Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a világűr végtelen...

Szerintetek a világűr végtelen, vagy valhol vége van?

Figyelt kérdés
És más galaxisban valamelyik bolygón, lehet olyan élet mint a földön?
2011. aug. 16. 11:16
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Meg a földi életen kivülihez még azt hogy sztem nem azért olyan nagy az űr ami körülöttünk van, hogy 6 milliárd ember éljen egy golyón aztán máshol ne is. Ilyen szemponból is lehet megközelíteni
2011. aug. 16. 22:33
 22/45 csatrad ***** válasza:
Az ember elküldött egy két ilyen műhold izét az űrbe. Nos ezeket a dolgokat nem sterilizálta mielőtt fellőtte (fellővés közben meg pláne nem). Így pusztán az ember baromisok pici baktériumot némi levegőt meg talán egy két koszfoltban mikróbákat meg ilyesmiket juttatott ki a világűrbe. Ha esetleg ez lezuhan valami megfelelő környezetben vagy akár nagyon vészes környezetben még akkor is van esély rá, hogy ezek a bacik alkalmazkodtak és sok sok év múlva valami inteilgens éntudattal rendelkező fajjá alakul, amelyik rájön, hogyan keletkezett és meglátogat minket letörli az ujjával a port az ajtó tetejéről és felrikolt: APA!
2011. aug. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

"A válasz megírásának időpontja: ma 01:28"


A bökkenő az, hogy az "ilyen műhold izék" mind földkörüli pályán vannak, és mind a földre zuhantak, zuhannak majd vissza. Annak, hogy ezektől majd máshol kialakulna az élet annyi az esélye, mintha valahol egy nő teherbe esik, mert a gatyádba maszturbáltál.


Amire te gondolsz, azok a "szonda izék", amik évtizedekig mennek alig magasabb hőmérsékleten mint az abszolút nulla fok, aztán megérkeznek a cél bolygóra, ahol nincs sem víz, sem levegő, a hőmérséklet meg vagy -100,-200 fok, vagy több száz fok, esetleg ez naponta változik, hogy odasüt e a nap. Ha véletlenül ezek a "szonda izék" meg nem érnének célt, akkor további évszázadokon át bolyongva megtehetnek még vagy 2-3 percnyi fényévnyi távolságot, aztán úgyanúgy belezuhannak valami élettelen, minden életfeltételt nélkülöző rideg világba, vagy nekiütköznek valami meteornak, kisbolygónak, ahol szilánkokra esnek szét, a vákkum meg atomjaira szedi szét az összes pici esetleg még hibrenáltan mindig életképes bacikát, vagy akár a "szonda izé" bele is zuhanhat a napba.

Hát nem barátom, nem fog így a föld "megtermékenyíteni" más bolygót. A szondák nem mennek át más naprendszerbe, a mi naprendszerünkben meg nincs másik olyan bolygó, ahol adottak a földi életfeltételek egy földi bacinak. 30 fényévnyi távolságon belül meg olyan csillag sincs mint a ni Napunk. A környező csillagok mind kis törpe csillagok. Ha egy olyan körül keringene a mi Föld bolygónk, sosem alakult volna ki rajta az élet. Egyébként meg még a Naprendszerünkön kívül sem ismert egyetlen Föld típusú bolygó sem, olyan sem, ami esetleg törpecsillag körül kering.


Ismerem az elméletet amit olvastál, te az egy irdatlan nagy baromság. A földi élet a földön alakult ki. Az elméleted nem megoldja a kérdést, hanemcsak elodázza azt, hogy valahol máshol alakult ki, ide csak érkezett. Ha valahol máshol alakult ki, akkoris ki kellett valahogyan alakulnia, ezt a kérdést nem lehet megkerülni, ha meg már egyszer kialakult (merthogy kialakult), akkor ugyan nem sokkal valószínűbb, hogy itt alakult ki, ahol minden körülmény adott hozzá? A Föld kezdeti időszaka után rövidesen egy hatalmas óceán volt az egész. CO2 volt a légkör nagyrésze. A napfényből az UV fényt semmi nem szűrte ki. Tudósok pedig már bebizonyították, hogy egy ilyen környezetben UV fény hatására szerves anyag létrejöhet. Ez az évmilliárd éveken keresztül érkező ciklikus váltakozása nappaloknak és éjszakáknak kiváló táptalaja volt az élet kialakulásának, amire a magyarázatot még ma sem tudják.


Véleményem szerint az egész egy véletlen műve volt, ami csak ilyen körülmények között jöhetett létre, de a sugárzás, illetve az óceánban lévő anyagok reakcióinak a hatására egyszer csak létrejött egy olyan molekula-kombináció, ami már biokémiai folyamatokat indított el saját magában. Valószínűnek tartom, hogy nagyon sokszor kialakult hasonló ebben a környezetben, de nagyon ritka volt, hogy ez a valami életben is maradhasson. Továbbá szerintem nemcsak egyetlen sejt alakult így ki, hanem egymástól függetlenül több is, amik viszont különbözhettek is egymástól, mégha lényegi szempontból ugyanolyanok is voltak. Ez utóbbi bekezdés meg már csak az én szuverén feltevésem, ami lehet ugyanakkora baromság, mint amit te olvastál, dehogy attól nem nagyobb baromság, az egyszer biztos. :-)

2011. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

"Abból indulnak ki a tudósok,hogy nekünk folyékony víz,megfelelő hőmérséklet,levegő szükséges az élethez.De mi van,ha nem szénalapú életformák is léteznek??"


Mondj mégegy olyan elemet, ami 4 másik elemhez is tud kapcsolódni, ugyanakkor képes kétszeres, de akár még HÁROMSZOROS kötések kialakítására is, és így képes lehet sok sokmillió vegyület kombinációjának a kialakítására is.


Ugyanis a szerves élet alapja ez az irgalmatlanul magas kombináció lehetősége! Minden élő szervezetben biokémiai folyamatok zajlanak milliós nagyságrendben, amihez a szerves vegyületek százezreit használja fel ez a biokémiai vegyiüzem.

Minden laikus gondolkodó ezzel jön, hogy mi van, ha nem csak szénalapú élet létezik?! Régebben én is így gondoltam, csak tavaly óta tanulok teljesen más okból kifolyólag kémiát is. Már nem a 18-19 században élünk, ismerjük az összes elemet ami a földünkön és a világűrben létezhet. Nincs egy sem, ami képes lenne arra amire a C-atom! Egy sem!!

Rakhatsz a C-atom helyére akármit, ha azzal létre tudsz hozni 2000 vegyületet, azzal még mindig kitörölheti az a lehetséges biokémiai szervezet a hátsóját, feltéve ha legalább egy hátsót képes abból a nyamvadt 2000 vegyületből összekombinálni.


Nagyméretű csillagokban (nem a Napban) illetve feketlyukakban létrejöhetnek olyan elemek amiket soha nem leszünk képesek előállítani és esetleg képesek arra amire a szén. Dehogy azon a nyomáson, sugárzáson többmilliárdos hőmérsékleten létrejöhetne e élet? Ha akár igen, az már nagyon nem a mi kategóriánk, kár benne gondolkodni.

2011. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

"Tom Benko válasza: Végtelen."

Úgy érted, hogy 'véges, határtalan' ?

2011. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Ebcsont:


Ha végigolvastad volna az összes választ, láthattad volna, hogy említettem, hogy a szilícium például képes hasonló feladatokat ellátni, mint a szén. És ezt nem én találtam ki, hanem Stephen Hawking is említi.


tegnap 18:06

2011. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Nem igaz, a szílicium nem képes arra amire a szén, és ezt nem én állítom, hanem a világ összes kémikusa. Mindkettő 4 vegyértékű elem, de a szén képes kettős és 3-mas kötések kialakítására is, míg a szilicium nem. A szénnek több millió vegyülete ismert (és ettől még sokkal több létezhet valószínűleg), a szilíciumnak max néhány ezer, de lehet, hogy még sokat is mondtam.
2011. aug. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Ha Stephen Hawking tanult volna kémiát, pontosan tudná, hogy a világ egyik legnagyobb ostobasága, amit feltételez.


Egy elemből keletkező 100-200 esetleg néhány ezer lehetséges vegyület az lófax. Annyi az esélye matematikailag minthogy az 5-ös lottón 5-ösöd legyen úgy, hogy csak egy számot jelölhetsz meg. :-)

2011. aug. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

"Nagyméretű csillagokban (nem a Napban) illetve feketlyukakban létrejöhetnek olyan elemek amiket soha nem leszünk képesek előállítani és esetleg képesek arra amire a szén. Dehogy azon a nyomáson, sugárzáson többmilliárdos hőmérsékleten létrejöhetne e élet?"


Mi is egy csillag maradványaiból vagyunk ahogy a többi földi elem is. Elég ellentmondásos dolgokat írsz.

2011. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Stephen Hawking az egyik legelismertebb csillagász. Nem hiszem, hogy hülyeségeket beszélne. Lehet, hogy a szilícium nem képes mindenben utánozni a szént, de az nem is szükséges. Az emberi testben nem hiszem, hogy az összes szénvegyület megtalálható. Az a lényeg, hogy azokat a feladatokat ellása, amiket kell.
2011. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!