Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért víz van a víztoronyban?

Miért víz van a víztoronyban?

Figyelt kérdés
Ha a víztorony csak a víz nyomásáért felel, akkor lehetne bármilyen más folyadék is benne, nem?
2021. jún. 2. 21:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/236 Wadmalac ***** válasza:
100%

" a kettő nem fog keveredni, ha közéjük raksz valamit?"

Aztán mit, ami

- Hermetikusan zár a két folyadék közt, hogy ne legyen átfolyás mondjuk 5 baron sem?

- Miközben hermetikusan zár, tud fel-le közlekedni, mint egy dugattyű?

- És közben nem kerül többe, mint azt a hülye tornyot simán megtölteni vizzel?


Miért erőlködsz?

Minden amit felhoztál, bonyolultabb, drágább, egészségkárosítóbb, túzveszélyes, szóval mi van?

2021. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/236 sadam87 ***** válasza:
100%

#36

De eszembe jutott. Meg az is, hogy az marhára megbonyolítja a szerkezetet, jóval drágább lesz, körülményesebb fenntartani, gyorsabban elromlik. Meg az is hogy annak is lesz ellenállása, és innentől kezdve azzal, hogy valamivel nagyobb a viszkozitása a víznek (ami amúgy is elhanyagolható részét használja csak fel a befeketetett energiának) semmit nem nyerünk.

Viszont azt hittem, ez neked is eszedben jut... :o

2021. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/236 anonim ***** válasza:
100%

"Miért erőlködsz?"

Téged szivat, mert válaszolgatsz neki :D

2021. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/236 A kérdező kommentje:

#42

Légyszíves világosítsd fel Wadmalacot, hogy a 39-es válaszában semmi érdemleges nem szerepel.


Én már unom őt.

2021. jún. 3. 14:01
 45/236 Psylocyber ***** válasza:
38%

kérdező, őszinte részvétem a válaszok miatt :) nekem egyértelmű volt, hogy mit kérdeztél, erre, mint a hiénák úgy szednek szét sokan.


és abszolút nem "szégyen", mert pusztán annyi történt, hogy elméleti oldalról közelítettél meg egy kérdést, amivel kapcsolatban nem volt meg a gyakorlati tapasztalatod.

Teljesen meg tudlak érteni, nagyon elméleti ember vagyok én is, a gyakorlathoz pedig sosem értettem; szóval én is kérdeztem már ilyen dolgokat, és volt is pár "homlokracsapós" heuréka élményem miatta. Gondolom neked is ismerős érzés :D

2021. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/236 A kérdező kommentje:
Valójában ezek pénz kapnak azért, hogy gátoljanak mindenféle felfedezést. Tapasztaltam.
2021. jún. 3. 14:04
 47/236 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig vannak ilyen nagy feltalálók"


Akiket nem zavarnak a fizika korlátai, azok utcahossznyi előnnyel indulnak a feltalálási versenyben és ha elég hülyék, akkor el se lehet nekik magyarázni, hogy mi a probléma...


Kérdező, tudsz olyan anyagot, ami olcsóbb, környezetbarátabb, biztonságosabb, kisebb fajsúlyú (hogy ne keveredjen a ívízzel), egyben nagyobb fajsúlyú (hogy kisebb tartályt kelljen építeni)?

2021. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/236 Psylocyber ***** válasza:
98%

kérdező, azért amellett, h kiállok melletted az értelmetlenül károgó emberekkel szemben mint pl


"Nem tudom, hányadikos a kérdező, de elég szégyen, hogy ennyire ne figyeljen oda valaki fizika órán..."


szóval egy ilyen sutyerákkal szemben bevédelek, DE


Wadmalac 39. hozzászólását megnézve (nem olvastam végig a teljes beszélgetést) azt kell mondjam, hogy a "semmi érdemleges" nem biztos h megfelel a valóságnak :) legalábbis amit írt az elég logikus.


P.S.: Üdv Wadmalac :)

2021. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/236 A kérdező kommentje:

"Kérdező, tudsz olyan anyagot, ami olcsóbb, környezetbarátabb, biztonságosabb, kisebb fajsúlyú (hogy ne keveredjen a ívízzel), egyben nagyobb fajsúlyú (hogy kisebb tartályt kelljen építeni)?"


Majd válaszolok, ha értelmesen teszed fel a kérdést, és nem fogalmazol meg a kérdésedben olyan elvárásokat a folyadékkal kapcsolatban, amivel nem is kell rendelkeznie.

2021. jún. 3. 14:09
 50/236 A kérdező kommentje:

"Wadmalac 39. hozzászólását megnézve (nem olvastam végig a teljes beszélgetést) azt kell mondjam, hogy a "semmi érdemleges" nem biztos h megfelel a valóságnak :) legalábbis amit írt az elég logikus."


Wadmalac magában találja ki az érveket, az én számba adva, hogy aztán legyen mit püffölnie. Mert az én VALÓDI érveimet nem tudja megcáfolni.

2021. jún. 3. 14:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!