Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne egy áram...

Hogyan lehetne egy áram termelő rendszert építeni ami a Föld-Hold mozgási energiájából csinál végtelen áramot?

Figyelt kérdés
Csak elméleti a kérdés, elméleti válaszokat várok.
2023. júl. 23. 11:16
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

39-es vagyok.

Én keresztyénként ezt a jelenséget vallásilag magyarázom a bűn természetével. De az eredeti kérdéstől nem akarok eltérni, mert nem vallásról szólt a kérdés.


Ha a szegényeken és a nyomorban élőkön akarsz segíteni, akkor ott vannak a nyomornegyedek (Brazília, India, Kína, Afrika számos országa - most ezek jutottak az eszembe), ezenkívül szegények Magyarországon is vannak, sőt szerintem minden vagy majdnem minden országban. Tehát a lehetőségek tárháza az ember előtt van.


Ha pénzt és elismerést szeretnél szerezni, akkor arra számos más lehetőség is van, de nincs kizárva a feltalálás sem, csak ahhoz manapság már kell "némi" tudás. Nem azt állítom, hogy, aki nem tudós vagy nem professzor vagy nem rendelkezik a csúcstechnológiák valamelyikével, hogy az ne találhatna fel valamit (ebbe téged is és engem is beleértve), de minél több ismeretben és technológiában szűkölködik az ember, annál nehezebb dolga van. Manapság már nem lehet "csak úgy" (ezalatt értsd: kevés tudással) feltalálni valami forradalmi dolgot, mint mondjuk az 1700-as években. Azóta a tudás jelentősen megszaporodott. A csúcstechnológiák teszteket, számításokat, valószínűségeket stb. [Bocsánat, kevés ismerettel csak ennyit tudok így hirtelen felsorolni.] végeznek, amivel terelni és szűkíteni tudják az irányt.


Az elmúlt néhány hétben és 1-2 hónapban több kérdés is volt itt a tudományok témában, amire igen értelmes válaszok érkeztek. Témájukat tekintve: feltalálók, feltalálás, technológiák, miért nincsenek nagy (híres) feltalálók stb.

Látva az értelmes válaszokat, nyilvánvaló válik, hogy mennyi minden alap tudományos dologra nincs rálátásom. Jó dolog szaporítani az ismereteket már csak ezen az oldalon is az értelmes hozzászólások által. Egynap talán szerzel annyi ismeretet (természetesen máshonnan is), hogy feltalálj valamit.



u.i.: Az elmúlt időszakban meglehetősen sok új találmányról olvastam. Ilyen volt az űrbe telepíteni tervezett napelem rendszer; a 200 Celsius fokig 10 percig hőálló drón; műanyagok elégetéséből energia nyerése - úgy, hogy a műanyag anyagaira bomlik, tehát nem lesz mérgező szaga. stb. (Most ennyire emlékszem, amik igen megragadták a figyelmem.) Tehát számos területen van technikai fejlődés - ha most eltekintünk a rászorulókon való segítés témakörétől. És minél nagyobb az ismeret, annál gyorsabb (exponenciális) a technológiai fejlődés.

2023. júl. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!