Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért víz van a víztoronyban?

Miért víz van a víztoronyban?

Figyelt kérdés
Ha a víztorony csak a víz nyomásáért felel, akkor lehetne bármilyen más folyadék is benne, nem?
2021. jún. 2. 21:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/236 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha te így, akkor én is.


"Ha a víztorony csak a víz nyomásáért felel, akkor lehetne bármilyen más folyadék is benne, nem?"

Nem.

Cáfold meg!

2021. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/236 crudy ***** válasza:
100%
Istenem :DD
2021. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/236 Psylocyber ***** válasza:
98%

kérdező:


"Wadmalac magában találja ki az érveket, az én számba adva, hogy aztán legyen mit püffölnie. Mert az én VALÓDI érveimet nem tudja megcáfolni."


mik a valódi érveid? nem kötekedés, hanem konkrétan érdekel. Lehet h fel tudom oldani a konfliktust, ha mindkét felet megértem csak azért kérdezem (bocsánat tudom h visszaolvashatnék mindent, de nem szertném :D)

2021. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/236 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én mindent megértek. Megértem a marha nagy tenni akarást is, ez a fel akarok valamit találni gondolkodás még jóra is vezethet.

De itt van egy fontos pont.

Azt érdemes feltalálni, ami valamiért jobb, mint ami már van. Gyorsabb, olcsóbb, biztonságosabb, hatékonyabb, kényelmesebb, bármi.

A jelen, ellenérvekre egyre bonyolódó koncepció minden, csak nem jó alapötlet.


Az ilyet el kell engedni és kitalálni mást, jobbat.


A legrosszabb, mikor valaki úgy beleszeret az ötletébe, hogy nem képes érvek ellenére sem megválni tőle.

Itt is már a hatodik oldal megy pocsékba.


Psylocyber: kábé a lényeget láttad, ugyanazt ragozzuk eleje óta.

2021. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/236 anonim ***** válasza:
100%

"Majd válaszolok, ha értelmesen teszed fel a kérdést, és nem fogalmazol meg a kérdésedben olyan elvárásokat a folyadékkal kapcsolatban, amivel nem is kell rendelkeznie."

Magyarán fogalmad sincs, csak kötözködsz.

2021. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/236 Psylocyber ***** válasza:
100%

Kérdező, végigolvastam a beszélgetést, ami alapján a #45-ös válaszomat módosítanám:


"Gondolom neked is ismerős érzés" helyett "remélem egyszer majd neked is ismerős lesz ez az érzés"


már bocs, de kaptál értelmes választ a kérdésre, mindjárt az elején, de utána felvetetted az elméleti lehetőségét egy másik konstrukciónak, de az erre érkező és ez ellen szóló észérveket már nem értetted meg.

Picit több alázattal pedig elkerülhetted volna a durvább válaszok többségét :) remélem ez segít.

2021. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/236 A kérdező kommentje:

#53

Érvem:

A kisebb viszkozitású folyadékok felpumpálásához kevesebb munkát kell végezni. A sűrűség lényegtelen a végzett munka szempontjából jelen esetben. Ha a víztorony felső x része nem víz, hanem valami kisebb viszkozitású folyadék, akkor máris megtakarítottunk energiát. A folyadék és az ivóvíz elkülönítése könnyedén megoldható. Még csak nem is kell valami mozgó alkatrészt közéjük tenni. Környezettudatosság, biztonság lényegtelen dolgok, hisz el vannak zárva a környezettől, hacsak nem hülyék a karbantartók. Ár is lényegtelen, ugyanis csak egyszer kell megvásárolni, míg a haszon örök.

2021. jún. 3. 16:07
 58/236 anonim ***** válasza:
100%

57


"A kisebb viszkozitású folyadékok felpumpálásához kevesebb munkát kell végezni. "

Ha a helyzeti energiát is belevesszük a dologba, akkor minimális lesz a különbség.



Honnan akarod hova pumpálni a kisebb viszkozitású folyadékot, ha az el van zárva fentre?


Csinálj már egy rajzot, hogy hogy képzeled a hermetikusan elzárt csodafolyadékod pumpálását!

2021. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/236 A kérdező kommentje:

"Ha a helyzeti energiát is belevesszük a dologba, akkor minimális lesz a különbség."


Mit jelent az, hogy a helyzeti energiát belevesszük a dologba?

2021. jún. 3. 16:24
 60/236 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ad nyomást a csodafolyadék, ha el van választva a vízrendszertől?
2021. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!