Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne egy áram...

Hogyan lehetne egy áram termelő rendszert építeni ami a Föld-Hold mozgási energiájából csinál végtelen áramot?

Figyelt kérdés
Csak elméleti a kérdés, elméleti válaszokat várok.
2023. júl. 23. 11:16
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - végezz próbaszámításokat, hogy a rendelkezésre álló konstrukciós anyagokból hogyan lehetne az ilyesmit megvalósítani.


Megjegyzem - a még a viszonylag egyszerű űrlift is leküzdhetetlen műszaki probléma a megkerülhetetlen anyagállandók miatt!

2023. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

"Kérdező - végezz próbaszámításokat, hogy a rendelkezésre álló konstrukciós anyagokból hogyan lehetne az ilyesmit megvalósítani."


Áá :D Ahhoz már kevés vagyok, de hízelgő az egómnak hogy kinézted belőlem a számítást (tudom hogy nem) :D


"Megjegyzem - a még a viszonylag egyszerű űrlift is leküzdhetetlen műszaki probléma a megkerülhetetlen anyagállandók miatt!"


Az nem is kell, ha tudunk teleportálni.

2023. júl. 23. 20:02
 23/41 sadam87 ***** válasza:
100%

"Nem a Hold saját mágneses mezejére gondoltam. A Föld forog a saját tengelye körül tehát mindig egy másik oldalát mutatja felé a Hold pedig ugyan azt. A közbe iktatott eszköz hatalmas mozgási energiából termelhetne áramot."

Akkor viszont ez a Föld mágneses teréből nyerne energiát. Akkor meg nem értem, mi köze van a Holdhoz? (Esetleg ha a Holdon rögzíted az eszközt, akkor azt úgy még érteném. Bár nem hiszem, hogy túl sok energiát lehetne így kinyerni. Igaz, nem számoltam ki.)


"A Hold lenne a fix pont (akár abban a Lagrange pontban)"

Hát a Lagrange pont nem túl jó erre, mert onnan már nagyon kis erővel is ki lehet mozdítani a testet.

"a Holdhoz fixen kötött(vagy annak lagrange pontjába) objektum együttesen termel áramot azáltal hogy a Föld egy sugárhajtású vadászrepülő sebességével forog ezáltal a körülötte lévő gyűrű is."

Aha, akkor a Holdhoz kötött. De mondom, szerintem (puszta ex has becslés alapján) elég nehéz volna ebből érdemi energiát kinyerni. Pláne annyit, amiért megérné felépíteni.

2023. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 sadam87 ***** válasza:
100%

#22

"Az nem is kell, ha tudunk teleportálni."

Jaaaa... Akkor jó.

2023. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Végre minden világos, mint a Nap - a téma mehet az ezo vagy a humor rovatba!

:)

2023. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok teleportálni, de nem árulom el soha, hogyan kell.

Mert alapvetően gonosz vagyok.

Úgyhogy ráb-sztatok, nem lesz ingyeenergia, hahahahahaaaa(sátáni mandark kacaj)

2023. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

"Végre minden világos, mint a Nap - a téma mehet az ezo vagy a humor rovatba!


:)"


Engem komolyan érdekel ez. Az meg hogy néha poénkodik benne az ember szerintem nem gond.


Pl arra nem is gondoltam hogy a lagrange pont nem is alkalmas mert olyan könnyen kibillen belőle minden.

2023. júl. 23. 20:10
 28/41 anonim ***** válasza:
Akit komolyan érdekel egy ilyen típusú téma, az fogja magát és gyakorizás helyett megtanul számolni. Számolás után már nem lesz több felesleges kérdés!
2023. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 sadam87 ***** válasza:

#26

Jól sikerült buli végén pluszban három gyors feles?

2023. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

"Akit komolyan érdekel egy ilyen típusú téma, az fogja magát és gyakorizás helyett megtanul számolni. Számolás után már nem lesz több felesleges kérdés!"


Az már nem menne. De szeritnem nincsen felesleges kérdés ha maga a kérdés motivációja nem csalárd. Esetemben úgy érzem nem az.

2023. júl. 23. 20:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!