Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért víz van a víztoronyban?

Miért víz van a víztoronyban?

Figyelt kérdés
Ha a víztorony csak a víz nyomásáért felel, akkor lehetne bármilyen más folyadék is benne, nem?
2021. jún. 2. 21:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/236 A kérdező kommentje:

#10


Legalább elismered, hogy a 9-es válaszoló nem csak szerintem ostoba. Én például valami kisebb viszkozitású dolgot raknék bele, amit kisebb munka felpumpálni.

2021. jún. 2. 21:58
 12/236 anonim ***** válasza:
92%

Szemmel láthatóan nem érted a víztorony működési elvét, félreérted a a hálózatban elfoglalt rendeltetését.

Itt egyetlen ostoba ember van, az pedig te vagy, kérdező.

2021. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/236 A kérdező kommentje:

Attól, hogy permanensen okádod a hülyeségeket, nem én leszek ostoba.


Mégis hogy gondolod? Néha üres a víztorony, néha meg teli? Nem gondolod, hogy az üres víztorony nem szolgáltatna semmilyen nyomást?

2021. jún. 2. 22:10
 14/236 anonim ***** válasza:
100%
De én vizet akarok inni, nem más anyagot.
2021. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/236 crudy ***** válasza:
99%

A viztorony ugy mukodik mint egy nyomassokszorozo, vagy kiegyenlito. Mivel a kutak es szivattyuk egyfolytaban mukodnek, addig a vizfogyasztas ingadozo. Reggel este nagyobb mint napkozben ezert nem hatalmas szivattyukat csinalnak, amik napkozben reszterhelesen mukodnek este meg teljes terhelesen, hanem kis szivattyukat csinalnak amik nem tudnak ellatni az esti vizfogyasztast de napkozben priman feltoltik a tornyot, este pedig ott az a rengeteg viz magason ami a szivattyukkal egyutt kielegiti a maximalis vizigenyt a tersegben. Ennel fogva a viz egy nagyon jo valasztas oda, mert az eltarolt kozeg, a viz bekerul a rendszerbe mikozben a sulyabol adodoan fel is tudja nyomni a vizet a 10. emeletre.


Ha nem lenne viztorony tobb viz kene es nagyobb teljesitmenyu kutak/szivattyuk. Ha a toronyban nem viz lenne, akkor nem kene a szivattyuknak nagyobb nyomast eloallitani, de attol meg tobb vizet kene szallitaniuk.


A viszkozitas az a folyadek belso surlodasa, aminek van koze a kozeg mozgatasahoz, de attol lesz konnyebb valamit magasra juttatni, ha kicsi a fajsulya, ami aztan nyomja lefele a vizet, ezert, ebbol az anyagbol tobb kell, tehat kevesebb munka felpumpalni de tobbet kell felpumpalni, nem nyertunk sokat, ellenben nagyobb tarozora van szukseg es meg el kell valasztani a vizet a felette levo masik kozegtol/anyagtol. A torony eloallitasi koltsege megnott.

2021. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/236 A kérdező kommentje:
Gratulálok, újra leírtad, amit eddig is mindenki tudott.
2021. jún. 2. 22:35
 17/236 anonim ***** válasza:
100%

"Gratulálok, újra leírtad, amit eddig is mindenki tudott."

Ha mindenki tudta, akkor minek írtál ki róla kérdést?

2021. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/236 A kérdező kommentje:
Nem arról írtam ki kérdést, amit ő megválaszolt. Ha nem tűnt volna fel.
2021. jún. 2. 23:06
 19/236 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a fenét akarnál megtudni mégis?
2021. jún. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/236 anonim ***** válasza:
93%

Azt esetleg tudja valaki, hogy egyáltalán minek tornyot építeni, egy nagy hidrofor tartály nem lenne ugyanolyan jó, kisebb költséggel?

Végül is a szivattyúnak mindegy, hogy magasra, vagy levegő nyomása ellenében nyomja a vizet.

2021. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!