Az, hogy az embereknél ennyire gyakori a nők elhalálozása orvosi ellátás nélkül szülés esetén azt bizonyítja, hogy nem természetes evolúcióval fejlődött ki a faj?
Mármint ekkora önpofont a természet hogyan hozhatna létre, hogy az utód túlélését egyedül biztosítható anya belehaljon a világra hozásába. Az állatvilágban ilyesmi nincs.
Ugyanakkor a kórokozók. Az ember dobja fel a lábár holmi kis vírus miatt, míg az állatok vírusok millióival élnek együtt vígan.
Hogy is van ez? Gyorsított evolúció?
121
Megsértődtél? :)
De amúgy tényleg nem mindenkinek prioritása a folyamatos tanulás.
@Kérdező: "A legtöbb emberből ez a kényszerbetegség hiányzik"
Ja. iskolánként pl. azért lehet mindig megyei /országos stb. szellemi versenyre benevezni csak egy és csakis egy embert, mert az kényszerbeteg.
Még osztályonként is szinte azonnal kibuknak a legokosabbak és a legbutácskábbak, nemhogy világszinten...
"De amúgy tényleg nem mindenkinek prioritása a folyamatos tanulás."
Ne mondd már, hogy nem ismersz olyan embereket, akikről pontosan tudod, hogy bizonyos dolgokat a világ végéig tanulhatná, de akkor se férne a fejébe.
124
“Ne mondd már, hogy nem ismersz olyan embereket, akikről pontosan tudod, hogy bizonyos dolgokat a világ végéig tanulhatná, de akkor se férne a fejébe.“
Hát ha már elemiben ellustálkodta az idejét és nem sajátította el az alapokat akkor a matematikai analízisen érthető , hogy vakarni fogja a fejét :D
Mondom, nem mindenkiben van meg a motiváció a tanulásra mert az agyuk jobban jutalmazza dopaminnal ha más tevékenységekkel foglalkoznak. Dopamin nélkül meg ugye nem nagyon lehet tanulni.
"Mondom, nem mindenkiben van meg a motiváció a tanulásra"
Mondd, te most konkrétan azzal eteted magad, hogy szerinted mindenki ugyanolyan okos, és csak a szorgalmon múlik minden? Az olyan szónak nincs is értelme, hogy buta? Most te ezen tényleg vitázni akarsz, vagy csak hülyítesz engem, mert nagyon unatkozol? Akár egy szellemi társasjátékban is azonnal hatalmas különbségek buknak ki egy nagyobb és heterogén társaságban.
Úgy látszik nem fogod fel, hogy világosan kimutatható, hogy ugyanannyi tanulással egyesek nagyságrendekkel messzebbre jutnak, mint mások. Az intelligencia tesztek nem igényelnek szinte semmi tanulást, és óriásiak különbségek az eredményeket tekintve. Mondom, hogy már egy két kérdésből szinte azonnal eldönthető, hogy ki a butácskább, és ki az okosabbja.
Nem tudom, hogy direkt becsukott szemmel élsz a világban, vagy még nem értél meg teljesen, de hidd el, hogy a tanári karban nem az a bevett szokás, hogy minden rest, lusta gyerek esetében ezzel vigasztalják a zaklatott szülőket - Hát, anyuka, az ön fia rendkívül okos, de még jobb eredményeket érne el kicsit nagyobb szorgalommal.
Én egész életemben nehezebben tanultam, mint mások. Gimnáziumban, egyetemen, OKJ-n, munkahelyeken is lassabban tanulok, sőt, társasjátékokban is utolsó szoktam lenni.
Gimnáziumban konkrétan éjt nappallá téve tanultam, voltak tanévek, amikor tényleg mindig éjjelig, hétvégén mindkét nap több órát, a legdurvább tanévben péntek este is.
Eközben osztálytársaim szünetben átnézték az anyagot, amikor más veszélyeztetett a felelés és lefeleltek 5-ösre. Edzeni jártak, egymással lógtak és filmeztek suli után.
@Kérdező
Jóember! Minden létező emberi tulajdonságban vannak nagyon nagy tehetséget-, meg roppant gyatra készségeket felmutató emberek. Mi a tökért hiszed azt, hogy a kognitív képességekkel más lenne a helyzet? Ráadásul eléggé jól kimutatható különbségek is vannak fizikailag agyak és agyak között. Szerinted viccből?
@128
Na tessék! Én is pont ugyanilyen cipőben tántorgok. Nehezen tanulok... stb.
Csak ezt itt eszem ágában sincs leírni, mert nem vagyok anonim. Ja...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!