Klímaváltozás ellen atomerőművek?
Atomerőmű baleset miatt meghalt emberek száma:
A több évtized eltelte közben a Csernobili balesetben, és a többiben meghalt emberek száma a leges-legdurvább becslések (szvsz. köze sem lehet a valósághoz, hiszen olyanok számolták ezeket, akik atomenergiaellenesek - pl. Greenpeace szerint Csernobil miatt akár 200000 ember is meghalhatott) szerint is mikroszkopikusan eltörpül a fosszilis üzemanyagok elégetése (szén, kőolajszármazékok és földgáz) miatti halálokok száma mellett, ahol persze nem kis szerephez jutnak az ilyen jellegű erőművek.
Csak 2018-ban, több mint 8 millió ember halt meg emiatt. Hol van ehhez képest pl. a legszörnyűbb Csernobili eset is akár??? Persze lehetne szajkózni, hogy ha te haltál volna bele... De a légszennyezettség miatt az ugyanilyen érvek miért nem mérvadóak? Csak azért, mert a halottak nem egy "kis" helyen vannak, látványosan, és a csendes légszennyező gyilkos nem látható?
Valóban veszélyes az atomenergia (de hát mi nem, ami kis helyen sok energiát termel), de inkább csak lokálisan. Ám egyre rémültebben hirdetik a tudósok, hogy a klímaváltozás gyorsul, ami elképesztő léptékű világkatasztrófába torkollhat, de nem nagyon látom még vitatémaként se nagyon a "vissza az atomenergiát" tézist, a kisebb rossz kockázatának vállalása okán. Szvsz. nagyon félő, hogy az alternatív energiaforrások komolyabb kihasználhatóságának ideje jóval túlmutat azon, amikor a klímaváltozás még visszafordítható lenne. Ráadásul egyre jobban elterjednek az elektromos autók, így az elektromos áramigényünk hatalmasat ugorhat, vagyis a szükséges mennyiségű mindent elborító napkollektorok előállítási és leselejtezési folyamatainak környezetszennyezése kontrollálhatatlanul megugorhat. A szélerőművek ilyen mennyiségben már irdatlan nagy területeket foglalnak le, hatalmas és mérgező akkumulátor telepek szaporodása... stb...és szintén nem kevés anyag előállítás, szennyezés... stbstb. Geotermikus... össze-vissza fúrt föld? Gázerőművek? Mikorra lesz fúziós erőmű? Hát, nem tudom.
A farmos embernek üzenném!
Ahhoz, hogy te azt a farmot meg tudd védeni, komoly védelmi rendszer kell. És igen, nem a városok fognak először megőrülni, mert ha kevés lesz a kaja meg a víz, akkor a legliberálisabb nagyvárosokban is bevezetik a statáriumot, és egy ideig ott rend lesz. Míg vidéken, hajaj. Fegyveres csoportok, illetve bevándorlók fognak garázdálkodni, meg a sok afrikai, ázsiai menekült, akik békés időkben is hajlamosak ölni.
Szóval, azt javasolnám neked, hogy ne csak a családodnak, hanem egy tágabb közösségnek építs ilyen farmot. Azt a területet megvédeni nem lesz egyszerű. Gépfegyverek, aknamezők, tűzérsegi ütegek kelhetnek majd hozzá, azt egy család nem tudja létrehozni.
Arra szépen készüljön föl mindenki, hogy eldurvult vészhelyzetben a demokráciát minimum ideiglenesen kukázni kell.
Nagy és kis csoportok szintjén is.
A mainál radikálisabb klímavédelmi lépésekhez is militáris-diktatorikus irányítás kéne.
Az meg senkinek nem tetszik.
A Greenpeace valószínűleg azért számolja a csernobili katasztrófa áldozatait ~200.000-nek, mert beleszámolják az abortuszokkal elvetetett gyerekeket is.
Amire maradjunk annyiban sok helyen nem lett volna szükség, de a zöldek felfújták a lufit, így egész generációk tűntek el nyomtalanul, pedig sok helyen minden bizonnyal egyáltalán nem volt indokolt az abortusz.
Vessük össze az atomenergia révén árammal ellátott emberek számát az atomerőművek balesetei miatti halálos vagy súlyos sérültek számával.
Rögtön ki fog derülni, hogy körülbelül olyan biztonságos, vagy biztonságosabb, mint a légi utasszállítás.
És a kettő közül a légi utasszállítás szennyez többet, mégsem akarja senki betiltani.
"körülbelül olyan biztonságos, vagy biztonságosabb, mint a légi utasszállítás"
Ugyan már. Mennyi a legnagyobb utasszállító gép kapacitása? Meg még szerencsétlen esetben kb. 100 mandró a földön. És mennyi lehetne az áldozatok száma ugyanannyi hibás döntés után egy atomerőmű környékén?
#95
Pedig teljesen korrekt, amit írt és nem szubjektíven közelítette meg a problémát, hanem objektíven.
"Ugyan már. Mennyi a legnagyobb utasszállító gép kapacitása? Meg még szerencsétlen esetben kb. 100 mandró a földön."
Idézem a kommentem első sorát.
"Vessük össze az atomenergia révén árammal ellátott emberek számát az atomerőművek balesetei miatti halálos vagy súlyos sérültek számával."
Értem? A matematikáját?
Mert ha tényleg egy bizonyos atomerőmű körüli esetleges baleseti kért próbálod egyetlen repülőgéppel összevetni, a globálisan összes , nukleáris árammal ellátott lakosság helyett, napi kb. egymilliárdnyi légi utasforgalom helyett, akkor elég hibásan jársz el.
@95
Van egy felvezetőm.
Nem zavartatod magad a tényektől, a valós adatoktól, nemde?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!