Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme volt hát az oltakoz...

Mi értelme volt hát az oltakozásnak ha a WHO megint ijesztget, hogy az oltás önmagában nem elég?

Figyelt kérdés
Ezt nem tudták volna 6 hónappal korábban bemondani, hogy teljesen feleslegesen ne oltsák be magukat az emberek és kockáztassák a mellékhatásokat. Az emberek túlnyomó többsége egyértelműrn azért oltatott, hogy minden visszatérjen a régi kerékvágásba. Nagyon átverték az embereket. Ha nem elég az oltás akkor mi értelmük van?
2021. jún. 27. 20:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
#89: a 90. valasz erre is kiterjed. Ugy gondolom tulsagosan leegyszerusited a dolgot, erre az ido fog valaszt adni.
2021. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 sadam87 ***** válasza:

#90

Köszönöm a választ! Nagyon kimerítő és érthető!

Még egy kérdés: az mRNS vakcináknak az egyik nagy előnye (ha jól tudom), hogy ha új változat jelenik meg, akkor elég gyorsan fejleszthető az ellen is új vakcina. Ha megjelenne egy olyan változat, ami miatt ADE alakul ki, meg lehet ennek a kialakulását előzni azzal, ha az új változat elleni oltással oltanak valakit?

2021. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
100%
Meg pl. a Nature cikk, és még pár, amikbôl leszûrhetô, hogy miért is valôszínûtlen ADE.
2021. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:

De persze reális a veszélye, a valcináknak tulajdonított veszélyek közül talán az egyetlen tényleg valós. Mármint hosszabb távon.

Nagyon érdekeseket írtál, köszi.

2021. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:

Amúgy nem nagyon látok újabb

eredményeket a témában, de biztos lesznek majd.

2021. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
100%

#92: Ebben a kerdesben szerintem nem lehet egyertelmuen allast foglalni. Egyreszt ugyan konnyen alakithatok az mRNS vakcinak, ugyanakkor mindig egy lepessel a virus mogott lesznek. Masreszt:

Meg ha el is tekintunk attol, hogy korral es bizonyos immunszuppresszioval jaro civilizacios betegsegek (pl. szerintem sok ember nem is tudja, hogy az elhizas hosszabb tavon immumszuppressziohoz vezet) eseten az immunizacio hatekonysaga jelentosen alacsonyabb es mindenkit konnyen immunizalhato egyennek tekintunk, azt, hogy pontosan milyen epitopokra specifikus limfocitak aktivalodnak az egyen repertoarja hatarozza meg. Es az ADE sem ugy mukodik, hogy jon egy uj varians es mindenkiben ADE alakul ki, ez a virusban bekovetkezo valtozasok mellett az antitest repertoar fuggvenye is. Egy immunizacion atesett egyen esetben pedig, ha sulyos fertozes alakulna ki, nehez megmondani, hogy ez most az azt megelozo immunizacio es az ADE kovetkezmenye, vagy meg rosszabb lett volna vakcinacio nelkul, hisz onmaga kontrollja senki sem lehet. Pontosabban molekularis biologiai modszerekkel persze vizsgalhato lenne egyenileg a dolog, nehany ponton legalabbis, de nem hinnem, hogy majd pont erre lenne penz vagy kapacitas. Ennel egyszerubb modszer a placebo kontroll. A Dengue eseteben is igy jartak el es mivel eleg sok embert vontak be, 2-3 ev tavlataban vilagos volt, hogy a vakcinalt egyenek nagyobb esellyel szorultak korhazi ellatasra fertozes eseten.

Tovabba, ahogy irtam, az alapveto problemat az okozza, hogy jelen vannak az elozo fertozes vagy a vakcinacio soran kepzodo nagy affinitasu ellenanyagok, amik viszont (bizonyos egyenekben es a virusban bekovetkezo megfelelo valtozasok eseten) mar nem funkcionalnak neutralizalo antitestkent, az uj, naiv B-sejtek aktivaciojat viszont gatoljak. Ebbol kovetkezoen ugyanakkor egy uj vakcina altal indukalt immunvalasz soran is ez tortenne.

2021. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim válasza:
25%

robag_p nevü felhasználó vagyok, ezzel a reggel. Korábbi regisztrációm töröltem, belefáradtam. De ezt az újat is töröm, amint vmit tiszáztam, és ezzel végeztem. Az a helyzet, hogy elolvastam amiket azóta írtatok, hátha egyiknek leesett azóta vmi, és tovább viszi a szálat. De nem, sőt, lényegében úgy látom, ostobának lettem beállítva. Nem ez zavar egyébként, inkább az, hogy akiknek még maradt türelme a világjelenség eseményei (nem a vírus, a módszerek) ellen érvelni, azok is le vannak írva azza, hogy járt már itt próbálkozó aki jól bebizonyította, hogy rosszul gondolkodik (gondolkodunk). Mivel, egyáltalán nem esett le semmi az itt egybegyűlteknek azokból amit mutattam, és szépen mellé is lett magyarázva, annyi időt még szánok rá, hogy akkor, mivel azt látom, szükséges, hát levezetem, amit úgy gondoltam nem kell. Aztán annyi. Sajnos előlről kell kezdeni. Remélem, még aktív a topic.


Hosszú lesz, de légyszíves olvasd végig. Az egész kép fontosabb.


Kezdjük az elvi dolgokkal:

Elhangzott egy történet, megfigyeléseim a svéd vs magyar történésekről 2020 év végéig, amiben azt is mondtam, igaz amit leírtam. Bár, valamennyire még most is visszakereshetőek az akkori dolgok a neten, mégsem hiszitek el amit mondok, és bizonyítást kértek. Aztán jönnek a megjegyzések, h mi van, a bizonyítás már nem megy? Már önmagában ez is, hogy miért kell? Nem hisztek a másik embernek. De Nyugyónéninek hisztek, amikor pl teljes nyilvánosság előtt kétszer mond ellent önmagának a maszkviselés szükségességéről, és korrábban annak ellenkezőjéről, de mindkétszer a tudományos alapokra hivatkozva állítja nektek. Vagy Szláviknak a vírus veszélyességéről, aki eddig háromszor mondott ide vonatkozólag teljesen mást a nyilvános médiában. Ezeket sem sok szükség van bizonyítani, akár a svéd-magyar szitus dolgot amit mutattam, mert azt gondolom, ellenőrizhető, esetleg rég tudott. De nem. Tehát, ezeknek az embereknek hisztek még azután is, mikor már korábban több próbálkozó is elétek tette az interneten pl Nyugó-Szlávik archiv hiradó ide vonatkozó részeit. Én, aki pedig felhívja a figyelmet egy statisztikai mutyira, hírmutyira, annak akkor sem hiszek, ha ott van előttetek minden, csak értelmezni kell. Ez így szélmalomharc, és pont ebből van elegem. Ezek a tv-s szakértők már rég leírták maguk, mégis hitelesebbek számotokra, mint akik felhívják a kapcsolódó "anomáliákra" a figyelmeteket. De miért? Esetünkben: végül mutatom a képernyőfotókat bizonyítom az állításom az akkori svéd-magyar szituról, megnézhessétek, és nem láttok benne semmit, azon kívül, hogy leostobáztok, és félreértem amit látni, rossz a grafikon, nullás napok, stb. Mindenféle nem a lényeg kifogás. Nem esett le semmi? Nem az adattorlódás a lényeg, sem a hiányos adatok! Hölgyek, urak, ez nagyon nagy baj, hogy nem esett le semmi!


Eddig akkor a dolog elvi része. Sajnos el kell magyarázni. Kezdjünk tiszta lappal, nulláról, és aki esetleg itt kapcsolódott be, nem lapoz vissza, annak egyben az eset ismertetése lesz. Rakjuk össze együtt, aztán elemezzük a grafikont is!


Adott egy hivatalos oldal, hivatalosan leközölt adatokat adva számunkra a kv fertőzőttségről országokra bontva, és grafikonnal is. Egy ideig figyeltem, úgy 2020 év végéig, reggel sz*rás közben a klotyón ülve mert érdekelt. A folyamatokat néztem, mert kiváncsi voltam a svéd nem védekezés vs magyar védekezés eredményeire. Engem érdekelt, talán mást nem. Mivel engem érdekelt, míg figyeltem, végig képben voltam a statisztikai adatokkal. Ez nem szorgalom volt, se nem került különösebb energiába, kb 5másodperc volt megnyitni az adott weblapot, képernyőfotót csinálni, amikor éppen eszembe jutott, hogy visszanézhessem ha kell, és közben olvasgattam egy-két hírt is, majd kitöröltem a s*ggem.

Nálam így, klotyó+hírolvasás, így indult a reggel. Gondolom más is van így ezzel, és ez nem szorgalom kérdése.


Tehát, sz*rás közben, 2020 novemberére a svéd és magyar statisztikák már csaknem azonosak voltak. A tendencia mutatkozott, egyszerűen, szinte behoztuk őket, vagy ők minket. Lásd pl a régebben feltöltött fotóim 2. képét. Nem védekezés (svéd) vs korlátozások (magyar). Érdekelt! Téged nem érdekelne, hogy lehet ez? Hogy a csudába van nálunk ennyi fertőzés csupa zárral és karanténnal, maszkkal, gazdaság leállítással? Ennyi erőfeszítés, a svéd semmi erőfeszítéssel szemben, és mégis lassan fej-fej mellett? Amikor mi magyarok bezártunk éttermeket, kávézókat, a svédek maszk nélkül sétálgattak, vásároltak, kávézókban kávézgattak, ahogy máskor. És nem csak akkor, hanem végig addig.


Hogy lehet, hogy nem hullottak akkorra már mint a legyek, nálunk meg igen? Téged nem érdekelne, h ezek fényében vajon a svéd "modell" bukik vagy helyesebbnek bizonyul végül? Mert engem rendkívül érdekelt. Tudod miért? Azért, mert ha igazuk lesz, de legalábbis közel döntetlen, "kénytelen lesz" a többi ország is elvetni a kötelező maszk használatot, és minimalizálni vagy beszüntetni a korlátozásokat. Nem csak a mennyiség, az is nagyon nem mindegy, hogy milyen életminőséget él az ember, nem igaz? Érdekeltek a svédek.


2020, november-december környékén már ez volt a helyzet, amiket írtam. Akkorra már teljes kussban volt a magyar sajtó (is) róluk, a közel fej-fejmellettről. Aztán Decemberre elkezdtek újra szállingózni a hírek a főbb hírportálokon, hogy -és emlékezetből idézek pár címet: "A svédek meghívták magukhoz a halált.", "A svéd-modell elbukott.", stb. Ahogy ezeket olvastam, nem hittem el! Végig követtem náluk a fejleményeket, és nekem éppen ellenkezőleg tűnt. Nem, hogy nem volt rosszabb a helyzetük mint az ezerrel védekező országokban, hanem lassan közel ugyanolyan lett.


Grafikon:

Emlékeztem az előző napokra, a grafikon fertőzőttségi skála maximum értéke 8000 fő volt addig ott, ahogy akkorra már nálunk is, pontosan ennyi! Nézd meg, fej-fej mellett vagyunk. Ne ragadj most le a számokon, csak nézd meg (2-es kép). És jönnek ezek a hírek... Grafikon vs hírek. Én speciel nem értettem, h ez most mire jó, ez a sok rémség? Végig nem ezt láttam.


Aztán a megszokott reggeli rituálém alkalmával a wc-n, gondoltam megnézem már ezután a svéd statisztikákat is. Továbbra sem szorgalomból, hanem kiváncsiságból. Akkor már kb ez volt látható (hármas sz. kép). Azt láttam, amit Te is, az egész grafikon megváltozott, illetve a grafikon értékei. Az most tök mindegy, hogy hiányos, vagy adattorlódott-e, lépj ezen tovább, csak konstatáld: Megváltozott. Miért? Az okot keressük!


Értem amin szintén elakadtatok, de ez nem 1-2-3 napra vissza változott meg, hanem hónapokra visszamenőleg. Bár most nincs előttem, megkockáztatom, a teljes akkori teljes évre visszamenőlegesen. Értem azt is, hogy adattorlódás volt, meg utólagosan érkezett adatok, stb, felfogtam már akkor is, hogy lehet ilyen, csak nem ez a lényeg! A statisztika egyik napról a másikra változott és úgy maradt, mostanra pedig az akkori adatok rég "beépültek", és a chart kisimulhatott. De hogy mennyi ideig (hétig-hónapig) maradt akkor úgy, ilyen "rondának" azt nem tudom, mert onnantól kezdve már alig figyeltem, végül semennyire, számomra egyszerűen hiteltelenné vált, mert ellenőrizhetetlen, alapozhatatlan lett. Onnantól. Na és akkor mi a lényeg, ha nem a fentiek?

Na, ez az!


Ti azon (is) el vagyok akadva, hogy nullás fertőzöttségű napok is láthatóak rajta, más napokon meg több, és adattorlódás, ugye. Ilyesmi hivatkozási alapok. Világos, de akkor most végezzünk egy gondolatkisérletet, és mindjárt érthető lesz:


Tételezzük fel, ha mondjuk 5 napig minden nap 1db fertőzött van magyarországon és svédországban is, tehát fej-fej mellett álluk statisztikában (a grafikonon is), akkor hogyan lesz az egyik grafikonjából rosszabb értékű a másikhoz képest, úgy, h nem hazudtunk, de mégis úgy tűnik, sokkal rosszabbul állnak? Na?


Hát úgy, hogy pl. azt csinálom, hogy 4 napig adattorlódok, majd az 5.napon bejelentek 5 fertőzöttet, és ezt beírom arra a napra, vagy beírok hármat ide, kettőt oda, elosztva. Mi lesz a grafikon maximuma? 2? 3? 5? Kétszeres, háromszoros, ötszörös? A mennyiről? 1-ről? Ugye? Ezt most rögzítsük. De ne állj meg, menjünk tova!


Vagy azt mondom, hogy újra -esetleg máshogy- megszámoltam a fertőzötteket, több lett, de nem egyenlően elosztva (elterítve a grafikonon), hanem kevesebb számú napban vagy bizonyos napokhoz hozzáírom utólag. Mi történik ilyenkor?


Hát az, hogy a grafikonon a fertőzöttség skála maximuma jelentősen (!) megemelkedik. Az emelkedés mértéke pedig attól függ, hogy osztom szét a számokat. Történik valótlan adatközlés? Nem.


A gondolatkisérlet után, nézzük, hogy nézett ez ki a gyakorlatban?


Gyakorlatban az addigi 8'000fő maximumról egyik napról a másikra 20'000-re változott a svéd grafikon fertőzöttség skálája (!), és ehhez igazodott be a új görbe is, míg a magyar maradt változatlan. Fixáljuk ezt is, mint tényt. Igen, lettek a nullás napok, igen, meg lettek a jóval magasabb értékű napok is, hát így adta ki. Egyik napról a másikra, és? Mi ezzel a gond? Na, akkor most rakjuk össze a teljes képet:


Ha valaki olvasta az akkoriban érkező új svéd híreket, és mondjuk volt annyira kíváncsi, hogy gondolta, esetleg meg is nézi a statisztikáikat, hiszen: A svédek a nem védekezésükkel "meghívták magukhoz a halált.", akkor azt láthatta, hogy huh, tényleg, náluk a 20'000főt is verdeste a fertőzöttek száma a nem védekezés eredményeként. Ha még kíváncsibb volt, és ránézett esetleg a magyarra is, hogy vajon mi hogy állunk (ezerrel védekezve)? Azt láthatta: Nálunk hozzájuk képest szinte csak a harmada. Huh. Mekkora mák. Ugye? Nem fogja elemezgetni a napokat egyesével, és nem emlékszik a tegnapra. Csak kinyitja a hivatosan leközölt adatokat (grafikont) ránéz, konstatál (20ezer vs 8ezer), durva, becsukja, memorizálta, a hír alátámasztva. "A svéd modell elbukott". Összeáll így?


Hazudtak az adatokkal? Nem. Egyetlen db hazusgág sem volt. Adattorlódtunk, korrigáltunk, ennyi. Ezek az adatok onnantól kezdve beépültek a grafikonba (így!), és az újonan érkező adatok onnantól kezdve egyre szebbre sűrítették, "simították" a görbét, de az értékek már maradtak.

Hát így is lehet grafikont rajzolni a 8ezer-8ezerről 20ezer-8ezerre, egyik napról a másikra, és megtámogatva a hírek alapját, vagy fordítva, a híreket támogatva egy grafikonnal.


Ezen esényekkel nagyjából egyidőben a svéd EÜ miniszter is bejelentette, h elbukott a modelljük, és ők is korlátozásokat vezetnek be. Innen pedig szépen beálltak a sorba.


Jó?

Én nem azt mondom, hogy a megállapításaim hibátlanok, csak azt, hogy az ilyesmi (sem) nekem soha nem lesz kerek, és számomra hitelteleníti az egész ügyet. Éppen úgy mint Nyunyó, Szlávik példa, vagy az éppen most aktuális zsír új tudományos alapokon nyugvó (?) ellentmondás: Szlávik-Boldogkői nyilatkozata, éspedig, hogy egyikük szerint mindjárt jön a 4.hullám, másikuk szerint megússzuk. Ellenőrizhető. Nézd, ez így nem stimmel, és nagyon nehez fogom fel, hogy egy kicsit sem sejted, hogy nem stimmel. Ezeknek hisztek.


Részemről akkor ennyi, amiket itt és eddig leírtam. Nem mondom azt, hogy mindent jól látok, de azt igen ,ha rossz következtetésekre is jutottam, az nem az ostobaság jele, hanem a korlátozottan rendelkezésre álló információk, és azok sok esetben történt ellentmondó volta miatt adódott. De ez a gond nem csak engem súlyt, hanem igazából mindenkit, aki véleményt alkot, pro-kontra. Nálam akkor sem kerek, és remélem másnál sem. De belefáradtam a szélmalharcba, részemről befejeztem.


Sziasztok.


Gábor.

2021. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
Kérdező! Így 2 hónap után sikerült már végre megtalálnod azt a forrást, amely szerint 15.000 haláleset volt az oltások miatt?
2021. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!