Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme van a Holokauszt...

Mi értelme van a Holokauszt tagadásának?

Figyelt kérdés
Itt most nem csak arra gondolok, hogy rengeteg bizonyíték és tanú van, ami miatt ez elég hajmeresztő állítás. Hanem arra, hogy eddig én úgy vettem észre, hogy a Holokauszt tagadók nagy része ha nem is teljesen fasisztoid, de legalábbis rasszista. Magyarul ha az említett korban élt volna, valószínűleg szívesen a homokba dugta volna a fejét, vagy még örült is volna a fejleményeknek. Az, aki állandóan cigányozik, kimegy tojást dobálni a meleg felvonulásra, az mért tagadja a HOlokausztot, logikusan ünnepelnie kéne. Vagy ezt még ott is ciki felvállalni? De tényleg, neten olvastam már ilyen oldalakat, ahol nagyban éltetik Hitlert, az elméleteit, de a HOlokausztot tagadják. A köpködő, acélbetétes rasszisták annyira már nem tökösek, hogy ilyesmi mellett kiálljanak? Mi lehet ennek az oka, hogy a mi magyar érzelmeket a meleg gyűlölettel összekötő hazafiaink nem képesek ezzel szembenézni? A kérdés provokatív és menni fog a lepontozás rendesen, ezért köszönök minden választ.
2009. szept. 7. 13:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:

15:22 vagyok. A soraim a 07:52-nek és társainak szóltak ha nem vették volna észre, nem értették volna meg, vagy félreértették volna.

Azóta utánaolvastam a fő témának; a holokauszt-tagadás értelmének... nem találtam benne értelmet...

2009. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
Én nem akarok nagy történelmi fejtegetésekbe belemenni,de szerintem azoknak a 80 vagy 90 éves idős embereknek próbáljátok beadni,hogy nem volt holokauszt,akik túl élték a táborokat,vagy a szemük előtt végezték ki a család tagjaikat!Ők ott voltak,átélték az egészet,én úgy vagyok vele,hogy vitatkozhattok,ócsárolhatjátok itt egymást reggeltől estig,de szerintem nekünk sosem lesz még fingunk se róla,hogy milyen lehetett,jobb is nem tudni,szerintem tanulni kéne mindenkinek belőle,hogy ilyen többet soha a büdös életben ne történhessen!Mert így utólag,főleg akik nem éltek ott és akkor,könnyű állítania mindenféle dolgokat,közbe meg dunsztod sincs,mi mellett kardoskodsz,mikor tagadod az egészet!Én a még élő résztvevőknek hiszek,a többiek meg le vannak szarva!Sajnos igenis megtörtént!
2009. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
8%
"Ők ott voltak,átélték az egészet".....Hát ezaz, nem csak hogy átélték, hanem csodamód mindegyik elég sikeresen túl is élte azt XD
2009. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
8%
Nekik miért kell vakon hinni?
2009. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
72%

"Nekik miért kell vakon hinni?"


Nem kell. De ha minden tanú hazudik, mégpedig gyerektől aggastyánig mindenki összefüggően, jól koordináltan hazudik, 1945 nyarán éppúgy, mint később, és ugyancsak hazudnak az 1945 tavaszi amerikai filmhíradók, amelyek bemutatják a táborok felszabadítását és a hullahegyeket meg a csontsovány félholtakat, akkor áruld el, hogy lehet, hogy Magyarország mai területén 1939-ben volt kb. 400 ezer zsidó, 1949-ben pedig 150 ezer. Hova ment az a 250 ezer? Nyaralni a Bahamákra? Hova lettek a vilniusi zsidók, akik a város lakosságának vagy tizedét tették ki? Hova lett 3 millió lengyel zsidó? Disneylandbe mentek?

2009. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
30%

"Nem kell. De ha minden tanú hazudik, mégpedig gyerektől aggastyánig mindenki összefüggően, jól koordináltan hazudik, 1945 nyarán éppúgy, mint később, és ugyancsak hazudnak az 1945 tavaszi"


Lol. Összefüggően? Emberszappan? Ne röhögtess már, összevissza beszéltek. A gázkamra mint olyan eleve baromság. Amúgy meg munkatáborban, háborúban az emberek halnak. Ettől még nem kellett hogy haláltábor legyen. Recsken is hullottak az emberek, nem megfelelő higiénia -> járványok.

2009. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg munkatáborban, háborúban az emberek halnak. Ettől még nem kellett hogy haláltábor legyen."


Aha, értem.


De akkor a Gulág 1,8 millió áldozata sem számít, mert az sem haláltábor, csak munkatábor volt.


Egyébként a "Vernichtung durch Arbeit" (munka általi megsemmisítés) pont azt jelenti, hogy alacsony fejadag mellett 6-9 hónap alatt halálra dolgoztatták az embereket. Ez volt a legelterjedtebb módszer a "végső megoldás"-ra.


De most komolyan. Hogyan cáfolod a holocaustot azzal, hogy szerinted nem gázzal ölték meg az embereket, hanem éheztetéssel, dolgoztatással? Ha bebizonyítod, hogy nem volt emberszappan (nem volt egyébként, és ez teljesen közismert), attól hirtelen megjelenik Magyarországon 250 ezer zsidó azzal, hogy bocs, hazudtunk, nem is haltunk meg?

2009. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
32%

22:37

Gondolom k*rva viccesnek hiszed magad. En meg remelem, hogy egyszer meg a te csaladodat is kiirtjak, es akkor meg majd en rohogok azon, ha mar a poenoknal tartunk.

2009. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
Pontosan cáfolom a holokausztot ezzel, mivel azt állítja, szervezetten, kiírtási célzattal gyűjtötték össze őket, gázkamrák, krematórium stb. Ez hülyeség. Meghalt egy rakás ember, szomorú, de ez nem életszerű.
2009. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
89%

A Holocaust-tagadók mindig így "érvelnek", átsiklanak tények felett annak érdekében, hogy egy könnyen támadható fogalmat cáfoljanak meg. A gázkamrák tagadásába kapaszkodnak mint egy szalmaszálba, az agyondolgoztatás és alultápláltság miatti halálokot figyelmen kívül hagyva. Ha azt mondja valaki hogy meghalt egymillió ember a munkatáborban, akkor abba kapaszkodnak hogy nem volt elszappanosítás, nem csináltak zsugorított fejeket, nem verték a foglyokat nap mint nap.. azaz kényelmesen elfelejtik a halálokat, inkább rámennek a halálozás MÓDSZEREINEK tagadására. Ha az ő érveiket vesszük alapul akkor szerintük az nem is akkora baj hogy meghaltak, az a fontosabb hogy nem elgázosítás miatt haltak meg. Szerintem aki meghalt annak mindegy volt hogy éhezés vagy gáz miatt halt meg.

Én érzem kínosan magam hogy ennyi ember meghalt akkor és ma arról megy a vita hogy így történt vagy nem így történt...

2009. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!