A matematikában miért vannak negatív számok? És ha már vannak, akkor miért nincsenek harmadik előjelű számok?
Az őskorban még csak a pozitív számokat ismerték. Aztán valaki kitalálta, hogy vannak negatív számok is. Miért nem találta ki később senki, hogy harmadik előjelű számok is vannak?
Még gyakorlati haszna is lenne.
Pont azért vannak, mert gyakorlati hasznuk van.
De egy harmadik előjelű számot hogy kell elképzelni? És milyen gyakorlati hasznot társítasz hozzá?
#3:
Például be lehetne vezetni a relatív számokat, amelyek se nem értelmezhetől mínusznak, se plusznak, és a kvantitást lehetne számolni velük.
Az előjel lehetne #.
És ezzel ki lehetne fejezni az idődilatáció kvantumfragmentációjának a szuperpozícióját.
Például, van a #2. Ez egyszerre jelenti a -2-őt és +2-őt is a hullámfüggvényben.
Hogy tetszik?
1 A számok azok eszközök arra, hogy valamit csináljunk velük. Azok nem csak úgy a semmiben léteznek. Dolgok megszámolására teljesen elég a természetes számok halmaza (egy tojás, két tojás, tíz tojás). Viszont a csillagászathoz, bonyolult építészethez (amilyen a piramis is), kereskedelemhez nem elég. Egyszerűen azért nem elég, mert valahogy reprezentálni kell azt, ha valami nullánál kevesebb (pl tartozás). Mivel a szám az egy eszköz, és ha nincs jó eszköz akkor feltaláljuk, ezért aztán létre kellett hozni ezt az eszközt.
2) Harmadik előjelű számok a valós számok között nicnsenek, nincs is értelmük (te se tudsz ilyet mondani). A valós számok való világ beli, többnyire valamelyest kézzelfogható dolgokat reprezentálnak: hosszokat, pénzmennyiségeket (pozitív vagy negatív), vektormennyiségeket (pl sebesség) stb., az ilyesmivel való munkára alkalmas eszközök. Ezekből a dolgokból pedig vagy van valamennyi, vagy semennyi, vagy annál is kevesebb, tehát nincs harmadik előjel.
3) Ennek ellenére akármennyire is megpróbáltál hülyeséget mondani, de nem sikerült. Ugyanis ott vannak az komplex számok amik ép ésszel nagyon nehezen felfogható dolgokat reprezentálnak, és azoknak van egy képzetes tagja (i vagy -i), amire ha nagyon akarod, végső soron ráerőltetheted hogy 3. és 4. előjel. Jó, matekosok forduljanak el mert nem az, de csakugyan "kilógnak" a számegyenesből.
A negatív számokat nem kitalálták, azok a mindennapi létezés részei, a matematika csak alkalmazza.
A nulla a kiindulási pont, előre a végtelen, vissza felé a mínusz végtelen a legnagyobb, ami már matematikai fogalom.
Ellenben a tegnap egy teljesen hétköznapi fogalom, ami mínusz egyet jelent, a tegnap előtt mínusz kettőt, a holnap plusz egyet, a holnap után plusz kettőt, stb
Az "időszámítás előtt" is lényegében negatív szám a nullához (időszámítás kezdete) képest.
Harmadik, negyedik előjelű számokkal lényegesen meg lenne bonyolítva a számolás, mert akkor a számok nem egy vonalon helyezkednének el, hanem térben - lényegében egy koordináta pontot jelölne, amit egyébként használnak pl a repülőgépek helyének meghatározásánál (szélességi fok, hosszúsági fok, magasság), illetve a fantasztikus filmekben (Star Wars) a galaxisok közötti utazásoknál is térben kell meghatározni a helyet.
Megvan ez a nyelvhasználatban is, pl. a tegnap reggel, tegnap délután, tegnap esete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!