Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Földön kívül tényleg nincs...

A Földön kívül tényleg nincs máshol élet?

Figyelt kérdés
2014. szept. 11. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim válasza:
Biztosan van élet más bolygón is, csak még nem biztos, hogy találkoztunk vele. 12/20-nak üzenem, hogy nem lehet kategorikusan kijelenteni azt, hogy sosem fogunk találkozni idegenekkel, és nem igazak a "csészealjakról"szóló hírek. Csak azt lehet kijelenteni, a mai tudásunk alapján nem valószínű a találkozás. De mivel a tudomány is fejlődik, lehet hamarosan megdől mind az időutazásról, mind a fénysebességről szóló mai ismereteink nagy része, esetleg az egésze.
2014. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
Ne keverjük az életet az intelligens élettel. Élet 99.9% hogy van valahol. Ellenben intelligens a nullát is alig haladja meg. Persze az űr olyan nagy hogy el sem látunk a végéig, mert egyszerűen a fény máig nem jutott el onnan ide. Az pedig ezer százalék, hogy nem tudnak ideérni. Ahogy az egyik kommentelő mondta, nem csak az anyag, de még maga a fény sem képes átlépni a fénysebességet. Hozzáteszem hogy még 100%-osan fénysebességgel sem tud haladni. Ha egy élőlény utazna fénysebességgel, legyen bármilyen szívós is, egyszerűen nem élhetné túl. Olyan sebességnél már az atomok is széthullanak. Van egy elmélet, ami szerint ha elindulsz valamerre, a haladásod arányában megnyúlik a tested, vagy épp az anyag ami halad. Normál mértékekben észrevehetetlenül kicsi ez a mérték, ám fénysebességhez közelítve brutálisan megnő, fénysebesség 99%-ánál már egyszerűen nincs olyan molekula ami kibírja ezt a tágulást. A fénysebesség 99.9%-ánál pedig már az atom összetevői is olyan távol kerülnek egymástól, hogy az univerzum egyik távoli részében van az egyik felük. Ne is akard elképzelni hogy már a fénysebesség 70%-át nem bírná ki az emberi test, mert ez a torzulás már ott is olyan mértékű lehetne, hogy egyszerűen a szíved kevés lenne hogy vérrel lássa el a tested. Egy másik kommentelőnek üzenem. Itt nem a tudomány állása a probléma, hanem a világunk szabályai. Szóval olyan távol vagyunk egymástól ha van is intelligens élet, hogy sajnos soha az égegyadta világon nem fogunk találkozni velük, de talán még jeleket sem fogunk egymásnak sosem közvetíteni valószínűleg. Erről ennyit.
2014. szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:

Azért azt sem lehet kijelenteni, hogy BIZTOSAN létezik élet más bolygón is. Azt mondanám, hogy vagy-vagy, és nem tudhatjuk (most még).


Igaz a kritikai megjegyzés a tudomány fejlődésével kapcsolatban. Én magam eléggé szurkolok, hogy a relativitás elmélet dőljön meg. :D De a tények mind mellette szólnak. Tehát nincs okunk föltenni, hogy nem lenne igaz, sőt eddig nagyon jó okunk van azt gondolni, hogy igaz.


Szóval a tények a 12-es mellett szólnak.

2014. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
Időutazásról meg annyit, hogy járkálnak időutazóak köztünk? Találtunk valaha is időutazókra utaló nyomot? Az idő megtörése lehetetlen. Az egy dolog hogy pl fénysebesség közelében ami neked 1 másodperc, az a körülötted lévő világnak lehet 1 milliárd év is. De mint mondtam, ennek a sebességnek elérése is lehetetlen. Ez nem technológiai fejlettség kérdése. A tenger sem fog sosem csak úgy megkövülni, vagy a levegőt sem fogjuk tudni késsel vágni soha. Fizikai szabályok a mi korlátaink, amik bekorlátoznak minket. NEM technikai fejlettség, FIZIKA. :)
2014. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
Molekuláris élet létezik. Ez holtbiztos. Az is élet. A vízben is van élet még szélsőséges körülmények között is. A mars gyengus légkörében is van élet. 100 hogy van élet.
2014. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:

" lehet hamarosan megdől mind az időutazásról, mind a fénysebességről szóló mai ismereteink nagy része"


Ez erősen kizárt. Időutazás legfeljebb a mesében van. Azért nem árt ha legalább annyi fogalmad van a világról, fizikából, hogy mi az ami lehetetlen és mi az ami akár lehetséges is lehet.


Pl nem baj ha hiszel a földön kívüli életben, mert miért ne lehetne valahol iszonyú távol? De ilyen nyilvánvaló hülyeséget kitalálni mint időutazás...

2014. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:

"Ez nem technológiai fejlettség kérdése. A tenger sem fog sosem csak úgy megkövülni, vagy a levegőt sem fogjuk tudni késsel vágni soha. Fizikai szabályok a mi korlátaink, amik bekorlátoznak minket. NEM technikai fejlettség, FIZIKA."


Többé kevésbé egyetértek, de azért ne felejtsük el, hogy Newton után is mondogatták ezt páran, míg nem kezdték el az étert sikertelenül keresni és az a bizonyos Michelson-Moreley interferométeres kísérlet nem lett siketelen, ami mindent borított. Utána egyre kevesebben mondogatták... Jött Einstein és feje tetejére állította a korábbi fizika egy részét. Korábban nem volt ez gond, mert 9 tizedes jegynél kisebb eltéréseket betudtak mérési hibának, túl gyorsan meg nem mozgattak semmit és a kozmikus távolságok részleteinek vizsgálatakor se ütköztek számottevő ellentmondásba. Most pedig itt van a húrelmélet, az elvileg majdnem stimmelő egyesített elmélet, atomok helyett már régóta kvarkokról, rezgő húrokról, közeli és távoli, gyenge és erős hatásokról beszélünk, gigantikus gyorsítókat építünk, antianyagot (pl. pozitron emissziós tomográfot) a mindennapos gyakorlatban használunk, mikroszingularitásokat próbálunk a másodperc parányi töredékére létrehozni, sőt, a világegyetem ősanyagát előállítani, de valami apróság mégiscsak mindig hiányzik, amit nem tud a fizika megmagyarázni és ami bármikor boríthat bármit. Nem az egész fizikát, mint ahogy a relativitáselméletek se ezt tették, de egy-két speciális esetben egykét dolgot a sokadik tizedesjegyben épp elég, ha felborít... Azt is érdemes szem előtt tartani, hogy az egész modern fizikánk alapját pusztán matematikai eszközökkel vezették le. Nem megmagyarázták, hanem a megfigyelések alapján ráépítettek egy matekot. A mai napig a tapasztalatok, kisérletek nem mondanak ellent ennek, ez igaz - mint ahogy Newtonnak se mondtak ellent sokáig. De amikor mikrodimenziós terekről, 11 dimenziós térről, férelyukakról elmélkednek a fizikusok, (a pontosság kedvéért: nem a scifi írók, akik pont ezeket az elméletek próbálják csak felhasználni és ez alapján találgatni a műveikben) valamint a fénysebességet jelentősen meghaladó fénykvantum másolódásról, (annyira jelentősen, hogy megmérni sem sikerült még, sőt jelenlegi tudásunk szerint ez végtelen sebességgel történik) - én azért óvatosabban bánnék ezzel a "soha sem", meg "EZ FIZIKA" kifejezéssel. Az sem érv, hogy a fény nem ért ide valahonnan, akkor kizárt, hogy bárkik is idejöjjenek.

Nem tudhatjuk, nincs-e egy eddig felfedezetlen kommunikációs módszer, ami a fénysebesség sokszorosa, vagy akár közel végtelenül gyors.

Az pedig szerintem nem kérdés, ha kommunikálni tudnánk bármilyen, kellőképpen fejlett idegen civilizációval,

akkor egyrészt technológiát tudnánk cserélni, közösen dolgozni, s idővel ők fizikailag megfogható módon, bizonyos értelemben ide tudnának jönni, mi pedig oda tudnánk menni. Hogyan? Pl. úgy, hogy az ember genetikai térképét és az egyéb szükséges anyagok, folyamatok tervrajzait átküldenénk nekik, ők pedig a magukét vissza.

Nyilván ez messze meghaladja jelen képességeinket és tudásunkat. Nyilván nem 50 éven belül lehetne megvalósítani. De egy civilizácó sok ezer, sok százezer éves fennállása alatt bizony meg lehet rá a valós esély.

Szóval soha ne mondjuk azt, hogy soha.... :)

2014. szept. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:

"Jött Einstein és feje tetejére állította a korábbi fizika egy részét. Korábban nem volt ez gond, mert 9 tizedes jegynél kisebb eltéréseket betudtak mérési hibának, túl gyorsan meg nem mozgattak semmit és a kozmikus távolságok részleteinek vizsgálatakor se ütköztek számottevő ellentmondásba."


-Túlzásnak érzem a megfogalmazást. Jobbnak érzem azt mondani, hogy egy pontosabb elméletet alkotott, ettől a Newtoni dolgokat nem kell sutba dobni, csak van egy érvényességi határuk. A rel. elm. határértékeként szépen visszaadja a klasszikus fizikábój jól ismert dolgokat.

Sajnos egyre jobban terjed az a szemlélet, hogy Einsteint kizárólagosan hozzák kapcsolatba a dologgal, szó sem esik pl Lorentzről... Nem mintha vitatnám Einstein szerepét.

2014. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:

"Nem tudhatjuk, nincs-e egy eddig felfedezetlen kommunikációs módszer, ami a fénysebesség sokszorosa, vagy akár közel végtelenül gyors."

- Nem mondhatjuk biztosra. Jelenleg viszont minden jel arra utal, szóval jó okunk van feltételezni, hogy ELVI akadálya van ennek.


"Az pedig szerintem nem kérdés, ha kommunikálni tudnánk bármilyen, kellőképpen fejlett idegen civilizációval,

akkor egyrészt technológiát tudnánk cserélni, közösen dolgozni, s idővel ők fizikailag megfogható módon, bizonyos értelemben ide tudnának jönni, mi pedig oda tudnánk menni."

-Nem biztos, hogy ez mindenképpen így lenne. Elég valószínűtlen, hogy pl nagyjából egyforma szinten lennénk fejlettségben. ha meg sokkal fejlettebbek, akor lehet, hogy nem érdekelnénk őket. Pl mi sem akarunk olyan nagyon a hangyákkal kommunikálni. Persze nem tudhatjuk, hogy mit akarnának.


"Hogyan? Pl. úgy, hogy az ember genetikai térképét és az egyéb szükséges anyagok, folyamatok tervrajzait átküldenénk nekik, ők pedig a magukét vissza."

-Nagyon trükkös ötlet lenne. De ha meg is tudnánk valósítani, akkor sem biztos hogy bármi érdekünk állna ebben, vagy nekik ebben.

2014. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
Mindent matekkal bizonyítanak be... Kérlek... A tudomány matematika. Mindenben ott a matematika. A matematika megmondja a világ legbonyolultabb dolgaira a választ. Matek ahogy felhúzod a cipőd. Matek ahogy gondolkodsz, matek ahogy az izmaid működnek, matek a gravitáció és a keringés, matek a fény sebessége, matek az mp3-ad teljes felépítése vagy mit tudom én. Fogadd el hogy matek a világ. Végtelen sebességgel szálguldó részecske megint bullshit. Nincs olyan hogy végtelen sebesség. Olyan meg hogy majdnem végtelen pláne nem. Hogy lehet valami a végtelen közelében? A végtelen nem egy fix pont. Élőlény sosem fogja meghaladni a fénysebességet, ugyanúgy ahogy a küldött jel sem. Mellesleg ha még sikerülne is, nem értenénk velük szót, nem ugyanazon az elven működnének a kommunikációs berendezéseink, nem fognánk egymás jelét. Egyszerűen nem fogunk soha kapcsolatot létesíteni velük. Tudom, szereted a sci-fi-t meg minden, de ez sosem lesz valóság.
2014. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!