Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne egy áram...

Hogyan lehetne egy áram termelő rendszert építeni ami a Föld-Hold mozgási energiájából csinál végtelen áramot?

Figyelt kérdés
Csak elméleti a kérdés, elméleti válaszokat várok.
2023. júl. 23. 11:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
71%

Nincsenek csodák.


Nem létezik a bölcsek köve.

Nem lehet aranyat csinálni vizeletből.

És nincs joker megoldás az energia-problémára sem.


Nyugodjál szépen bele.

2023. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
69%

Még csak az hiányozna, hogy idő előtt ránk pottyanjon a Hold, mert nem tudtuk visszafogni az energiafogyasztásunkat!


Mellesleg a sima napenergia miért nem opció? Szerintem annyi jön belőle, hogy a tizede s elég lenne egy szuperfejlett emberi civilizációhoz.

2023. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

"Még csak az hiányozna, hogy idő előtt ránk pottyanjon a Hold, mert nem tudtuk visszafogni az energiafogyasztásunkat!"


Csak egyre közelebbi pályán keringene a Földhöz és egyre gyorsabban. Tehát nem zuhanna instant bele a Földbe. Így később az ára-apály erőművek is nagyobb hatékonysággal működhetnének. És különben is akkora mozgási energiája van hogy belátható időn belül nem igazán lehetne veszélyt okozni.


A lényeg hogy még az előtt abba kellene hagyni a használatát hogy olyan közel kerülne hogy az árapály erők a Holdat széttépjék. (ennek a határnak van egy tudományos neve de most nem jut eszembe) Ott már nyilván más energia forrás után kellene nézni mielott ez megtörténik.


Tehát én nem látom elvi akadályát ennek hogy ezt csináljuk. A fizikusok pontosan ki tudnák számítani meddig lehet ezzel "játszani" amíg még stabil pályán maradna a Hold.


Meg különben is sokkal jobban nézne ki ha olyan közel lenne a Hold.

2023. júl. 23. 18:17
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - az így kiváltott egyre intenzívebb földrengésekkel is baxott "jobban nézne ki" a civilizációnk - ugye?
2023. júl. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

"Kérdező - az így kiváltott egyre intenzívebb földrengésekkel is baxott "jobban nézne ki" a civilizációnk - ugye?"


Mint írtam ezt ki lehetne pontosan számítani hogy meddig menjünk el amikor még nem okoz túlságosan ilyen problémákat.

2023. júl. 23. 18:31
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

A Hold távolodik tőlünk, ez tény.

Sose leszünk képesek arra, hogy ilyen gigatonnákat akkkárhogyan (akármilyen irányba) is megmozgassunk.

Sok elméleti dolog jól hangzik, de a fizika végül nem engedi.

A fizikának vannak határai, a képzelődésnek viszont nincsenek. De értem: elméleti kérdés volt, csak akkor ne kezeld gyakorlati kérdésként!

2023. júl. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

"De értem: elméleti kérdés volt, csak akkor ne kezeld gyakorlati kérdésként!"


Ki kezeli gyarolati kérdésként?


Nem attól lesz elméleti hogy minden egyes mondatba bele van írva hogy elméletileg hanem a kérdés elején tisztázva volt hogy elméleti kérdés és elméleti válaszok tehát minden ami utána elhangzik az csak elméleti. Nem értem miért kell akkor kötekedni meg kijavítgatni jobban érzed magad attól hogy fontoskodsz? Amikor először mondtad szándékosan figyelmen kívül hagytam. De ha ez megnyugtat akkor még egyszer leírom mint a kérdés elején a magyarázatban, természetesen minden itt elhangzó dolog csak elméleti, még véletlenül sem gondolnám komolyan hogy olyan eszköz építésén dolgoznék ami adott esetben akár képes lenne a Föld-Hold gravitációs kölcsönhatásába bele szólni, azt megváltoztatni. :)

2023. júl. 23. 19:17
 18/41 sadam87 ***** válasza:
100%

#4

"De pl ha nem mindig ugyan azt az oldalat mutatná felénk akkor lehetne pl egy villanymotort építeni a Föld és a Hold közé és mágneses mezőt indukálna a tekercsben ahogyan a Hold folyamatosan forog a Földhöz képest?"

Bocs, de én nem értem, mire gondolsz. Csak én vagyok így vele?

1. Mi indukálna mágneses mezőt a tekercsben? Értem én, hogy a Hold kering, de nincs érdemi mágneses tere (és nyilván töltése sem nagyon) szóval miért is indukálna mágneses mezőt?

2. Hogyan raksz a Föld és Hold közé valamit? A hagyományos mód az, hogy a Holdénál alacsonyabb pályára állítod. Csak akkor nem marad a Föld és a Hold között. Esetleg berakhatod a Föld-Hold rendszer L1 Lagrange pontjába, csak akkor meg nem (nem igazán) mozog a Holdhoz képest, úgyhogy abból nem látom, hogy lenne energia.

Az alapján, hogy fékezésről írsz, azt feltételezem, hogy ez a valami állna, de akkor meg mi tartja meg a helyén?

3. Nem azt akartad írni, hogy kering a Földhöz képest?

Szóval én nem nagyon értem az elképzelést. És így azt sem nagyon látom, hogy lenne ez hatékonyabb, mint az árapály erőművek.

2023. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

"1. Mi indukálna mágneses mezőt a tekercsben? Értem én, hogy a Hold kering, de nincs érdemi mágneses tere (és nyilván töltése sem nagyon) szóval miért is indukálna mágneses mezőt?"


Nem a Hold saját mágneses mezejére gondoltam. A Föld forog a saját tengelye körül tehát mindig egy másik oldalát mutatja felé a Hold pedig ugyan azt. A közbe iktatott eszköz hatalmas mozgási energiából termelhetne áramot.


"2. Hogyan raksz a Föld és Hold közé valamit? A hagyományos mód az, hogy a Holdénál alacsonyabb pályára állítod. Csak akkor nem marad a Föld és a Hold között. Esetleg berakhatod a Föld-Hold rendszer L1 Lagrange pontjába, csak akkor meg nem (nem igazán) mozog a Holdhoz képest, úgyhogy abból nem látom, hogy lenne energia.


Az alapján, hogy fékezésről írsz, azt feltételezem, hogy ez a valami állna, de akkor meg mi tartja meg a helyén?"


Nem tudom hogyan, de neked látom jobb ötleteid vannak. A Hold lenne a fix pont (akár abban a Lagrange pontban) a Föld pedig forog, nagyon egyszerű elképzeléssel egy dinamót képzelek ami lehet egy gyűrű pl a föld körül és annak a mozgása plusz a Holdhoz fixen kötött(vagy annak lagrange pontjába) objektum együttesen termel áramot azáltal hogy a Föld egy sugárhajtású vadászrepülő sebességével forog ezáltal a körülötte lévő gyűrű is.

2023. júl. 23. 19:47
 20/41 A kérdező kommentje:
És így a föld forgását fékezné a folyamatosan és termelne áramot. De talán ha nem dinamóban gondolkozunk akkor nem kell hogy fizikailag össze érjenek hanem mint egy villanymotorban önmagában a mágneses mező is munkát végez.
2023. júl. 23. 19:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!