy növényről a másikra, vannak amelyek tüsszentéssel, köhögéssel a levegőbe kerülő aeroszollal, testnedvekkel, esetleg ürülékkel szennyezett tárgyakkal kerülnek új gazdaszervezetükbe. A legtöbb vírus csak egy vagy néhány fajt tud megfertőzni.[8]


A vírusok ellen az élőlények immunrendszere védekezik, amelyet oltással fel lehet készíteni a fertőzés elleni még hatékonyabb válaszra. Vannak olyan vírusok is, amelyek képesek kikerülni az immunrendszert. Az antibiotikumok nem hatékonyak a vírusok ellen.

2016. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!