Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy van máshol...

Lehetséges, hogy van máshol élet, csak eltitkolják, dezinformációkat adnak, hamis képeket a világűrről?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy külföldi cikket és elég érdekes...
2010. szept. 3. 22:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

"hamis képeket a világűrről"

Ez biztos nem igaz, te is vehetsz egy távcsövet, ellenőrizheted.

A többi természetesen lehetséges.

2010. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Szerintem simán elképzelhető, hogy máshol is van élet, hiszen az Univerzum hatalmas, tele naprendszerekkel. Az is előfordulhat, hogy sok ilyen dolgot eltitkolnak előlünk, sőt biztos, de azt sosem fogjuk megtudni, hogy pontosan milyen információkat, ill. ezekből mi igaz és mi nem. Egyébként azt nem hiszem, hogy egy esetlegesen fejlettebb civilizáció le akarna minket igázni, de ezt most nincs kedvem kifejteni.
2010. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
42%
Simán, egy technikailag fejletteb civilizáció gyakorlatilag bármilyen égitesten megél pl. föld alatti rendszerekben. Már az Apollo űrhajósok párbeszédéből is kiderült, hogy nem vagyunk egyedül ...
2010. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Armstrong & Aldrin: Those are giant things. No, no, no - this is not an optical illusion. No one is going to believe this!


Houston (Christopher Craft): What ... what ... what? What the hell is happening? What's wrong with you?


Armstrong & Aldrin: They're here under the surface.


[link]

2010. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Utolsónak: olyan linket nem tudsz, ahol meg lehet hallgatni ezt? Megköszönném, érdekelne... (csak mert írni én is tudok bármit, de ha ez igaz, akkor kell lennie hangfelvételnek)
2010. szept. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Ez így élő egyenes adásban nem ment le csak néhány rádióamatőr fogta és úgy tudom, hogy egy Nasa alkalmazott hozta nyilvánosságra; felvételt én sem találtam róla ... de több egykori asztronauta vallotta, hogy valóban találkoztak ott idegen lényekkel:

[link]

[link]

2010. szept. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 dellfil ***** válasza:
39%

Nem, senki nem titkolja, hogy nincsenek közöttünk, Földünk légterében, a Holdon, és a szűkebb kozmikus környezetünkben idegen lények és technikájuk. Ugyanis nincs mit titkolni.

Azt is tudom, hogy ez nem győz meg. Az űrhajósok tagadó nyilatkozatai - a számtalan ilyesfajta faggatózásra - csak olaj a tűzre. Mert a hívők (ufó hívők) úgy vettem észre, mindenütt összeesküvést szimatolnak.

Egyébként az élet valószínű nagyon sok más helyen is megjelent a kozmoszban, nem csak a Földön. De ez nem jelenti azt, hogy szükségképp nyüzsögni kellene neki a fejlettnél fejlettebb technikai civilizációktól. Annyira, hogy kisméretű, párszemélyes csillagközi járműveik csúcsforgalmában gyönyörködhessünk. És kormányaink a csillagászokkal, űrkutatókkal karöltve mindezt letagadhassák a jámbor egyszerű mezei polgár előtt.

De, igen, lehetséges, hogy MÁSHOL is van élet. Vagy legalábbis valami olyasmi, ami belefér az "élet" általunk használt meghatározásába. Ez valószínű.

Az viszont felettébb valószínűtlen, hogy a világűrről "hamis képet", "dezinformációkat" adnának. Például az amatőr csillagászokat hogyan tudnák átverni? Az összeset? Vagy mind (sok millió!) be van avatva? Hmmm?



dellfil

2010. szept. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Az kérdezed, lehetséges-e, hogy valakik mindenkit dezinformálnak. Erre kétféle képpen lehet válaszolni, de előbb hadd mondjak egy példát.


Én azt kérdezem, lehetséges-e, hogy szombat éjfélkor leszáll egy kisrepülőgép az utcánkban, bekopog a pilóta, és felajánlja, hogy elvisz engem Franciaországba.


Mindez természetesen lehetséges, hiszen kisrepülők léteznek, pont el is férne az utcánkban, tehát le tudna szállni. A pilóta miért ne csengetne be énhozzám, hiszen tudtomon kívül lehet, hogy egy barátom megtanult repülőt vezetni, és pont ő a pilóta. Végülis pilótaiskolába bárki járhat. És Franciaország is létezik, el is lehet repülni oda, tehát miért ne ajánlhatná fel, hogy elvisz.

Összességében tehát elképzelhető mindez, úgy is mondhatnám, hogy lehetséges. Csak épp nem valószínű.


Na most amit te mondasz, az is lehetséges (az összes elem elképzelhető önmagában), de szerintem még kevésbé valószínű.

2010. szept. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 TomRage válasza:
91%
Ha vannak is fejlettebb civilizációk, akkor valószínűleg a fejüket fogják ránk nézve és eszük ágában sincs kapcsolatba lépni velünk. Első rádióhullám, amit célszerűen kibácsottak az űrbe többek között egy Elvis számot és egy ábrázolást is tartalmaz, amin a férfi és nő fogják a napocskát. :D
2010. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem, hogy van olyan távcsöved, amivel "mindent" láthatsz :) Simán lehet, hogy el akarják titkolni, pl. olyan képeket adnak ki, hogy ott nincs semmi, de pl. ott egy bolygó, csak "leszedték" a képről.Szerintem simán lehet...
2010. szept. 4. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!