Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme van a Holokauszt...

Mi értelme van a Holokauszt tagadásának?

Figyelt kérdés
Itt most nem csak arra gondolok, hogy rengeteg bizonyíték és tanú van, ami miatt ez elég hajmeresztő állítás. Hanem arra, hogy eddig én úgy vettem észre, hogy a Holokauszt tagadók nagy része ha nem is teljesen fasisztoid, de legalábbis rasszista. Magyarul ha az említett korban élt volna, valószínűleg szívesen a homokba dugta volna a fejét, vagy még örült is volna a fejleményeknek. Az, aki állandóan cigányozik, kimegy tojást dobálni a meleg felvonulásra, az mért tagadja a HOlokausztot, logikusan ünnepelnie kéne. Vagy ezt még ott is ciki felvállalni? De tényleg, neten olvastam már ilyen oldalakat, ahol nagyban éltetik Hitlert, az elméleteit, de a HOlokausztot tagadják. A köpködő, acélbetétes rasszisták annyira már nem tökösek, hogy ilyesmi mellett kiálljanak? Mi lehet ennek az oka, hogy a mi magyar érzelmeket a meleg gyűlölettel összekötő hazafiaink nem képesek ezzel szembenézni? A kérdés provokatív és menni fog a lepontozás rendesen, ezért köszönök minden választ.
2009. szept. 7. 13:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
42%
A holokauszt számos sebből vérzik. Annyira védik hogy már ez önmagában gyanússá teszi. Tagadhatatlan, hogy táborok voltak. Hogy ott mi történt, az már egy egészen másik kérdés. Ellentmondásos tanúvallomások, ez a nevetséges gázkamra történet (tudjátok mi az a cyklon-b? azzal embert ölni sokkal problémásabb mint kézzel agyonverni), szappan+lámpaernyő. Nagyon sok ellentmondás és fos van a környékén, azért tagadják. Persze aki fiatal az gyakran ostoba is, vagy csak simán elvakítja a csoporthoz tartozás, ekkor viszont elítélni sem szabad ezért.
2009. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
71%

Az a szép, hogy mindig ugyanazokkal az "érvekkel" jönnek kb. rotációs rendszerben elő a tagadók, amiket egyébként ha kicsit is vennék maguknak a fáradtságot, és utánanéznének, kiderülne, hogy egyik sem állja meg a helyét. Alapesetben azt hinné az ember, ha van egy hivatalos, történészek, szakemberek által támogatott tézis, akkor amikor valakiben felmerül a kétely, akkor először is utánanéz, hogy min is alapul a hivatalos tézis, meg felveszi a kapcsolatot a szakértőkkel, hogy hé öreg, ez miért is nem stimmel a dologban? Persze ennek megvan az a hátránya, hogy akkor válaszolnak, és elmagyarázzák, hogy hol is nem állja meg a helyét a kis meséd.

A Holokauszt tagadás az a kivételes "kutatási kör", ahol ezt az amúgy alapdolgot nem tartják fontosnak, hanem egyoldalúan benyögik a baromságukat, aztán élveznek rá. Ha jóhiszemű kétkedőként csinálnák, akkor pl. az első dolog lenne levélben megérdeklődni valamelyik Holokauszt központból,hogy hogy is van ez. Ez nem történik, ennyit a jóhiszeműségről.


Jó példa a már itt is említett auschwitzi áldozatok csökkenése. Ez az egyik leggyakoribb "érv". Normálisan ha ilyet hall az ember, akkor azt mondja, hogy jé ez érdekes, ez hogy lehet, nézzünk már utána. Beüti a google-ba a megfelelő szavakat, és személyes tapasztalatként max. negyedóra múlva megtalálja a megoldást: A 4milliós táblát a lengyel hatóságok állították a háború után, mint saját becslésként az auschwitzi összes áldozatra. Ezt a történészek SOHA nem így kalkuláltak, a ~6milliós becslésben Auschwitz SOHA nem 4 millióként szerepelt. Ha már cáfolunk valamit, illene tisztában lenni, mit is cáfolunk. És mondom, negyedóra volt utánanézni.


Hogy miért van mégis ez az intenzív tagadás? Mert a Holokauszt egy nagyon sokkoló példa, hogy hova vezet gyűlöletkeltés, az élő példa, hogy miért veszélyes az amit egyesek ma is próbálnak csinálni. Ezért az elsődleges stratégiai céljuk, hogy relativizálják a Holokausztot, mert a történelmi tanulság ellenük van,ezért próbálják átírni a történelmet.

2009. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
81%
Előzőnek! Kiskancsó,én is utálom a zsidókat,de Elfogadom azt a tényt,hogy voltak haláltáborok.És miután tök hülyeséget írtál íme egy idézet."A Zyklon–B szemcséiből 26–28 Celsius-fokon a levegővel keveredve hidrogéncianid gáz szabadul fel, ami belélegezve viszonylag gyorsan halálos mérgezést okoz. Használata után egy idő elteltével lehetetlenné válik kimutatni a környezetből a jelenlétét."
2009. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
90%
Bocs ,beírtál elém.A 17:31-nek szólt a kiskancsózás
2009. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 A kérdező kommentje:
A kárpótlásnál azt se felejtsük el, hogy míg Lengyelország egy leigázott állam volt, addig mi csatlósok. Magyarul elméletben és sok idézőjelben önként vállaltuk a németek oldalán való harcot és ennek minden következményét. Persze nyilván nem a Don kanyarban elesettekről van szó (ahol egyébként nekem is megsérült a dédapám és asszem a testvérei közül egyedül ő jött legalább haza), de a politikusaink igen. Nyilván ennek sok oka van, például azzal hitegettek minket, hogy visszakapjuk Erdélyt, de így tényleg nem jár nekünk kárpótlás. A zsidóknál meg nem csak az a probléma, hogy milyen mértékben pusztították őket, hanem német, lengyel, magyar állampolgárokkal tette ezt a saját hazája. Aki tanult történelmet, az tudja, hogy sok zsidó azért volt kommunista, mert attól állt a legtávolabb a nacionalizmus a politikai irányzatok között és ebben látták az integráció lehetőségét. Nem egy zsidó kutatta magyar önérzettel a magyar nyelvet, gyógyította a magyar embereket, nyert arany érmet Magyarországnak. Mondjuk szerintem egy országnak igenis el kell bírnia egy másik kultúrát is, vagyis az ortodoxokkal se kellett volna szarozni, addig ameddig hajlandóak lettek volna a feltétlenül szükséges együttműködésre, de a legtöbb zsidó azokra az országokra hazájaként szeretett volna tekinteni, ahonnan a halálba illetve embertelen körülmények közé vitték őket. Amúgy a tagdóknak annyit mondok, hogy mondjuk a lámpaernyő részlet kérdés, de mondjuk a háborúban némi emberhiány keletkezett és főleg a zsidók között, ezek az emberek most egy lakatlan szigeten bújkálnak szerintetek és röhögnek rajtunk. Nem. Eltűntek, meghaltak. Ilyen tekintetben már mindegy hogy voltak-e (mellesleg voltak) haláltáborok és a gáztól, vagy a Dunába lövéstől halltak-e meg. Szörnyű bűnök ezek és az akkori közvélemény nem tett ellene semmit. Nyilván ennek és az előítéleteknek is meg vannak az okai, de annyit minimum érdemel ez a kérdés, hogy ne magunkat sajnáltassuk és akarjuk elsöpörni az egész kérdést, hanem fogadjuk el és évente csak egyszer fusson át az agyunkon, hogy ez szörnyűség volt és soha többet. AMúgy a Holokauszt üzletről csak annyit, hogy anyám könyvesboltban dolgozik és mondta, hogy a Nobel díj előtt azt se tudták ki az a Kertész Imre és nagyjából havonta egy példány fogyott. Mellesleg, ha ez hazugság akkor a NAGY magyaroknak mondom, hogy úgy lenne tisztességes, hogy visszaadjuk a NObel díjat. Nehogy már büszkék legyünk arra, amit egy hazug zsidó írt, nem? Szégyellje mindenki magát, aki még itt sem tudja félre tenni a féltékenységét és az előítéleteit. Erre még a butaság sem mentség. Az istenért, mért nem lehet megpróbálkozni egy töri könyvvel, csak egyszer? Lehet, hogy a turulpower rövidebb és érthetőbb khömm, de akármit is írnak ezek az oldalak, tisztességtelen az igazi kérdést elkenni. Ha már szélsőséges, akkor legalább az igazsággal szemben legyen az.
2009. szept. 7. 22:04
 16/81 anonim ***** válasza:
57%

A létszámmal csak annyi a baj, hogy mindenhova mást írnak, eddig 6 és 4 millió áldozatról volt szó, mostmeg lejjebb ment 1 millióra, kicsit furcsa, de tudom guglival nézzek utána. A másik meg hogy sok országban büntetik a tagadókat és nálunk is akarták. Vajon miért? Nehogy valaki rájöjjön, hogy nem is úgy volt az egész? Kicsit gyanús. A piramisokat is vizsgálják, mégis tényként szerepelnek a tankkönyvekben, hogy fáraó sírhely volt, meghogy rabszolgák építették őket. Ezért miért nem kapnak büntetést? Ja, mert ahhoz semmi közük a zsidóknak? Persze, gondolom ezért. Na és itt van még az elgázosítás és elégetés. Vajon a nácik hogy a francba égettek el köbö "4 millió" embert? Persze tudom nem egy MUNKA tábor volt, de akkoris. A "túlélők" azt állítják, hogy úgy csalták a gázkamrába őket, hogy mennek zuhanyozni, de később kiderült, hogy gázt engednek rájuk. Ezt a túlélők honnan a k urva istenből tudhatták? Sikerült megszökniük a gázkamrából, mint Scofieldnak a börtönből? Honnan tudták, hogy meghaltak? Lehet, hogy elvitték őket más táborba. Ajánlom megnézésre az auschwitzi gázbuborék című dokumentumfilmet. Mielőtt azt mondanátok, hogy biztos valami antiszemita kreálmány, elmondom, hogy a készítője egy zsidó fószer, aki szépen rávilágít az ellentmondásokra. Tudom nem fogjátok megnézni, nehogy valamiben is igazunk legyen, de hátha. Linkelek egy oldalt, tudom kurucos és ezért sokak meg sem fogják nézni, de leírom, hogy ami rajta van az egy másik nem antiszemita oldalról van, csak azt nem találtam meg.


[link]


Nem hiszem, hogy annyira hülyeséget írna. Hameg furcsák a számadatok seperc kiguglizni, nézzetek utána, de szerintem, hogy nem tudsz belekötni. Ja mégvalami A sorstalanság egy sz ar könyv, meg a film is. Ezért valaki nóbelt kapjon, hát. Szerintetek miért egy holokausztos könyv nyert? A választ gondolom sejtitek.

2009. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
29%
Még egy kurucos link, olvassátok el, mert nagyon érdekes és kössetek bele! Szeretném hallani, hol van a hiba! Szerintem sehol. Jaj ilyet nem mondok, mert náci, antiszemita, rasszista és fasiszta leszek.
2009. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
5%

A link lemaradt:


[link]

2009. szept. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
55%

23:26

A fantasztikus linked második pontja (a 4milkós tábla) már itt megvolt cáfolva (21:49), és mint írtam, ha egy kicsit is érdekelt volna, hogy vajon igaz-e, vagy sem, nem rögtön úgy állsz neki, hogy akkor is megcáfolom, akkor kb. negyedóra kell ahhoz, hogy megtaláld a megoldást az interneten. De ha még nem is sikerül, akkor is ha veszed a fáradtságot, hogy egyszer legalább beszélj egy olyannal, aki ért hozzá (azt már hogy szakirodalmat olvass, már nem is mondom, pedig akkor esetleg feltűnt volna, hogy sehol nem volt szó 4 millióról), hogy a széles körben elfogadott nézettben itt valami nem stimmel, miért van ez? És akkor megmondták volna. Ennyi kellett volna, de nem, ennyire nem voltatok képesek, már évek óta, és hozzátok elő újra ugyanazokat a baromságokat. 15perc volt utánakeresni.

Innentől kezdve már mind te, mind a cikked roppant hiteles.


De hogy pl. a holttest éltüntetéses ponthoz is írjak (ahol oly gyönyörűen összemaszatolják az összes 6millió áldozatot az auschwitziakkal), én is belinkelnék valamit:

[link]

Hogy kicsit komolyabb helyekről is tájékozódj, mint a kuruc, ha már ilyen komoly témában akarnál hozzászólni.

2009. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
54%
Csak annyit kérdek: miért BÜNTETIK egyes helyeken a holokauszt mindennemű másfelől megközelítését, ahogy nem büntetnek semmi mást így? Nem tudom, fel tudjátok-e fogni mit jelent, amikor a szólásszabadság ilyen mértékű sérelme törvényerőre emelkedik. Mert most is van ilyen, aki tagad azt kiveti magából a média, mivel tele van zsidókkal, de szerencsére a BTK még nem bünteti. Józan paraszti ésszel kéne gondolkodni gyerekek. Nem benyalni a sok hülyeséget.
2009. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!