Honnan tudják a fizikusok, hogy a moláris tömeg egyenesen arányos az atomtömeggel?
#20
Te biológus vagy, nem csoda, hogy teleírod megint hülyeségekkel a fizika részleget.
#21
Én legalább nem mindent írok tele hülyeséggel. :D (Amúgy a moláris tömeg kérdése meglehetősen kémia.)
Mindenestetre várom, mi volt szerinted, hülyeség amit írtam.
Egyszerű pedig. Veszel 1l tejet, ami 1 kg. Utána 5-öt, ami 5 kiló. A tapasztalat is ezt mutatja. Nincs tömegdefektus, energiadisszipáció az elméleti fizika sem jósol ilyet. Megszámolták mennyi 6*10^23 db atom tömege leírták a linken. Mindig ugyanannyi tömeget mértek, amit az elmélet megjósolt.
Az atomok elektronhéjai pontosan kvantáltan ugyanakkora távolságra vannak a magtól és ezért minden atom ugyanakkora lesz. A tömeget is pozitívnak kell tekinteni, mert a súlyos tömeg ami a testek súlyát okozza az pozitív. Nagy pontossággal ugyanakkor a tehetetlen tömeggel. Pontosan meghatározható kvalitatívan és kvantitavían is azt mérjük, hogy a tömeg extenzív mennyiség. Ezek az ég egy adta világon senki sem problémázik csak te.
"Mindenestetre várom, mi volt szerinted, hülyeség amit írtam."
Tessék:
"De tegyük fel, hogy mégis találunk valahogy negatív tömegű atomokat (vagy bármit). Akkor azoknak negatív lesz az atomtömegük és a moláris tömegük is, szóval továbbra sincs probléma."
És ha a mólnyi tömegnek csak bizonyos része negatív tömegű?
"Minek a keverésétől? Amúgy tömegdefektus akkor lehet, ha energia szabadul fel. Ez kémiai reakcióknál (amikor különböző anyagok kapcsolódnak össze) elhanyagolható. Magreakcióknál már nem, így például egy 12-es tömegszámú szénizotóp tömege nem lesz egyenlő 6 proton, 6 neutron és 6 elektron tömegével, hanem kicsit kevesebb lesz (a felszabaduló eneriga miatt). De itt tök más állapotokról beszélünk: nyilván 6-6 különálló proton, neutron és elektron és egy 12-es tömegszámú szénatom nagyon nem ugyanaz."
Remek, felmondtad a tananyagot, kár hogy hiányzott arra az érv, hogy miért nem veszhet el tömeg atomok egyszerű összekeverésénél. És ne ismételd el, hogy tömeg csak energiafelszabadulással veszhet el, mert a BIZONYÍTÉKOT kérem arra, hogy CSAK energiafelszabadulással veszhet el tömeg.
"Ööö.. Mert szerinted intenzív? Ha összeöntesz 1 kilogram krumplit és 2 kilogram krumplit, akkor 1,5 kg krumplid lesz? :D
Amúgy gondolom, itt arra próbálsz célozni, hogy honnan tudjuk, hogy a tömegek mindig pontosan összeadódnak. (Mint ahogy a térfogat esetében ez nem működik.)"
Ez vicc volt vagy érv? A zárójelbe írt megjegyzésed meg remek bizonyíték arra, hogy fizikai tudásod nulla. (Ahogy én azt ezerszer elmondtam.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!