Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért víz van a víztoronyban?

Miért víz van a víztoronyban?

Figyelt kérdés
Ha a víztorony csak a víz nyomásáért felel, akkor lehetne bármilyen más folyadék is benne, nem?
2021. jún. 2. 21:01
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/236 A kérdező kommentje:
Ott a 82-es válasz, azt nyugodtan szétcincálhatod. Ő kb. ugyanazt mondja, amit én.
2021. jún. 4. 11:32
 92/236 anonim ***** válasza:
100%

a 82-esben pont hogy egy csomó kérdés van, amik a kivitelezés lehetőségének lehetetlenségére utalnak.


Jaaa, csak végig kéne olvasnod!

2021. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/236 A kérdező kommentje:
Szóval nem vagy hajlandó megcáfolni az ott leírtakat, értem.
2021. jún. 4. 11:53
 94/236 anonim ***** válasza:
100%

Azt cáfoljam meg, hogy elhanyagolható a viszkozitás különbség mértéke?

Mert erre jutott a 82 válasz.

"Az jól láthatóan töredéke a gravitáció leküzdéséhez szükséges nyomásnak. Nyilván ez csak egy durva becslés, egyrészt mert a pereméterek nem biztos, hogy pontosak, másrészt kialakulhat turbulens áramlás is, ami miatt nagyobb nyomáskülönbségre lehet szükség, de azért látszik, hogy a viszkozitás hatása jó eséllyel elhanyagolható."



És utána még jön ez a rész:


"De akkor én is kérddeznék párat:


1. Ez a másik folyadék csak a víztorony tetején levő tartályban lenne, vagy a tartályt a hálózattal összekőtő csőveb is? Mivel:


a) Ha csak a fenti tartályban van, akkor a viszkozitás nagyjából teljesen elhanyagolható probléma, szóval semmi értelme nincs.


b) Ha a csőben is, akkor egyrészt jelentős nyomásváltozást fog okozni, ha megnő az aránya a csőben, hiszen a sűrűsége eltér a vízétől. Emellett minimális lesz a rendszer játéka, csak a csőben levő víz mennyiségével változhat a rendszer víztartalma. Az nem nagy...


2. Értem én, hogy a viszkozitás csökkenésével valamivel kevesebb energia kell a folyadék mozgatásához. De egy marhanagy csőhálózatról beszélünk, aminek csak egy része a víztorony (ami csőhosszúság és ellenállás szempontjából majdnem hogy elhanyagolható a többihez képest). Miből gondolod, hogy ha kizárólag a víztoronyban elvégzendő munkát sikerül valamivel csökkentened, az érdemi megtakarítást okoz?


3. Írod, hogy az összeget csak egyszer kell befekteni az elkészítéshez. Nos nem tudom, karbantartási költségekről hallottál-e már? Az valószínűleg lényegesen drágább lesz egy bonolult dugattyús (vagy nem tudom milyen) elrendezés esetén, mint egy faék egyszerűségű víztoronynál. Plusz jellemzően a bonyolultabb rendszerek könnyebben meg is hibásodnak (több dolog tud tönkremenni). Ezt hogyan küszöbölné ki a megoldásod?"

2021. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/236 A kérdező kommentje:
Igen, azt cáfold meg, mivel korábban tagadtad, hogy kevesebb energia kéne a felszállításához.
2021. jún. 4. 12:10
 96/236 anonim ***** válasza:
100%

1

Tudod, hogy mit jelent az "elhagyagolható" kifejezés?


2

Ha egyszer feljuttattad a folyadékot, akkor utána mi akadályozza meg, hogy az lefolyjon a vízrendszerbe?

Vagy lefolyik az is és utána kell fölpumpálni?

2021. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/236 sadam87 ***** válasza:
100%

#84

Valóban, írni akrtam, de kimaradt, hogy a hidrosztatikai nyomás fenntartásához folyamatosan kell működtetni a pumpákat. (Míg a viszkozitás hatása csak akkor érvényesül, ha épp áramlik a csőrendszerben a folyadék.)

2021. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/236 sadam87 ***** válasza:
91%

#85

Hatoldalon keresztül nem volták képes leírni, mire gondolsz. 🤣🤣🤣 (Mondjuk utána sem nagyon.)

Amúgy az parádés logika, hogy szerinted(!!) hat oldalon keresztül nem cáfoltuk az állításodat, csak utána, tehát neked van igazad! 😂🤦‍♂️


#86

Te nem érted, ő miről ír. Elég látványosan.


#90

Egyszer a változatosság kedvéért kipróbálhatnád, hogy valami érvet írsz az állításod mellett. Oké, írtál egy érvet az eredeti kérdésre, hogy miért volna jobb a víz helyett másik folyadék. Mi írtunk nagyjából egy tucatnyi különböző érvet, hogy miért nem működne. Ezekre sajnos azóta sem sikerült reagálni. 😥😥😥

(Ja, amúgy szívesen a levezetést...)

2021. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/236 A kérdező kommentje:
Miért kéne folyamatosan működtetni a pumpákat? Éppen arra van a víztorony, hogy csak néha kelljen pumpálni.
2021. jún. 4. 12:56
 100/236 sadam87 ***** válasza:
100%

#92

"Ott a 82-es válasz, azt nyugodtan szétcincálhatod. Ő kb. ugyanazt mondja, amit én."

Nem, én rohadtul nem azt mondtam, amit te. Cserébe kiszámoltam neked (szívesen), hogy mennyit számít a viszkozitás. Kijött, hogy egész minimális a jelentősége. Azaz nagyjából semmit nem nyernél azzal, ha más folyadékra cserélnéd a vizet.

Emellett felvetettem pár kérdést, amit következetesen ignoráltál.

Talán ha el is olvastad volna a hozzászólásomat, tisztában lennél vele, miről szól. (Bár persze lehetséges, hogy akkor sem...)

2021. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!