Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme volt hát az oltakoz...

Mi értelme volt hát az oltakozásnak ha a WHO megint ijesztget, hogy az oltás önmagában nem elég?

Figyelt kérdés
Ezt nem tudták volna 6 hónappal korábban bemondani, hogy teljesen feleslegesen ne oltsák be magukat az emberek és kockáztassák a mellékhatásokat. Az emberek túlnyomó többsége egyértelműrn azért oltatott, hogy minden visszatérjen a régi kerékvágásba. Nagyon átverték az embereket. Ha nem elég az oltás akkor mi értelmük van?
2021. jún. 27. 20:01
 41/98 anonim ***** válasza:
73%

"" Az állatkísérletek során ez mindig bekövetkezett,"

Legörgettem. Nem írták, hogy mindig bekövetkezett volna, épp ellenkezőleg.

Azt viszont igen, hogy semmi jel nincs ilyenre emberek körében.

"Elnézést, rosszul adtam meg az első számot, az ugyanis csak 15,000. De a második az korrekt. Forrás: EudraVigilence"

Még egyszer: forrás?

Pontos link?

Gondolom tudod, hogy ha rendesen lehivatkoznád, kiderülne, hogy mi a bibi...

2021. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 A kérdező kommentje:

41


Nem, EGYELŐRE semmi jel emberek körében! Azt valóban nem írta, hogy mindig, csak azt, hogy bekövetkezetett. Elnézést!


EudraVigilence-ről azt gondoltam mindenki hallott…

2021. jún. 28. 15:13
 43/98 anonim ***** válasza:
62%

Tehát, hol a hivatkozás?

Mert amit csinálsz, az nem az.

Picit sok aloldal van az Eudravigilencen...

2021. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
17%

Reuters, mint hiteles forrás? Tudjátok kiknek a tulajdonában van már legalább 100 éve? Ez volt az első hírügynökség, amit kilóra megvettek.

Montagnierről sem tudnak sokan semmit. Arra is lusták, hogy utána nézzenek ki is ő. A többiről nem is beszélve. Sokakról azt állítják, hogy nem is léteznek. Ha legalább 10 éve nyomonköveti valaki az eseményeket, akkor ilyen pár hónapja, vagy 1 éve meghamisított adatokkal nem fogják azokat megtéveszteni. De tőlem hihet bárki a tegnap megszületett lila unikornis mutánsban is, ha ezt mondta a Merkely, vagy Müller mami, akkor az úgyis van. Be kell oltatni mindenkit a szívárványos vakcinával, mert attól nem lesz lila, csak kék.

2021. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit gondolkozni kéne, meg elolvasni, és megértenéd.

A reuterses cikk IS hivatkozásokon alapszik, tanulmányokra.

Itt semmi nem hit kérdése, hanem bizonyítékoké.

Ha téged azok nem érdekelnek, akkor meg nem itt van a helyed.

2021. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
68%

[link]

Pl. ilyeneken.

Mondanám, hogy olvassa el a kérdező, és megérti, de valahogy nem hiszem.

2021. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 sadam87 ***** válasza:
67%

"Hm, amint látom a Reuterst elfogadod mint forrást. Megkérdezhetem, hogy miért?"

Mert elég meggyőző az érvelésük, plusz tele van a cikk hivatkozásokkal, amiket én is tudok ellenőrizni.

"Forrás: EudraVigilence"

Ez nem forrás feltüntetés...

De akkor megmutatom, hogyan kell:

Az USA-ban 318 millió adag COVID elleni vakcinát adtak be június 21-ig. Ugyaneddig összesen 5479 olyan halálesetet jelentettek, ami vakcina beadása után történt meg. Ez azonban egyáltalán nem jelenti, hogy a vakcina okozta volna a halált!!! (Szemléletes példa: ha valakit az oltás után elüt a teherautó, talán kicsit erős volna azt mondani, hogy az oltás okozta a halált. Persze a fenti esetek valószínűleg nem ilyenek, de a logika ugyanez: abból, hogy az oltás után hal meg valaki, nem következik automatikusan az, hogy az oltás miatt halt meg.) Egyedül a Jansen vakcina esetében derült ki, hogy (ritkán) trombózist okoz, és ez halélesetekhez is vezetett sajnos.

Forrás:

[link]

(utolsó bekezdés)

Egyébként még ha igaz is volna, hogy 15 ezren haltak meg oltás miatt (mint ahogy nem az), akkor is elég jól jön ki az oltás. Az Európai Unióban több, mint 700 ezren haltak meg COVID-ban a hivatalos adatok szerint (valójában meg minden bizonnyal még többen a nem regisztrált esetek miatt).


"És görgess le a Coronavirushoz."

Legörgettem. Ezt írja ott:

"ADE was observed in animal studies during the development of coronavirus vaccines, but as of 14 December 2020 no incidents had been observed in human trials."

Azaz szó nincs arról, hogy minden esetben bekövetkezett volna ADE (ellenben embernél soha nem figyeltek meg ilyet). Szóval az állításod nem igaz.

2021. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
77%

"

Nem, EGYELŐRE semmi jel emberek körében"


Hogy ez miért nem csak egyelőre, arról szól a Nature cikk.

2021. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
32%

Pont az i-re:


Amit találtam így elsőre, de rengeteg van. Összeraktam egymás mellé a svéd vs magyar grafikonokat, néhányat képernyőfotókról, jobb átláthatóságért.

A képfeltöltés linkje valamiért tiltott itt, ezért írájtok az idézőjelezett link elé a képfeltöltés pont eut ékezetek nélkül, és értelemszerűen, így megtekinthetitek.


Első kép:

2020.11.10.-én mentve:

Ezen látszik, akkorra már kb fej-fej mellett halad a két ország fertőzőttsége. A grafikon görbéje is szinte ugyanazt a vonalat írja le. Korlátozások nélkül (svéd) vs teljes zár (magyar).

Íme: "/view.php?filename=9252020.11.10..jpg"



Második kép:

2020.11.22.-én mentve:

Látható, hogy semmilyen érdemi változás nincs, egyáltalán nem szálltak el a svédek, továbbra sem korlátoztak, és ekkor már jócskán benne voltunk a télben. Én itt kezdtem arra az álláspontra jutni, hogy igazolódik a svéd hozzáállás helyessége, és talán példát vesz róluk más ország is.

Íme: "/view.php?filename=1742020.11.22..jpg"



Harmadik kép:

2020.12.12.-én mentve.

Itt pedig az ominózus eset után vagyunk. A svéd grafikon számértékei szépen feltolva a korábbi 8000 eset maxról, 20000-re, és ehhez igazítva a grafikont, viszont a magyart változatlanul hagyták.

Íme: "/view.php?filename=5252020.12.12..jpg"


Negyedik kép:

Ezen a fotón pedig összeollóztam főcímeket a nagy hírportálokról a svédekkel kapcsolatban abból az ominózus időszakból. Egy kicsit kellett volna még kitartaniuk, így már sosem tudjuk meg, mi lett vna, ha. Én bíztam bennük, a sajtó pedig végig ezerrel sározta őket, és végre megírhatták:

Íme: "/view.php?filename=563hirek.jpg"


Az az igazság, többszáz stat mentést csináltam, nagyjából minden napról, de semmi idegrendszerem a leglátványosabbakat előszedni. Ezek is beszédesek. Bárki aki ránéz ezekre a grafikonokra, láthatja korlátozások nélkül vs korlátozásokkal.


No, nem olvastam végig a hozzászólásokat csak átfutottam, bele is fáradtam, a lepontozásba is, úgyhogy a pont az i-re itt a korrektség jegyében. A kovidon természetesen túl vagyok, az itthoniak is, köszönjük szépen a halálos kívánságokat, most vagy meghaltam benne vagy nem, ez legyen a mai rejtély. :-)


Minden jót kívánok Nektek.

2021. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
76%

"Első kép:"

"Ezen látszik, akkorra már kb fej-fej mellett halad a két ország fertőzőttsége. A grafikon görbéje is szinte ugyanazt a vonalat írja le"

Abban a pillanatban kb. igen.

"Látható, hogy semmilyen érdemi változás nincs, egyáltalán nem szálltak el a svédek, továbbra sem korlátoztak, és ekkor már jócskán benne voltunk a télben."

Mo.-n november végén tetőzött a járvány, Svédországban December végén. A tetőzésen jóval magasabb 7 napos mozgóátlag számai vannak Svédországnak.

Elég rendesen beindult náluk a járvány év végére, és kb. pont

a korlátozások bevezetése után annyival kezdett el lejteni a görbe, amennyi idő után kb. hatnak.

Úgyhogy ezt buktad:DD

Harmadik kép:

"Itt pedig az ominózus eset után vagyunk. A svéd grafikon számértékei szépen feltolva a korábbi 8000 eset maxról, 20000-re, és ehhez igazítva a grafikont, viszont a magyart változatlanul hagyták."

LOL:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Te jó ég, hát ezt nem hiszem el:D

Ilyen nincs:D

Nem tudom eldönteni, hogy tényleg ilyen ostoba vagy, vagy direkt csinálod...

Ember, meg is nézted a saját grafikonod?

[link]

Tessék, itt van.

dec 29.: 32485 eset

dec 30.: 8846

dec 31.: 0!!!!

jan. 1.:0!

jan. 2.: 0!!!

jan 3.: 0!!!

jan. 4.: O!!!!!! O darab eset 5 napon keresztül...

A mozgóátlag és az összesített számok semmit sem változtak, valamilyen adminisztrációs okból így lettek leadva az adatok.

Itt a pont az i-re, valóban:DD Most már biztos, hogy te nem vagy normális.

"Én bíztam bennük, a sajtó pedig végig ezerrel sározta őket, és végre megírhatták:"

Bízni bíztál bennük,aztán szépen túlszárnyaltak minket az esetszámaik. Nem jött össze...

Megszépítetted a napon, komolyan.

Az öt napnyi nulla valahogy nem tűnik fel neki, persze:DD

2021. jún. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!